Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Francja. Ex-ŚJ piszą petycję.  (Przeczytany 1599 razy)

Offline Fantom

Francja. Ex-ŚJ piszą petycję.
« dnia: 19 Grudzień, 2019, 20:10 »
Jestem w jednej z grup francuskich na fb. Grupa jest dość aktywna.  Nie znam j.francuskiego, dlatego korzystam tylko z tłumacza. Trafiłem na chyba nowy news. Zbieraja podpisy pod petycją, która jest skierowana do szefów grup parlamentarnych.
https://www.mesopinions.com/petition/justice/enquete-parlementaire-derives-sectaires-temoins-jehovah/50485?fbclid=IwAR0Cdt9Yu1OdDXC145o0YdJ07nlqJB29sMyjU5mVx9SKmLUQkXDDVxpZhUc
 
Fragmenty tłumaczenia:

''Dla Świadka, który opuszcza ruch, oznacza to utratę wszystkich jego orientacji i struktury społecznej, ponieważ Świadek nie może mieć przyjaciół spoza organizacji. Tak więc organizacja Świadków Jehowy, narzucając swoim byłym członkom ostry ostracyzm, lekceważy artykuł 9 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, który mimo to domaga się zastosowania, gdy czuje się zagrożony:


„Każdy ma prawo do wolności myśli, sumienia i religii; prawo to oznacza wolność zmiany religii lub przekonań, a także wolność wyrażania swojej religii lub przekonań indywidualnie lub zbiorowo, publicznie lub prywatnie , poprzez kult, nauczanie, praktyki i odprawianie obrzędów. ”

''Niebezpieczne porady w sprawach przemocy domowej. Kobiety będące Świadkami Jehowy są zachęcane do cierpliwości wobec swoich małżonków, które wykorzystują je fizycznie i psychicznie. (http://Https://www.jw.org/fr/publications/revues/g201304/sortir-de-la-violence-conjugale/). Czasami obwinia się ich o bycie źródłem ich sytuacji. Świadkowie Jehowy, kobiety i mężczyźni, którzy zostali pobici, nie mogą legalnie się rozwieść, ponieważ tylko cudzołóstwo jest dopuszczalnym powodem rozwodu dla organizacji. Z powodów omówionych wcześniej jest to niemożliwy dylemat, a nadużywany Świadek pozostaje uwięziony w niebezpiecznym związku.


 Poddanie psychologiczne. Wierzymy, że organizacja Świadków Jehowy stosuje zaawansowane techniki manipulacji umysłowych. Zgodnie z kryteriami modelu amerykańskiego eksperta Stevena Hassana, na przykład, należy on do kategorii sekt destrukcyjnych ze względu na kontrolę sprawowaną na poziomie informacji (żadne inne źródło informacji nie jest ważne, członkowie nie nie powinni zapoznawać się z pismami byłych członków, ponieważ są oni odstępcami chorymi psychicznie i zaraźliwymi ...), zachowaniem (każdy aspekt życia Świadka Jehowy rządzi się zasadami (które nazywają zasadami ...) a ścisła hierarchia zapewnia stosowanie tych zasad itp.), myśli (wizja świata manichejskiego ze strachem, a nawet nienawiścią do świata zewnętrznego, odrzucenie ducha krytycznego itp.), i emocje (strach przed konsekwencjami opuszczenia ruchu, wstyd i wina, groźby ostracyzmu itp.).''

''Panie premierze, panie i panowie szefowie grup parlamentarnych, sygnatariusze tej petycji proszą o zdecydowane rozważenie tych poważnych nadużyć, które zasługują na dokładne zbadanie.''
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Francja. Ex-ŚJ piszą petycję.
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Grudzień, 2019, 20:17 »
No proszę są jednak inicjatywy obywatelskie. :)
Oby tak dalej.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Francja. Ex-ŚJ piszą petycję.
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Marzec, 2020, 14:04 »
Oczywiście Roszado że są inicjatywy, a u nas co niektórzy skutecznie zniechęcali do takich działań.

Im więcej informacji o SEKCIE ŚWIADKÓW Jehowy tym lepiej.
Raz zapukasz do drzwi, może ci otworzą, natomiast konsekwencja w działaniu doprowadzi do decyzji, zainteresowania się sprawą.

Tym bardziej że wokół Świadków Jehowy cuchnie.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Francja. Ex-ŚJ piszą petycję.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marzec, 2020, 08:52 »
Oczywiście Roszado że są inicjatywy, a u nas co niektórzy skutecznie zniechęcali do takich działań.

Czasem ze znajomymi z Forum ale już w realu dyskutowaliśmy czy ci niektórzy nie są podwójnymi agentami. Głowa do góry patrzmy w przyszłość co było to było.

Gdyba tak w Polsce sklecić na wzór tej petycji Francuskiej to było by coś.


Offline dziewiatka

Odp: Francja. Ex-ŚJ piszą petycję.
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Marzec, 2020, 06:29 »
Ta petycja to pół prawdy i to jej największa wada.Chyba że twórcom tej petycji chodzi by działać i narobić szumu nie ważne są dla nich czy to co piszą jest prawdą,czy pół prawdą.


Offline Cytryna

Odp: Francja. Ex-ŚJ piszą petycję.
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Marzec, 2020, 06:34 »
Ta petycja to pół prawdy i to jej największa wada.Chyba że twórcom tej petycji chodzi by działać i narobić szumu nie ważne są dla nich czy to co piszą jest prawdą,czy pół prawdą.

Uściślij ,co jest półprawdą


Offline dziewiatka

Odp: Francja. Ex-ŚJ piszą petycję.
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Marzec, 2020, 06:52 »
To że świadki mogą rozwodzić się tylko w wypadku gdy zostanie udowodniona zdrada.Mogą się rozwodzić i rozwodzą pod byle pretekstem, jedyne ograniczenie to to że nie wolno im wstąpić w nowy związek,zakaz rozwodu istnieje też w innych religiach .Każdy świadek może mieć dowolne poglądy tylko nie może ich upowszechniać.


Offline DontBeUnkind

Odp: Francja. Ex-ŚJ piszą petycję.
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Lipiec, 2020, 08:32 »
To że świadki mogą rozwodzić się tylko w wypadku gdy zostanie udowodniona zdrada.Mogą się rozwodzić i rozwodzą pod byle pretekstem, jedyne ograniczenie to to że nie wolno im wstąpić w nowy związek,zakaz rozwodu istnieje też w innych religiach .Każdy świadek może mieć dowolne poglądy tylko nie może ich upowszechniać.

Ubawiłam się. Możesz posiadać inne poglądy, kształtować je na podstawie innych  źródeł niż chciałby ORG albo nawet na podstawie samej Biblii, ale w przypadku gdy ktoś z ORG lub nawet spoza zapyta się o twoje poglądy na ten temat lub inny to musisz odpowiedzieć zgodnie z kluczem, bo nad twoją głową wisi topór w postaci wykluczenia i ostracyzmu. Prawdziwa wolność!

Nie chce wchodzić w polemikę jeśli chodzi o kwestie rozwodów, bo w tej kwestii poglądy ŚJ mocno we mnie siedzą (aczkolwiek byłam/jestem dość liberalnym ŚJ i od potępiania zawsze byłam daleka). Jednak chciałam zwrócić uwagę na postawę gron starszych w stosunku do ofiar. Tak, zachęcają do tego żeby pozostać przy agresywnym małżonku, ponieważ sami często tworzą normalne związki i dla nich przemoc domowa lub psychiczna to jest abstrakcja. Deprecjonują zeznania kobiet, które stanowią większość ofiar przemocy, ponieważ uważają że one po prostu konfabulują. Gdzie te ofiary mają szukać pomocy? W domu jest oprawca, w zborze nikt jej nie wierzy, a nawet jeśli tak to w momencie w którym podejmie decyzje o odejściu to większość się odwróci od niej, bo będzie uważana za „słabą duchową”. Nikt nie będzie się przejmować tym jak wielkim wysiłkiem fizycznym i psychicznym jest dla niej ta decyzje.

Generalnie tą moją paplaniną chciałam zwrócić uwagę na brak inteligencji emocjonalnej wśród starszych, bo to ona jest głównym problemem. Dla nich tylko są ważne wytyczne. W porządku, mogą je mieć, mogą się ich trzymać, ale okazując równocześnie empatię i zrozumienie, nie tylko podczas rozmów na osobności z głosicielem, ale również „na forum” żeby dać przykład innym.

Uważam, że wszystko co zostało ujęte w petycji jest prawdą.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Cytryna

Odp: Francja. Ex-ŚJ piszą petycję.
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Lipiec, 2020, 11:50 »
To że świadki mogą rozwodzić się tylko w wypadku gdy zostanie udowodniona zdrada.Mogą się rozwodzić i rozwodzą pod byle pretekstem, jedyne ograniczenie to to że nie wolno im wstąpić w nowy związek,zakaz rozwodu istnieje też w innych religiach .Każdy świadek może mieć dowolne poglądy tylko nie może ich upowszechniać.

Jesteś ? Byłeś świadkiem J. ? O jakim Ty ograniczeniu piszesz??? Hahahahaha Wstępują po rozwodach tzw.niebiblijnych w ponowne związki małżeńskie,pokornie uczęszczają na zebranka,potem list i już mniej więcej po roku są z powrotem.Ba! Bywa i tak,że bezczelnie wracają z nową żonką do tego samego zboru,a zdradzona psychiczne męki przeżywa.Nie pisz bredni ,błagam...