Okej wszystko pięknie, tylko nadal poza przysłów nie jest podany werset, w którym jest napisane że światło będzie coraz jaśniejsze, że będą od Boga podawane coraz bardziej aktualne wiadomości
Wszystko pięknie pod siebie próbują dopasować:"....2 Jehowa jest także Źródłem światła duchowego (Psalm 43:3). Świat pogrąża się w gęstniejących ciemnościach, natomiast prawdziwy Bóg nieprzerwanie zlewa na swój lud światło. Z jakim rezultatem? Biblia odpowiada: „Ścieżka prawych jest jak jasne światło, które świeci coraz jaśniej, aż nastanie pełny dzień” (Przysłów 4:18). Jaśniejsze strugi światła od Jehowy rozświetlają ścieżkę Jego sług i uszlachetniają ich pod względem organizacyjnym, doktrynalnym i moralnym.
Usprawnienia organizacyjne
3. Co obiecano w Izajasza 60:17?
3 Za pośrednictwem proroka Izajasza Jehowa zapowiedział: „Zamiast miedzi przyniosę złoto, a zamiast żelaza przyniosę srebro, a zamiast drewna — miedź, a zamiast kamieni — żelazo” (Izajasza 60:17). Zastępowanie gorszego materiału wartościowszym oznacza ulepszenie. Właśnie taki postęp w sprawach organizacyjnych daje się zaobserwować wśród Świadków Jehowy w okresie „zakończenia systemu rzeczy”, czyli w „dniach ostatnich” (Mateusza 24:3; 2 Tymoteusza 3:1).
4 U zarania „dni ostatnich” zbory Badaczy Pisma Świętego (ówczesna nazwa Świadków Jehowy) wybierały starszych i diakonów w sposób demokratyczny. Jednak niektórzy starsi nie przejawiali szczerego ducha ewangelizacji. Część nie tylko ociągała się z uczestniczeniem w dziele głoszenia, ale też zniechęcała do niego innych. Dlatego w roku 1919 w każdym zborze zaczęto powoływać kierowników służby. Nie byli oni wybierani przez zbór, ale mianowani teokratycznie przez biura oddziałów. Do obowiązków takiego brata należało organizowanie działalności kaznodziejskiej, przydzielanie terenów i zachęcanie do służby. W następnych latach głoszenie o Królestwie nabrało rozmachu.
5. Jakie ulepszenie wprowadzono w latach dwudziestych ubiegłego wieku?
5 Dodatkową zachętę stanowiło wezwanie: „Rozgłaszajcie, rozgłaszajcie, rozgłaszajcie wieść o Królu i jego Królestwie”. Zostało ono skierowane w roku 1922 do Badaczy Pisma Świętego uczestniczących w zgromadzeniu w mieście Cedar Point. W roku 1927 służbę kaznodziejską jeszcze lepiej zorganizowano — za najodpowiedniejszy dzień na głoszenie od domu do domu uznano niedzielę. Dlaczego? Ponieważ dla większości ludzi był to dzień wolny od pracy. Dzisiaj Świadkowie Jehowy też starają się docierać do ludzi wtedy, gdy najłatwiej zastać ich w domu, na przykład w weekendy czy wieczorami.
6. Jaką rezolucję przyjęto w roku 1931 i jak ona wpłynęła na dzieło głoszenia o Królestwie?
6 Potężnym bodźcem do rozwoju działalności ewangelizacyjnej okazała się rezolucja przyjęta w niedzielne popołudnie 26 lipca 1931 roku na zgromadzeniu w Columbus, a potem w innych miejscach na całym świecie. Oświadczono wówczas między innymi: „Jesteśmy sługami Jehowy Boga upoważnionymi do wykonania w Jego imieniu pewnego dzieła, mianowicie dawania — zgodnie z Jego przykazaniem — świadectwa o Jezusie Chrystusie i powiadamiania ludzi, iż Jehowa jest prawdziwym i wszechmocnym Bogiem. Z radością więc obieramy i przyjmujemy imię, które Pan Bóg wypowiedział swymi ustami, i pragniemy, by nas znano pod tym imieniem i nazywano nim, a mianowicie: Świadkowie Jehowy” (Izajasza 43:10). Nowa nazwa jednoznacznie określiła najważniejsze zadanie tych, którzy mieli się z nią utożsamiać. Jehowa powierzył wszystkim swym sługom doniosłe dzieło. Reakcja na tę rezolucję była naprawdę entuzjastyczna!
7. Jaka zmiana nastąpiła w roku 1932 i dlaczego?
7 Wielu starszych pokornie zajęło się głoszeniem, ale niektórzy wybrani demokratycznie starsi nie chcieli pogodzić się z myślą, że w tej działalności powinien uczestniczyć każdy członek zboru. Na szczęście wkrótce miały nastąpić kolejne usprawnienia. W roku 1932 poinformowano zbory za pośrednictwem Strażnicy, że należy zaprzestać wybierania starszych i diakonów, a zamiast nich powołać komitet służby złożony z duchowo usposobionych mężczyzn uczestniczących w publicznym głoszeniu. W ten sposób przewodnictwo powierzono braciom, którzy wysilali się w służbie, i dzięki temu działalność energiczniej ruszyła do przodu.
Coraz jaśniejsze światło i dalsze ulepszenia
8. Jaką zmianę przyniósł rok 1938?
8 Światło stawało się ‛coraz jaśniejsze’. W roku 1938 całkowicie zaprzestano demokratycznego wybierania braci usługujących w zborze — każdy z nich miał być mianowany w sposób teokratyczny pod nadzorem „niewolnika wiernego i roztropnego” (Mateusza 24:45-47). Zmianę tę chętnie wprowadziły praktycznie wszystkie zbory Świadków Jehowy, a dzieło głoszenia dalej wydawało wspaniałe owoce....."
itd. itp....ciąg dalszy centralizacji, brania za twarz owieczek. A tych, którzy mieli inne zdanie, wypier....do wilków z zakazem kontaktowania się innym owieczkom, pod grożbą wykopania.