Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Broda u mężczyzn - oznaka wolności ;)  (Przeczytany 1579 razy)

Offline rychtar

Broda u mężczyzn - oznaka wolności ;)
« dnia: 14 Grudzień, 2019, 10:22 »
Zanim zacznę to wszystkim życzę wesołych i zdrowych świąt - w końcu już mogę :)

Ostatnio z racji tego, że zgoliłem swoją roczną brodę kilka osób się mnie pytało, dlaczego to zrobiłem? Sam się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że teraz w końcu mogę robić cokolwiek zechcę z moim zarostem. Mogę go pielęgnować, mogę go zgolić, mogę go nie golić itd.
Dla osób, które nigdy nie były w organizacji wydaje się dziwne, że w niej mężczyźni nie mogą mieć zarostu, dopiero po wyjściu z niej mogą sobie zapuścić brodę.
Tak sobie myślę, że sam fakt posiadania lub zgolenia brody to taka mała oznaka wolności. W organizacji wiele rzeczy jest zakazanych, ale jednym z bardziej absurdalnych zakazów jest zakaz noszenia brody, co dla ludzi postronnych wydaje się być ogromnym kretynizmem, nie ukrywam, że właśnie tak jest, to kretynizm z górnej półki.

Teraz gdy jestem poza organizacją w końcu z czystym sumieniem i bez obaw o życzliwych braci donoszących do starszych mogę obchodzić święta, mieć choinkę, spędzać czas rodzinnie podczas świąt, obchodzić sylwestra i mieć brodę. I jeszcze mogę brać udział w wyborach.

Na zakończenie jeszcze raz życzę wszystkim zdrowych i wesołych świąt oraz wszystkiego najlepszego na okrągły 2020 rok.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Opatowianin

Odp: Broda u mężczyzn - oznaka wolności ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień, 2019, 14:13 »
Po wyjściu z orga nie będziesz już gnębiony za normalność :)
Życzenia odwzajemniam :)