Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Gej odchodzi od ŚJ. Powód?  (Przeczytany 641 razy)

Offline Fantom

Gej odchodzi od ŚJ. Powód?
« dnia: 10 Grudzień, 2019, 09:34 »
 Witam. Niestety tłumaczenie nie jest najlepsze, ale i tak będzie wiadomo o co chodzi. Tłumaczenie z translatora. Zwróćcie uwagę, że robiono mu zdjęcia w miejscu pubicznym i potem je wykorzystano.
 
http://www.gaypost.it/alessandro-cacciato-dai-testimoni-di-geova-perche-gay-e-per-aver-salvato-la-vita-al-padre?fbclid=IwAR0dM-sEPmOF-lm-os5ZBDQpmBtdWknUcVGmPnAuzE006dQ3k50aK2ygn9k

''Dwukrotnie osądzony, a następnie odwołany przez zgromadzenie Świadków Jehowy. Alessandro, trzydziestoletni szef kuchni z Asti, opowiedział Fanpage o swojej historii. „Teraz czuję się wolny” - komentuje.

ALESSANDRO, ŚWIADKOWIE JEHOWY I ŻYCIE OJCA
Aleksander był członkiem Świadków Jehowy przez 22 lata wraz ze swoją rodziną. Kiedy jest jeszcze bardzo młody, jego matka, a rok później, stają się Świadkami Jehowy. „Moje dzieciństwo zostało spalone jako dziecko - wspomina - nie mogłem grać w piłkę z przyjaciółmi ani świętować urodzin moich kolegów z klasy”.

Z czasem jego ojciec objął stanowisko starszego, ważną rolę i odpowiedzialność w społeczności. Właśnie z tego powodu wystawiono na próbę pozycję Alessandro w społeczności. Pewnej nocy jego ojciec zostaje trafiony, gdy jest w pracy, a jego stan natychmiast wydaje się rozpaczliwy: ma silne wewnętrzne krwawienie i potrzebuje transfuzji. „Za radą kongregacji - wyjaśnia 30-latek - przenieśliśmy mojego ojca do innego zakładu opieki zdrowotnej, gdzie dali mu alternatywy dla krwi. Bez uzyskiwania żadnego wyniku ”.
Jego ojciec pozostaje w śpiączce przez trzy miesiące. Miesiące, w których zarówno Alessandro, jak i jego matka budzą wątpliwości i pytania dotyczące zasad ich wiary: transfuzje mogą uratować życie ojca, ale postępowanie niezgodne z prawem miałoby ogromne konsekwencje dla społeczności.

„Na początku sprzeciwialiśmy się - kontynuuje - ale kiedy lekarze skonfrontowali nas z powagą sytuacji, moja matka i ja wyraziliśmy zgodę na transfuzję”. Nawet jeśli rekonwalescencja potrwa jeszcze miesiące, akceptacja transfuzji ratuje życie ojca. „Nic nie powiedzieliśmy zborowi - powiedział - ale i tak to poznali. Nadal nie wiem, jak to zrobili ”.

KALWARIA SĄDOWA
Dla całej rodziny Alessandro jest to dopiero początek kolejnej próby: komisja sądowa ma bowiem wewnętrzną procedurę, która ocenia postępowanie wiernych. „Mój ojciec wciąż był w szpitalu, ale i tak postawili nas przed sądem - mówi chłopiec -. Dzień po tym, jak stanęli wobec starszych zboru, moja matka wpadła w ostrą depresję. Zaczął przestać chodzić do Sali Królestwa, nawet nie odbierał telefonu. ”

Jednak kongregacja przypisuje Aleksandrowi dodatkową winę oprócz tego, że zaakceptował transfuzję dla swojego ojca: jego orientację seksualną. „Czułem pociąg do chłopca i zwierzyłem się innemu członkowi wiernego. Ta osoba, której ufałem jako brat, natychmiast poszła powiedzieć o tym osobom starszym. Podczas komitetu sądowego chcieli poznać wszystkie minimalne szczegóły. Nawet mnie sfotografowali podczas kolacji z przyjacielem. Według nich był to dowód mego grzechu. Kiedy przyznałem się do bycia gejem, starsi opowiedzieli mi o wszystkich kolorach. Wszystko to jednak należy do przeszłości i teraz czuję się o wiele bardziej wolny ».

BOGACTWO ZGROMADZENIA
Alessandro i jego rodzina zdecydowali, że to za dużo i opuścili zbór. „Wysłaliśmy list z prośbą o nasze zerwanie - mówi ponownie -. Po tym wyborze byliśmy całkowicie marginalizowani przez wszystkich, w tym przez naszych krewnych. Prawie cała nasza rodzina jest Świadkiem Jehowy, a dla mojej ciotki jesteśmy na przykład martwi. Kilka miesięcy temu mój dziadek zmarł, a kiedy się poznaliśmy, nawet z nami nie rozmawiali. W każdym razie wydaje się, że odrodziliśmy się, ponieważ nie jesteśmy już częścią tej sekty ”.

Alessandro kontynuuje: «Zgromadzenie Asti napisało do nas list, w którym oznajmili, że są skłonni nas ponownie przyjąć, oczywiście po zakończeniu niezbędnej skruchy. Ale ja i ja całkowicie odmówiliśmy. Odkąd opuściłem Świadków Jehowy, moje życie zmieniło się na lepsze. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem, było zapisanie się na lekcję tańca, pasja, którą miałem od dziecka, ale nigdy nie mogłem tego zrobić. Na przykład siedzenie w barze przy kawie i rozmawianie z przyjacielem było dla mnie nie do pomyślenia. Zawsze uczono mnie, że czas poświęcony jest ewangelizacji jak największej liczby osób. Teraz zamiast tego - podsumowuje Alessandro - mam możliwość życia, które było mi wcześniej całkowicie zabronione ”

I dodatek z tej samej strony. Geje skomentowali filmik, który dobrze znamy. http://www.gaypost.it/cartone-dei-testimoni-geova-insegna-gay-si-curano
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień, 2019, 09:45 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s