Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Święta byłych Świadków Jehowy  (Przeczytany 2930 razy)

Offline Gremczak

Odp: Święta byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Grudzień, 2019, 09:11 »
Zrobione ;z baleronu  a nadzienie z boczku.


Offline zenobia

Odp: Święta byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Grudzień, 2019, 10:11 »
Zrobione , a moj zapas naleweczek juz wczoraj został mocno nadwyrężony  :)


Offline Matylda

Odp: Święta byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Grudzień, 2019, 10:24 »
Nie mam uszek  boJasiek nie lubi ale mam pierogi. Barszcz  już dochodzi. Karp marynuje się w cebuli. Za chwilę będzie jeszcze trochę sałatki z warzyw co były na wywar do barszczu.
Nie ma u mnie w tym roku ciast tylko pierniczki bo doktory zakazaly. 😒
Grzyby są. Może jeszcze racuchy z jabłkiem i cynamonem będą.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Święta byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Grudzień, 2019, 11:47 »
Kilka razy zdarzyło mi się podzielić opłatkiem. Mus dyplomatyczny.
Ogólnie każdy wie, że ze mną najlepiej się dzielić chipsami o smaku bekonu.
Raz podczas wigilii rodzinnej, poza potrawami, ćwikłą, sałatką i szynką, przy kieliszku wódki kibicowaliśmy Nicolae Ceaușescu.
Czasem udawało mi się wyjeżdżać. Jeszcze jak ktoś ma wolne do nowego roku, to tylko bilet, paszport, i na... tam gdzie każdy chce.
Karpia jadłem przedświątecznego. Duszony w piekarniku z cebulką. Świątecznego jeszcze zjem. Od tygodnia już ugotowałem kapuśniak (jak kto woli: kwaśnica), bigos, i inne takie. Uszka mam w lodówce. Barszcz zrobię w 5 minut - dla takiego faceta jak ja to mały pikuś  :D .Oczywiście, że się będę musiał nagimnastykować.  ;)

Zapomniałem dodać, że jeszcze w między czasie upiekłem kaczkę nadziewaną jabłkami. Resztkami dziś poczęstowałem koty.
Świerki mam, ale ich nie ubieram - mówiły, że bez bombek im będzie lżej.
Z samego rańca dostałem buzi z języczkiem i lekkiego pokąsania po policzku. Dziewczyna jest całkiem ładna. Ma 18 miesięcy i jest owczarkiem niemieckim.

W między czasie zadzwonił brajdek 2 razy w 30 minut. Raz teoretycznie - stojąc przed sklepem. Drugi raz praktycznie - stojąc przed półką sklepową. Głupie pytanie mi zadaje: jaką kupić wódkę czystą, bo idzie do teścia?!  ??? Po wielu tłumaczeniach dochodzę do konkluzji: ma być zmrożona. A on do mnie, że tyle to jeszcze pamięta. Wolałbym, żeby zadzwonił i powiedział, że właśnie jest blondynka, brunetka, ruda, i dodatkowo, krótko obcięta i długowłosa, i którą wybrać. Wtedy teleporter konstruuje na poczekaniu  8-)

Dodatkowo widziałem jak się wiewiórki ganiały; i się dopadły. Wszystko przed godziną siódmą. Jeszcze trochę będą małe wiewiórki.
Był bym zapomniał. Poszedłem dziś na grzyby. Dużo tego nie ma. Ale do obiadu dla 2 osób akurat.
Teraz czekam północy - może niektórzy powiedzą coś po ludzku.

Jeszcze coś mi się przypomniało. Ale to nie świadkowe. W sklepie spotykam znajomą z przed lat. Zwyczajnie dużo zmarszczek na gębie. Dorobione dredy do tej grzywki i glany po kolana. Pół sklepu wykupiła pieczywa tostowego. Pytam się czy teraz taka moda na wigilię. A ona poważnie mówi, że z facetem będą sobie piekli tosty wegańskie na urodziny Jezuska. Już za modą nie nadążam.

A kiedyś przybieżeliśmy do Betlejem i padał deszcz. Dokładnie deszcz ze śniegiem. I każdy miał w głębokim poważaniu święta, wigilie, choinki, Jezusa, itp. bohaterów.


 


Offline HARNAŚ

Odp: Święta byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Grudzień, 2019, 12:03 »
Wyspałem się i dopiero wtedy poszedłem do pracy , tak mniej więcej na czwartą rano dotarłem , choć nie musiałem . Przebudziłem się i stwierdziłem , że jak mam się wiercić w łóżku , na dodatek po cichu , żeby pierwszej damy nie obudzić  ;) to pojadę sobie do firmy a może jeszcze parę złotych zarobię? :)
Wróciłem , zrobiłem zakupy a teraz ciasto . Góra lodowa . Polecam . W przerwie jak budyń stygnie na foruma se zajrzałem  :)


Offline Matylda

Odp: Święta byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Grudzień, 2019, 19:22 »
Harnaś możesz, proszę, zdradzić tajemnice jak się wiercić po cichu? 😲😀😄 bardzo to interesujące.


Offline HARNAŚ

Odp: Święta byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Grudzień, 2019, 09:35 »
To tak jak krzyczeć głośno , cofać do tyłu , klęknąć na kolano  ;D


Offline matowa

Odp: Święta byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Grudzień, 2019, 16:35 »
Żem zjadła barszcz i karpia :D
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.