Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1880 - Chrzest gwarancją należenia do 144 000 i pierwszego zmartwychwstania  (Przeczytany 581 razy)

Offline Roszada

W roku 1880 C. T. Russell ogłosił, że chrzest dawał gwarancję należenie do klasy niebiańskiej, to znaczy do 144 000:

„Zanim rozpatrzymy zagadnienie biblijnego chrztu, zastanówmy się, czy on jest najważniejszy. Nie wahamy się stwierdzić, że chrzest jest nieodzowny i nikt kto nie został ochrzczony, nie stanie się członkiem »małej trzódki« – »Oblubienicy, Małżonki Barankowej.« Co więcej, posiadamy biblijny dowód, że wszyscy, którzy są ochrzczeni, będą zbawieni i że oni wszyscy otrzymają udział w »pierwszym zmartwychwstaniu«. Posłuchajmy słów Pana Jezusa: »Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony.«” (ang. Strażnica wrzesień 1880 s. 132 [reprint]).

Miał Russell argumenty dla swych głosicieli. :)


Offline krzysiekniepieklo

W roku 1880 C. T. Russell ogłosił, że chrzest dawał gwarancję należenie do klasy niebiańskiej, to znaczy do 144 000:

„Zanim rozpatrzymy zagadnienie biblijnego chrztu, zastanówmy się, czy on jest najważniejszy. Nie wahamy się stwierdzić, że chrzest jest nieodzowny i nikt kto nie został ochrzczony, nie stanie się członkiem »małej trzódki« – »Oblubienicy, Małżonki Barankowej.« Co więcej, posiadamy biblijny dowód, że wszyscy, którzy są ochrzczeni, będą zbawieni i że oni wszyscy otrzymają udział w »pierwszym zmartwychwstaniu«. Posłuchajmy słów Pana Jezusa: »Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony.«” (ang. Strażnica wrzesień 1880 s. 132 [reprint]).

Miał Russell argumenty dla swych głosicieli. :)

Ja bym się z takim poglądem nie zgodził. Tutaj są dwa warunki, a nie jeden. Uwierzyć w Jezusa, to znaczy uwierzyć Jezusowi, a to znaczy przyjąć Jego naukę.


Offline Roszada

Nie dziwi mnie że się nie zgadzasz, bo ty się tu z nikim nie zgadzasz na tym forum.

A z Russellem mało kto się zgadza.
To nie jest wątek o nauce Jezusa, tylko Russella.
Pomyliłeś fora. :-\


Offline 30LatPrzyPrawdzie

Krzysztofie, możesz już wyjść.


Offline Roszada

Zapewnienie Russella jest stąd, że w tamtym czasie nie były gromadzone jeszcze drugie owce, które dopiero miały się pojawić w Tysiącleciu spośród ludzi zmartwychwstałych.

Mało tego, po zmianie nauki o tych owcach, dopiero w 1934 Sędzia kazał je chrzcić:

Zostaliśmy pionierami jeszcze przed chrztem, ponieważ nie rozumiano wtedy dokładnie, czy spodziewającym się życia na ziemi jest on potrzebny. Dnia 24 lipca 1932 r. dałem się jednak ochrzcić (...) po czym okazało się, że mam inną nadzieję, właściwą pomazańcom...” (Strażnica Rok CIX [1988] Nr 12 s. 20).

W roku 1934 Strażnica wyjaśniła, że chrześcijanie mający nadzieję ziemską powinni oddać się Jehowie i zostać ochrzczeni. Światło dotyczące klasy ziemskiej rzeczywiście stawało się coraz jaśniejsze!” (Strażnica Nr 10, 2001 s. 14).


Offline dziewiatka

Drugie łowce nie miały się pojawić według Russella wcześniej miał być harmagedon a oni wszyscy mieli się przenieść w inną lokalizację.To co On wymyślił to w głowie nikomu nie mogło się pomieścić i nic wspólnego nie miało z biblią po za niektórymi nazwami.Jestem ciekawy czy był bardzo zdziwiony że na jesień 1914 roku nie przeprowadzał się do nowego lokalu w niebie.Czy był to zawód wynikający z wiary w to co wykoncypował,czy cynicznie robił sobie podśmiechujki z innych.