Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium Styczeń 2020  (Przeczytany 1078 razy)

Offline 30LatPrzyPrawdzie

Strażnica do studium Styczeń 2020
« dnia: 18 Listopad, 2019, 14:56 »
Nie wiem czy już było, ale dość mocne. ;-)

14. Kiedy zainteresowany zacznie robić duchowe postępy?

" Chcemy pomagać zainteresowanemu robić duchowe postępy (Efez. 4:13). Kiedy zgodził się na studium Biblii, być może przede wszystkim interesowało go to, jakie odniesie korzyści. Ale kiedy wzrośnie jego miłość do Jehowy, prawdopodobnie zacznie też myśleć o pomaganiu drugim, między innymi osobom już należącym do zboru (Mat. 22:37-39). W stosownym momencie bez wahania wspomnij, że możemy wspierać naszą działalność finansowo."


https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-styczen-2020/idzcie-wiec-i-pozyskujcie-uczniow/



Offline Takajaja

Odp: Strażnica do studium Styczeń 2020
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad, 2019, 15:20 »
Czyli....im wieksza milosc do Jehowy tym kochani bracia wieksze datki w skrzyneczkach :-)))

P.S jak nastepnym razem zadzwonią do mnie starsi i znow zaczną biedolic że chcieli by mi pomoc to juz wiem co odpowiem.... " w takim razie poprosze skromnie 25 tys.€" :-)
Wszak to forma pomocy!
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad, 2019, 15:56 wysłana przez Takajaja »


Offline Salome

Odp: Strażnica do studium Styczeń 2020
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopad, 2019, 16:37 »

W stosownym momencie bez wahania wspomnij, że możemy wspierać naszą działalność finansowo."


https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-styczen-2020/idzcie-wiec-i-pozyskujcie-uczniow/

Ten "stosowny moment", o którym piszą w Strażnicy właśnie wynika z ukrytej polityki działania sekt. Nowicjuszom starannie dozuje się informacje, a w miarę upływu czasu odkrywa się kolejne karty. Aby nie zniechęcać, nie wystraszyć. Gdy rekrut usłyszy o zbiórkach pieniędzy na dzień dobry, to szału raczej nie będzie.
To jest dokładnie zaplanowane, etap po etapie. Tak samo jak konstrukcja książki do studium.
Światło się staje coraz jaśniejsze w końcowych rozdziałach. A w międzyczasie sekta człowieka zasysa, wciąga, bo ma to długie tygodnie i miesiące......
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Cytryna

Odp: Strażnica do studium Styczeń 2020
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopad, 2019, 07:00 »
A mnie NIEZMIERNIE cieszy,że tych zainteresowanych prawie nie ma  ;D ;D ;D