Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: To forum umiera!!!!  (Przeczytany 14583 razy)

Offline rajbezraju

To forum umiera!!!!
« dnia: 07 Listopad, 2019, 20:40 »
To forum umiera-słyszałem takie słowa od osoby,która mi je udostępniła ale nie polecała,a teraz słyszę od wielu osób,którym je polecałem.
Niestety coś w tym jest i sam zauważam pewne syndromy.
Zasłyszane:
*był,nie był i znów jest pan X, który w sposób nieludzki i nieuzasadniony dokuczał wielu osobom,na co nie było reakcji administracji?
*znikajáce niewygodne wpisy?
*kilku wymádrzajácych się mádralińskich,o błákajácych się życiorysach,ale z naturami wszechwiedzácych,o kompetencjach zerowych?
*kliki i ostarcyzm jak w jworg?
*tematy tabu?
*za dużo wpisów monologów za mało dialogów?
*za dużo jazgotu,kłótni, zacietrzewienia?
*nieciekawe klimaty odstraszajáce na wejście na forum?
Ile w tym jest prawdy?Na uwagę zasługuje pewien dawny wpis bodajże jakiegoś Jana Kowalskiego, który wrzucił taki jakiś temat:"czy byli ŚJ,może i włácznie z tym forum upadnie(czy coś podobnego)?"Strasznie został przez to "pokiereszowany" typu:"po co tu przyszedłeś?"
A jednak to ten wyśmiany imć Jan Kowalski przewidział "przeszłość"tego forum?
Dlaczego tak się dzieje,że na forum pojawia się"nie zostanie kamień na kamieniu" i tylu jest zniesmaczonych odchodzácych i jest to proces nieunikniony?


Offline jaromi

Odp: To forum umiera!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad, 2019, 20:46 »
Takie życie panie! Świadki od samego początku o końcu mówią, to i to forum tyż pie.....


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: To forum umiera!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad, 2019, 20:50 »
Dlaczego ludzie odchodzą z forum? Bo mogą :). Bo w przeciwieństwie do organizacji Świadków Jehowy mogą stąd odejść bez żadnych konsekwencji, a za jakiś czas wrócić jeśli im się zachce. A jeśli nie, to nie.

Jeżeli ktoś myśli, że my chcemy, aby ludzie siedzieli tutaj całe swoje życie, to chyba pomylił forum z kolejną sektą.
Poza tym forum tworzą ludzie, więc powiedz mi rajubezraju - co zrobiłeś, żeby było tu lepiej, oprócz dodania wątku z czterema wykrzyknikami w tytule?


Offline jaromi

Odp: To forum umiera!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Listopad, 2019, 21:31 »
Trzymać krótko za twarz towarzycho to prędzej stąd pouciekają


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: To forum umiera!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopad, 2019, 21:36 »
Jak mierzyć jakość forum na podstawie tego że jest mniej tematów z problemami byłych świadków lub z aferami związanymi z organizacją ,to trochę jak by się martwić, że jest mało wpisów na forum gdzie się zgłasza np skradzione auta albo zaginione osoby,na forach które służą rozwiązywaniu problemów, to raczej im mniej się dzieje tym lepiej
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14344
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: To forum umiera!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopad, 2019, 21:40 »
Poza tym forum tworzą ludzie, więc powiedz mi rajubezraju - co zrobiłeś, żeby było tu lepiej, oprócz dodania wątku z czterema wykrzyknikami w tytule?
19 postów napisał.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline stinkfist34

Odp: To forum umiera!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopad, 2019, 21:44 »
Dla ludzi którzy odchodzą z orga forum jest bardzo potrzebne, a potem?? Szczerze mówiąc coraz mniej jak ktoś już zacznie nowe życie to nie ma ochoty cały czas sprawdzać co się dzieje w orgu i wchodzić na forum "odstępców"

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Offline PoProstuJa

Odp: To forum umiera!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Listopad, 2019, 21:49 »
Nie umiera, tylko ewoluuje.

W 2015-2016 była duża potrzeba "wygadania się" wielu osób, bo był to czas największego przebudzenia (nowe, szokujące fakty dotyczące pedofilii w orgu itd.). Ludzie przedyskutowali co mieli przedyskutować i obecnie tematów pojawia się mniej. Jednak nawet jeśli codziennie nie ma miliona nowych postów, to forum i tak czytają ludzie niezarejestrowani.

Co do znikających postów - ja na bieżąco z takimi sprawami nie jestem, ale znając moderatorów (niektórych poznałam osobiście :) ), to jeśli decydują się coś usunąć, to jest to treść niewłaściwa albo obraźliwa. Mam po dziurki w nosie wszelkiego internetowego hejtu, więc pozbywanie się go z forum uważam za korzystne.

Ludzie na forum są różni. Mogą się zdarzyć także takie osoby, które w zborach piastowały jakieś funkcje (albo chciałyby piastować) i przyzwyczaiły się do tego, że można innym na siłę narzucać swoje zdanie i swoje mądrości - a skoro są odstępcami, to mogli próbować zostać "starszymi" na forum. No i później powstają różne niesnaski.

Jeśli chodzi o dalszy kształt forum, to myślę, że administrator jest otwarty na pomysły forumowiczów i chętnie przyjmie dodatkowe pary rąk do pracy, które się nim zajmą i będą je rozwijały :)
No ale czy takie chętne ręce do działania się znajdą, czy prędzej znajdzie się język chętny tylko do krytykowania?!  ???


Offline jaromi

Odp: To forum umiera!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Listopad, 2019, 22:20 »
Nie umiera, tylko ewoluuje.

W 2015-2016 była duża potrzeba "wygadania się" wielu osób, bo był to czas największego przebudzenia (nowe, szokujące fakty dotyczące pedofilii w orgu itd.). Ludzie przedyskutowali co mieli przedyskutować i obecnie tematów pojawia się mniej. Jednak nawet jeśli codziennie nie ma miliona nowych postów, to forum i tak czytają ludzie niezarejestrowani.
To prawda przez ostatnie lata wujki z CK trochę się postarali o tematy do "szemrania"


Offline Martin

Odp: To forum umiera!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Listopad, 2019, 22:49 »
Dlaczego tak się dzieje,że na forum pojawia się"nie zostanie kamień na kamieniu" i tylu jest zniesmaczonych odchodzácych i jest to proces nieunikniony?
No przecież Strażnica już wyjaśniła, że odstępy to narzędzie Szatana i chcą tylko burzyć. To czego innego się spodziewać? :P
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Roszada

Odp: To forum umiera!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Listopad, 2019, 23:24 »
Od 4,5 roku umiera. :)
Jak będzie więcej takich, jak założyciel wątku, to szybko umrze. ;)
Dobrze że więcej ich nie było dotychczas, bo by już dawno zmarło. ;D
Takich z hiobowymi wieściami sporo tu było. :-\
Gdzie oni są? :-\

W razie czego wszyscy przeniosą się na grupy face i na kanały filmowe. :)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: To forum umiera!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Listopad, 2019, 00:09 »
(mtg): To Forum jak wszystkim wiadomo ma tematykę głównie o sekcie (Ww), czyli o Świadkach Jehowy. Zamieszczane są tutaj wpisy na ten temat, lecz osoby z pewnym stażem tu przebywające, po wyjściu z sekty czy jeszcze inni przebywające w niej z zainteresowaniem poczytują i osobiście dostrzegają taki materiał, który jest im pomocny aby uczynić dalsze postępy - to indywidualna każdego sprawa jak to Forum odbiera.

Jednak można zauważyć, że osoby tutaj przebywające przez dłuższy okres czasu jak również co poniektórzy nie mając prywatnych kontaktów a łączy ich wspólna ''ideologia'' przeciwko tej sekcie (Ww), traktują to Forumowe towarzystwo w pewnym aspekcie z sentymentem wobec samych siebie, dlatego autorzy postów wymieniają: myśli, zainteresowania o różnej tematyce  przedstawianych w wątkach, taka kolorowa paleta barw.
Oczywiście w tutejszym zbiorowisku ex-sów każdy ma nieprzymuszoną wolę do podjęcia prywatnej decyzji - być czy odejść z Forum, lecz nawet po odejściu gdzieś głęboko w podświadomości tkwi owa matriks-owa  przyjaźń czy znajomość, która niekiedy odzywa się, by ponownie ukradkiem zaglądnąć jako stary druh czy nowicjusz.
Dlatego to Forum będzie się nadal ewoluować z biegiem nadchodzących lat, a weteran stwierdzi kiedy zaglądnie cichaczem jak wszystko się pozmieniało.
Jednak najistotniejsza w tym wszystkim jest więź, przyjaźń, znajomość między ludzka, to pokrzepia tych którzy dostali kopniaka z sekty czy sami opuścili zakłamane towarzystwo.
Każdy założony nowy wątek na Forum pod adresem (Ww), wzbudza pośród ex-sów wielką radość ku pokrzepieniu siebie wzajemnie i tych jeszcze niezdecydowanych na odejście.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 547
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: To forum umiera!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Listopad, 2019, 00:09 »
Nie umiera. To jest cisza przed burzą.


Offline jaromi

Odp: To forum umiera!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Listopad, 2019, 00:11 »
Nie umiera. To jest cisza przed burzą.
Czy szykuje się jakaś rozpierducha?


Offline PoProstuJa

Odp: To forum umiera!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Listopad, 2019, 00:14 »
Czy szykuje się jakaś rozpierducha?

Armagedon w 2034 :D