Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: czym zajmuje sie Rzecznik Praw Obywatelskich ?  (Przeczytany 1039 razy)

Offline filistyn

czym zajmuje sie Rzecznik Praw Obywatelskich ?
« dnia: 17 Październik, 2019, 18:13 »
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/czym-zajmuje-się-bodnar-chce-uniewinnienia-wyroku-w-sprawie-spotkania-świadków-jehowy/ar-AAIVQ9G?ocid=spartanntp


Offline josh82

Odp: czym zajmuje sie Rzecznik Praw Obywatelskich ?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik, 2019, 19:07 »
Nie bardzo rozumiem o co chodzi...
Kobieta - Świadek Jehowy, 50 lat temu została skazana na 90 dni aresztu i dziś Rzecznik Praw Obywatelskich stara się o jej uniewinnienie?
On nie ma lepszych rzeczy do roboty?

P.S.
 Umknęło mi za pierwszym razem:
"Teraz zwróciła się do Rzecznika Praw Obywatelskich o podjęcie działań prawnych dla jej uniewinnienia"

To ta kobieta chce swojego uniewinnienia.


Offline Sebastian

Odp: czym zajmuje sie Rzecznik Praw Obywatelskich ?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Październik, 2019, 20:56 »
moim zdaniem rzecznik postępuje prawidłowo

złamano prawo i strona poszkodowana ma prawo do uniewinnienia i do odszkodowania
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline filistyn

Odp: czym zajmuje sie Rzecznik Praw Obywatelskich ?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Październik, 2019, 22:39 »
A może powinien też zająć się sprawą osób prześladowanych tylko dla tego że odchodzą od jw org?są  prześladowani i szykanowani. Oni praw nie mają?
A on teraz odgrzewa stare kotlety z lat 50 tych.
Sebuś wierzysz w to co napisane? Może nie taka strona z info?


Offline Sebastian

Odp: czym zajmuje sie Rzecznik Praw Obywatelskich ?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Październik, 2019, 01:14 »
A może powinien też zająć się sprawą osób prześladowanych tylko dla tego że odchodzą od jw org?są  prześladowani i szykanowani. Oni praw nie mają?
A on teraz odgrzewa stare kotlety z lat 50 tych.
RPO to urzędnik państwowy i on działa w tych sprawach, w których wpływają wnioski

misją RPO jest obrona praw każdego obywatela, a nie dzielenie ich na tych którzy "zasługują" na obronę ich praw (np. odstępców) i tych co nie zasługują (np. aktywnych ŚJ)

jeśli wpłyną wnioski od ex-ŚJ szykanowanych przez jw.org to RPO także powinien zająć się nimi
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: czym zajmuje sie Rzecznik Praw Obywatelskich ?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Październik, 2019, 09:03 »
A może powinien też zająć się sprawą osób prześladowanych tylko dla tego że odchodzą od jw org?są  prześladowani i szykanowani. Oni praw nie mają?
A on teraz odgrzewa stare kotlety z lat 50 tych.
Sebuś wierzysz w to co napisane? Może nie taka strona z info?

Może powinien. Jeśli znasz przypadki prześladowań odchodzących od JW to powinieneś to w porozumieniu z tymi ludźmi to zgłosić do RPO. Ja nie znam osobiście takich osób. Sam odszedłem (chyba nadal oficjalnie jestem ŚJ, ale nie wiem bo tam nie chodzę) i nie doświadczam prześladowań ni szykanowania. Znani mi "odstępcy" z mojego miasta są bardziej pogodni, radośni nastawieni pozytywniej do życia niż wtedy gdy byliśmy czynnymi ŚJ.
Nie kpiłbym natomiast z krzywdy kobiety, którą Aparat Państwowy ukarał 3 miesiącami więzienia działając ponad prawem. I jeśli wg opinii prawników roszczenie z tytułu poniesionej krzywdy nie uległo przedawnieniu to można domagać się sprawiedliwości.
Łatwo napisać o krzywdzie, która nie dotyczy nas osobiście, że to stary kotlet. Ale czy w ten sposób nie myślimy o ludziach jak o mięsie. Pięćdziesięcioletni kotlet to już chyba gnije ...  hmmm ... znamy takich, którzy mają taki stosunek do ludzi o innych poglądach...


Offline Sebastian

Odp: czym zajmuje sie Rzecznik Praw Obywatelskich ?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Październik, 2019, 10:52 »
widzę że niektórym czytelnikom umknęło, że ta kobieta będąca ŚJ w której imieniu występuje RPO działa (paradoksalnie) na korzyść przynajmniej niektórych odstępców...

część z nas, ex-ŚJ, jest niewierząca, ale inna część ex-ŚJ to członkowie wielkich lub zupełnie malutkich grup chrześcijańskich, niektóre z nich są zarejestrowane, ale inne niezarejestrowane

te niezarejestrowane grupy chrześcijańskie spotykają się w domach prywatnych.

wyrok sądowy przyznający odszkodowanie dla pani będącej ŚJ może zmniejszać prawdopodobieństwo bezprawnej interwencji policji dot. spotkania nieformalnej grupy religijnej w XXI wieku, w ktorym będzie uczestniczyć ktoś z ex-ŚJ z naszego forum...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: czym zajmuje sie Rzecznik Praw Obywatelskich ?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Październik, 2019, 11:31 »
widzę że niektórym czytelnikom umknęło, że ta kobieta będąca ŚJ w której imieniu występuje RPO działa (paradoksalnie) na korzyść przynajmniej niektórych odstępców...

część z nas, ex-ŚJ, jest niewierząca, ale inna część ex-ŚJ to członkowie wielkich lub zupełnie malutkich grup chrześcijańskich, niektóre z nich są zarejestrowane, ale inne niezarejestrowane

te niezarejestrowane grupy chrześcijańskie spotykają się w domach prywatnych.

wyrok sądowy przyznający odszkodowanie dla pani będącej ŚJ może zmniejszać prawdopodobieństwo bezprawnej interwencji policji dot. spotkania nieformalnej grupy religijnej w XXI wieku, w ktorym będzie uczestniczyć ktoś z ex-ŚJ z naszego forum...

W Polsce orzecznictwo sądowe nie jest oparte na prawie precedensowym. Wyrok korzystny w przypadku nadużycia prawa przez Polskę Ludową nie będzie precedensem dla ewentualnych bezprawnych interwencji policji w przypadkach gdyby ktoś z nas spotkał się z gronem siedmiu znajomych w celu rozmów o Bogu Biblii czy choćby na Wieczerzy ku czci Potwora Spaghetti.  ;) Ale to co napisał Sebastian mogłoby być wyśmienitym precedensem do zastanowienia się nad stosunkiem do inności. Czy skoro ja już nie wierzę w to co ŚJ to mam kibicować aby wobec ŚJ nadużywano prawa albo nie oddawano im sprawiedliwości?


Offline Sebastian

Odp: czym zajmuje sie Rzecznik Praw Obywatelskich ?
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Październik, 2019, 11:53 »
owszem, nie ma prawa precedensowego, ale i tak powołanie się przez adwokata w pismie do sądu na okoliczność że za podobną sprawę przyznano odszkodowanie może zadziałać otrzeźwiająco na sędziego

sędziowie są niezawiśli ale jeśli sędzia wydaje dużo wyroków które upadają w instancji odwoławczej to jego praca jest oceniana negatywnie (a sędzia odczuwa to w swoim portfelu)



Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)