Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2019 - Wyłączanie telewizora gdy w programie jest o odstępcach  (Przeczytany 1467 razy)

Offline Roszada

Coraz częściej ostrzega się ŚJ przed odstępcami, czyli byłymi ŚJ. Po raz pierwszy wskazano, że należałoby wyłączać telewizor, gdy nie tylko oni występują w programie, ale gdy o nich jest mowa!!!:

„Kiedy w telewizji przedstawiane są doniesienia o odstępcach szerzących kłamstwa na temat Świadków Jehowy, rodzina Świadków od razu wyłącza telewizor” (Strażnica listopad 2019 s. 19).

 „Szatan, »ojciec kłamstwa«, posługuje się ludźmi będącymi pod jego wpływem, żeby szerzyć kłamstwa na temat Jehowy oraz naszych braci i sióstr (...). Odstępcy wypaczają fakty dotyczące organizacji Jehowy i upowszechniają te oszczerstwa, posługując się internetem, telewizją i innymi środkami masowego przekazu. (...) Co powinniśmy zrobić, jeśli ktoś zaczyna nam przekazywać takie informacje? Nie powinniśmy ich słuchać. Dlaczego? Ponieważ wierzymy Jehowie i ufamy naszym braciom. Unikamy jakiegokolwiek kontaktu z odstępcami.  Nie pozwalamy, żeby cokolwiek – w tym nasza ciekawość – skłoniło nas do wdania się z nimi w dyskusję. (...) Czy odrzucałeś chęć słuchania tego, co mówią odstępcy, lub dyskutowania z nimi?” (Strażnica listopad 2019 s. 15-16).


Offline stinkfist34

Odp: 2019 - Wyłączanie telewizora gdy w programie jest o odstępcach
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik, 2019, 15:34 »
Oto jak ludzie stają się narzędziem szatana, często zachęcając tylko do czytania Biblii bez okularów strażnicy:)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Offline Mania

Odp: 2019 - Wyłączanie telewizora gdy w programie jest o odstępcach
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik, 2019, 20:10 »
Jakby nie wyłączyli jeszcze usłyszą za dużo, zaczną sprawdzać i dopiero będzie problem.


Offline Szear-Jaszub

Odp: 2019 - Wyłączanie telewizora gdy w programie jest o odstępcach
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Październik, 2019, 21:06 »
Kontrola informacji na całego...
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


Offline Fantom

Odp: 2019 - Wyłączanie telewizora gdy w programie jest o odstępcach
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Październik, 2019, 07:59 »
 A co zrobić jak odstępca nie szerzy kłamstw? Nie wyłączać tv?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline zona_abrahama

Odp: 2019 - Wyłączanie telewizora gdy w programie jest o odstępcach
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Październik, 2019, 08:32 »
Dobrze, że nie pisali o Instagramie, bo widzę, że niektórzy SJ oglądają moje stories  ;)


Offline Drengr

Odp: 2019 - Wyłączanie telewizora gdy w programie jest o odstępcach
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Październik, 2019, 11:29 »
Jak ja nienawidzę tych manipulacyjnych treści!!!

Gdyby odwrócić akapit i zacząć od końca?

Jeśli słuchałeś odstępców, to znaczy że nie wierzysz Jehowie i nie ufasz braciom. A jeśli z kimkolwiek o tym porozmawiałeś to poddałeś się pod wpływ Szatana.

Czyli sumienie ma Cię teraz zaboleć, masz poczuć dyskomfort, czuć że zrobiłeś coś nie tak, czuć się winny.

Wstrętna manipulacja i wsiadanie na psychikę tych biednych ludzi.



Offline Sebastian

Odp: 2019 - Wyłączanie telewizora gdy w programie jest o odstępcach
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Październik, 2019, 11:57 »
A co zrobić jak odstępca nie szerzy kłamstw? Nie wyłączać tv?
wtedy trzeba wyłączyć prąd w całym mieszkaniu :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: 2019 - Wyłączanie telewizora gdy w programie jest o odstępcach
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Październik, 2019, 12:41 »
Przy założeniu że odstępcy mówią tylko same kłamstwa to powstaję pewien paradoks . Jak taki odstępca powie w jednym zdaniu że starszy x to złodziej ale starszy y to bardzo dobry człowiek to właściwie idąc tokiem rozumowania świadków to wtedy należy wszystko traktować odwrotnie i uznać że to starszy x jest porządny a starszy y to złodziej. Przy takim toku rozumowania że odstepca zawsze kłamie o organizacji to taki ex zapytany czy np. został okradziony lub pobity na zebraniu ,odpowie że nie, to jak to wtedy odebrać skoro zakładamy że każdy odstepca kłamie ?

Ps. Witam kolegę Roszadę
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 2019 - Wyłączanie telewizora gdy w programie jest o odstępcach
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Październik, 2019, 14:13 »
Kiedyś byłem na manifestacji w Płocku. Kiedy ktoś z manifestujących, przez głośnik przedstawiał swój punkt widzenia, przechodzący śJ zatykali dłońmi uszy.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Natan

Odp: 2019 - Wyłączanie telewizora gdy w programie jest o odstępcach
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Październik, 2019, 15:00 »
Drodzy Forumowicze,

Tego rodzaju argumentacja kojarzy mi się z poniższym wyjaśnieniem:

"Argumentum ad personam (łac. „argument wymierzony w osobę”) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe. Dodatkowo obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane argumenty.

Artur Schopenhauer w swoim dziele Die eristische Dialektik (Erystyka, czyli sztuka prowadzenia sporów) wymienia argumentum ad personam jako ostatni sposób nieuczciwej argumentacji, stosowany, gdy wszystkie inne sposoby zawodzą i nie ma szans na wygranie sporu argumentacją merytoryczną".

Źródło: Wikipedia, link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_personam



Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: 2019 - Wyłączanie telewizora gdy w programie jest o odstępcach
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Październik, 2019, 15:03 »

Cytuj
„Kiedy w telewizji przedstawiane są doniesienia o odstępcach szerzących kłamstwa na temat Świadków Jehowy, rodzina Świadków od razu...

   DO każdej strażnicy powinien być dołączony zestaw (młoteczek) jak w środkach lokomocji publicznej z notatką...w razie potrzeby stłuc .... ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Estera

Odp: 2019 - Wyłączanie telewizora gdy w programie jest o odstępcach
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Październik, 2019, 18:22 »
„Kiedy w telewizji przedstawiane są doniesienia o odstępcach szerzących kłamstwa na temat Świadków Jehowy,
rodzina Świadków od razu wyłącza telewizor” (Strażnica listopad 2019 s. 19).
   Dziwnie to brzmi, ale będąc śj, dokładnie tak robiłam i myślę, że chyba nie tylko ja.
   Jakimś cudem zajrzałam w materiały Królewskiej Komisji i w przesłuchanie G.Jacksona.
   A właściwie, tylko dlatego, że to był członek Ciała Kierowniczego.
   A Komisja państwowa, więc jakby nie od odstępców.

   A potem szło wszystko po kolei, jak leci.
   Tak byłam negatywnie zaszokowana tym, co G.J. powiedział przed sądem.
   A dziś ... jestem tu, gdzie jestem.
   :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.