Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Korea Południowa. Program specjalny kongresu 2019.  (Przeczytany 1564 razy)

Offline Fantom

Korea Południowa. Program specjalny kongresu 2019.
« dnia: 22 Wrzesień, 2019, 15:46 »
Znacie organizację od tej strony? Jestem zaskoczony takim dodatkowym programem. ''Wózki'' a koło nich tanczący głosiciele, scenki z prześladowań za wiarę. Jakies dziwne układy taneczne. W jakim kierunku to wszystko idzie??? https://www.youtube.com/watch?v=w7ywp5eoGhw  https://www.youtube.com/watch?v=bKdQln9Mb58


 Porównajcie z tym filmem od 13:50 s.   w wykonaniu Kościoła Boga Wszechmogącego.
https://www.youtube.com/watch?v=zDohp-xaOhc
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2019, 15:50 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Trinity

Odp: Korea Południowa. Program specjalny kongresu 2019.
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Wrzesień, 2019, 16:21 »
a ten program o prześladowaniu był też u nas?
a ta choreografia? taniec z wózkami?
już się nie czepiam bo sama pamiętam jak jechało się po gospel
ale odjechane. może to prowokacja odstępców...

czyjej produkcji jest ten filmik o tej kobiecie?
nic wprost wszystko zawoalowane
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2019, 16:24 wysłana przez Trinity »


Offline Fantom

Odp: Korea Południowa. Program specjalny kongresu 2019.
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Wrzesień, 2019, 16:23 »
 o tej kobiecie to Kościoła Boga Wszechmogącego z Chin.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Terebint

Odp: Korea Południowa. Program specjalny kongresu 2019.
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Wrzesień, 2019, 16:48 »
Jeżeli chodzi o ten filmik to jakbym był świadkiem i to zobaczył, to w życiu nie uwierzyłbym, że to świadkowie. Na serio trochę w tym klimacie w organizacji się zmieniło.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Cytryna

Odp: Korea Południowa. Program specjalny kongresu 2019.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień, 2019, 19:20 »
Igrzyska czas zacząć :D


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Korea Południowa. Program specjalny kongresu 2019.
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Wrzesień, 2019, 19:55 »
Znacie organizację od tej strony? Jestem zaskoczony takim dodatkowym programem. ''Wózki'' a koło nich tanczący głosiciele, scenki z prześladowań za wiarę. Jakies dziwne układy taneczne. W jakim kierunku to wszystko idzie??? https://www.youtube.com/watch?v=w7ywp5eoGhw  https://www.youtube.com/watch?v=bKdQln9Mb58

Kiedyś jak organizacja była silna to ona wszystkie kultury unifikowała według jednego wzorca. Teraz stroje ludowe muzyka ludowa, jakieś musicale. Kiedyś ona wchłaniała, teraz ją wchłoną. To już chyba nie jest ta sama religia co 30-40 lat temu i starym ludziom musi rzędnąć mina. Mieli doczekać armagedonu, a doczekają przemiany własnej religii w coś nierozpoznawalnego, zwłaszcza ci co mieli obsesję na punkcie proroctw, dat, studiowania pisma, głoszenia i antyklerykalizmu. Dla nich powoli przestaje już być miejsce, nie doczekamy schyłku organizacji ale doczekamy schyłku określonego modelu mentalnego świadka. Możliwe że oni też to wiedzą, ciekawe jak się czują?
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2019, 20:37 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Cytryna

Odp: Korea Południowa. Program specjalny kongresu 2019.
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Wrzesień, 2019, 21:35 »
Ekskluzywna Inkluzywność-trafne spostrzeżenia !!!
Ten taniec z wachlarzami nazywa się Buchaechum i jest połączeniem tańca szamańskiego i dworskiego.To ja całe życie miałam w głowie by wszystko prześwietlać pod kątem pochodzenia ,co by pogaństwem się nie skalać ,a tu proszę..... :o :o :P :P :-\

Obejrzałam fragment tego musicalu,w którym przedstawiono prześladowania mężczyzn śJ. Ta muzyka, popychanie,krzyki,wrogie gesty....a to dzieci przecież także oglądają  >:(
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2019, 21:39 wysłana przez Cytryna »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Korea Południowa. Program specjalny kongresu 2019.
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Wrzesień, 2019, 21:46 »
Ameryka coraz słabsza na arenie międzynarodowej, w międzyczasie polityka, ekonomia i azjatycki styl życia zyskują na znaczeniu i zaczynają stanowić alternatywę. To już nie te czasy, że ludzie na dźwięk słowa USA padali na kolana i zachwycali się każdą pierdołą, regionalizmy też są coraz mocniejsze. Organizacja albo się w to wkręci, a ze swojej amerykańskości wydestyluje jakąś chwytliwą esencję albo będzie marginalizowana jeszcze bardziej. Dziś cały świat nie będzie czekał z zapartym tchem aż Brooklyn odpisze na list czy wolno walić konia :P

Powtórzę: dla mnie i tak najciekawsza jest w tym wszystkim postępująca śmierć pewnego modelu głosiciela, który w roku 1975, a nawet i w latach 90 miał doczekać rychłego końca. Ten etos jest w totalnym rozkładzie, a zastępują go milczący pilnowacze stojaków i musicalowi tancerze.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2019, 21:55 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline maxxymalny

Odp: Korea Południowa. Program specjalny kongresu 2019.
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Wrzesień, 2019, 22:29 »
Takie szopki odwalały się chyba na każdym zgromadzeniu międzynarodowym bo mam informację od osoby, która była na zgromadzeniu w Saint Louis w Missuri i dokładnie to samo tylko w innym stylu. Co ciekawe, żadnego zastanowienia ze strony tej osoby. "Zachowujesz się jak zgorzkniały dziadek". "No po prostu broadway". Ręce opadowywują...


Offline Agnesja

Odp: Korea Południowa. Program specjalny kongresu 2019.
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Wrzesień, 2019, 22:58 »
Nie wiem , może się mylę , ale w Polsce na zebraniach czy jakiś średnich zgromadzeniach, to taki musical by nie przeszedł.

Ja już nie mam z tą sektą do czynienia ze 12 lat.
 Bardzo dziwne rzeczy zaczynają się tam dziać , ale raczej w innych krajach,
bo w naszym kraju nie robią braciaki raczej takich szopek.
Na nic takiego nie natrafiłam jeszcze. Czas pokarze.

Zastanawiam się czemu to ma służyć? Bladego pojęcia nie mam.

Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline maxxymalny

Odp: Korea Południowa. Program specjalny kongresu 2019.
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Wrzesień, 2019, 23:14 »
Chodzi mi o te zgromadzenia, które były w tym roku w sierpniu bodajże. Czemu to ma służyć ? Moim zdaniem czysta rozrywka. Na dłuższą metę życie w organizacji jest nudne i nieciekawe. To jest forma rozrywki, którą ciało k może skontrolować.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2019, 23:17 wysłana przez maxxymalny »


Offline Terebint

Odp: Korea Południowa. Program specjalny kongresu 2019.
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Wrzesień, 2019, 23:17 »
Nie wiem , może się mylę , ale w Polsce na zebraniach czy jakiś średnich zgromadzeniach, to taki musical by nie przeszedł.
Też tak mi się wydaje, a im dalej na Wschód to tym bardziej poważnie. Pamiętam, jak jeden misjonarz ewangelizujący Ukrainę opowiadał, że tam nawet w zborach nie można się śmiać (ciekawe czy kogoś za to wykluczyli? :P ) i że musiał im tłumaczyć, czyli braciom zza wschodniej granicy, że Jehowa jest Bogiem radości, stworzył przecież śmieszne dziobaki, i że śmiać się nawet należy.

Też bym karpia strzelił, jakbym zobaczył na kongresie takie wygłupy.

EDIT: A co do samego posłuszeństwa to tam faktycznie robi się tak jak w wojsku czy policji. Starszy stopniem będzie miał władzę absolutną nad niższymi stopniem. Na cholerę komuś takie totalne bezmyślne posłuszeństwo? Czy komuś to się podoba? Mnie to by brzydziło, gdyby ktoś był mi tak podporządkowany.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2019, 23:24 wysłana przez Terebint »
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Storczyk

Odp: Korea Południowa. Program specjalny kongresu 2019.
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Wrzesień, 2019, 00:06 »
Może wcześniej tez takie szopki odstawiano na zachodzie tam zawsze wiecej uszło i wiecej bylo wolno. My tu o  tyle lat zacofani, dopiero  teraz gdy rzadzi sieć, mamy okno na swiat otwarte i większą perspektywę. 
Mi te tańce z izraelitami jak sie nudzili i czekali na Mojżesza sie kojarzą .Oni sie w tej sekcie nudzą,  końca nie widać, jakoś trzeba odwrócić uwage i motłochowi
 życie urozmaicić.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Korea Południowa. Program specjalny kongresu 2019.
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Wrzesień, 2019, 09:22 »
W Polsce też było taneczne przedstawienie o podobnej tresci dla delegatów. Na spontaniczność w orgu nie ma co liczyć, wszystko odgórnie zaplanowane. Na zdjeciu polscy wykonawcy, o ile sie nie myle musical miał nazwe JOY.