Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat  (Przeczytany 11512 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #90 dnia: 16 Październik, 2019, 18:17 »
ja pamiętam jak zbliżał sie rok 2000 i mówiłem ze to bajki bo 2012 to będzie koniec świata, ale to kalendarz majów, a nie Biblia.

... I jak widać, nadal nie wyrosłeś z bajek  ;)


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #91 dnia: 16 Październik, 2019, 18:20 »
no możliwe....uwidim, ale do Jerozolimy i tak pojadę będziesz mógł szydzić do woli ;-)


Offline Gremczak

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #92 dnia: 16 Październik, 2019, 19:07 »
Prawo to przykazania dane ku naszemu szczęściu, Jan w swoich listach zapewnia że prawa Boże nie są trudne. Ładnie to przedstawiają świadkowie
Ja tam i bez tego prawa jestem szczęśliwy.Bardziej szczęśliwy, niejednokrotnie od tych co tego prawo przestrzegają.
 
Ty mówisz ,że Jasiu w listach pisał. Franek w swoich listach pisał ,że te prawa nic nie pomagają . Są tylko udręką. Na mojej osobie te słowa Franka się sprawdzają
« Ostatnia zmiana: 16 Październik, 2019, 19:18 wysłana przez Gremczak »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #93 dnia: 16 Październik, 2019, 20:25 »
Domin99 ja czytam twój wątek i nie rozumiem w co wierzysz.
Mam pytanie odnośnie prawa. Uznajesz prawo Chrystusowe, które zniosło prawo Mojżeszowe czy uznajesz Mojżesza?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #94 dnia: 16 Październik, 2019, 20:55 »
Nie mam słów,.., jest taki ruch jak żydzi mesjanistyczni co wierzą w Chrystusa i tak jak kościół jerozolimski praktykują Torę bez Talmudu i Kabaly


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #95 dnia: 16 Październik, 2019, 20:59 »
Nie mam słów,.., jest taki ruch jak żydzi mesjanistyczni co wierzą w Chrystusa i tak jak kościół jerozolimski praktykują Torę bez Talmudu i Kabaly
[/b][/size]
Jezus swą śmiercią zniósł prawo i proroków. Mówi o tym cały NT. Możesz odpowiedzieć wprost na postawione pytanie? Jesteś Mojżeszowy czy Chrystusowy?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #96 dnia: 16 Październik, 2019, 21:00 »
Co to za przemyślenia ,gdzie tak pisze?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #97 dnia: 16 Październik, 2019, 21:09 »
Co to za przemyślenia ,gdzie tak pisze?
[/b][/size]
W NT.

Rz. 10:4: A przecież kresem Prawa jest Chrystus, który przynosi usprawiedliwienie każdemu, kto wierzy. [Biblia Tysiąclecia V, Rz 10]

Ef 2: 13 - 16: (13): Ale teraz w Chrystusie Jezusie wy, którzy niegdyś byliście daleko, staliście się bliscy przez krew Chrystusa. (14): On bowiem jest naszym pokojem. On, który obie części [ludzkości] uczynił jednością, bo zburzył rozdzielający je mur – wrogość. W swym ciele (15): pozbawił On mocy Prawo przykazań, wyrażone w zarządzeniach, aby z dwóch [rodzajów ludzi] stworzyć w sobie jednego nowego człowieka, wprowadzając pokój, (16): i [w ten sposób] jednych, jak i drugich znów pojednać z Bogiem, w jednym Ciele przez krzyż, w sobie zadawszy śmierć wrogości. [Biblia Tysiąclecia V, Ef 2]

Kol 2: 13-15: (13): I was, umarłych na skutek występków i nieobrzezania waszego grzesznego ciała, razem z Nim przywrócił do życia. Darował nam wszystkie występki, (14): skreślił zapis dłużny, przygniatający nas nakazami. To właśnie, co było naszym przeciwnikiem, usunął z drogi, przygwoździwszy do krzyża. (15): Dzięki Niemu po rozbrojeniu Zwierzchności i Władz jawnie wystawił [je] na pokaz, powiódłszy je w triumfalnym pochodzie. [Biblia Tysiąclecia V, Kol 2]

Gal 2: 21: (21): Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga. Jeżeli zaś usprawiedliwienie dokonuje się przez Prawo, to Chrystus umarł na darmo. [Biblia Tysiąclecia V, Ga 2]
 
PS. Do przemyślenia!!!!
« Ostatnia zmiana: 16 Październik, 2019, 21:11 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #98 dnia: 16 Październik, 2019, 21:19 »
Przecież pisałem stronę wcześniej didaskalia 12 apostolow pawel był arcywrogiem moge cytatami sypać tylko nie wiem czy jest sens,już Polikarp pisał ze nie może ogarnąć pism pawla, bo są samowykluczajace się. Ponawiam pytanie czy Jezus i Apostołowie praktykowali Torę?


Offline Terebint

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #99 dnia: 16 Październik, 2019, 21:25 »
Domin99, wydajesz się być bardzo wesołym wyluzowanym człowiekiem, jakby po wypaleniu dość sporej ilości amsterdamskiej trawy.  ;D W jakimś sensie przyjemnie mi się Ciebie czyta. :)
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #100 dnia: 16 Październik, 2019, 21:30 »
Przecież pisałem stronę wcześniej didaskalia 12 apostolow pawel był arcywrogiem moge cytatami sypać tylko nie wiem czy jest sens,już Polikarp pisał ze nie może ogarnąć pism pawla, bo są samowykluczajace się. Ponawiam pytanie czy Jezus i Apostołowie praktykowali Torę?
[/b][/size]

To inaczej. Jezus przyszedł aby zawrzeć nowe przymierze,

Łuk 22:20 : Tak samo i kielich [wziął] po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana. [Biblia Tysiąclecia V, Łk 22]

Mat 26: 28 : (28): bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. [Biblia Tysiąclecia V, Mt 26]

Mar 14:24 : (24): I rzekł do nich: To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. [Biblia Tysiąclecia V, Mk 14]

Niestety koreluje to z listem do Hebr 8: 13 : (13): Skoro zaś mówi o nowym, pierwsze uznał za przestarzałe; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zniszczenia. [Biblia Tysiąclecia V, Hbr 8].
Hebr 10:9 : Następnie powiedział: Oto idę, aby spełnić wolę Twoją. Usuwa jedną [ofiarę], aby ustanowić inną. [Biblia Tysiąclecia V, Hbr 10]

Ale niektórzy mają wątpliwości czy list do Hebrajczyków napisał Paweł tak bardzo nieuznawany przez Ciebie ;D

A tutaj werset mówiący z kim Bóg zawarł przymierze.
(19): Obwieścił swoje słowa Jakubowi, Izraelowi ustawy swe i wyroki. (20): Żadnemu narodowi tak nie uczynił, o swoich wyrokach ich nie pouczył. Alleluja. [Biblia Tysiąclecia V, Ps 147]

Według twej logik, gdyby odrzucić to o czym pisał Paweł, to i tak nie Żydzi z mocy prawa Mojżeszowego nie mogli służyć Jahwe.
« Ostatnia zmiana: 16 Październik, 2019, 21:44 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #101 dnia: 16 Październik, 2019, 21:31 »
Trawa to droga do schizofrenii ale chwilę jaką to chorobę niektórzy przypisują Pawłowi że miał transy i bali się go apostolowie,oni przecież wiedzieli jak się manifestuje Duch Swięty


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #102 dnia: 16 Październik, 2019, 21:50 »
 :) Moim zdaniem Domin99 to zwyczajny jajcarz  ;) ;D >:D ... z Nim nie gada się poważnie... to znaczy na konkretne pytanie nie uzyskasz odpowiedzi bo to kogel-mogel  ;) ;D >:D


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #103 dnia: 16 Październik, 2019, 21:51 »
DPT masz rację, jego wątek biorę na miękko ;D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #104 dnia: 16 Październik, 2019, 21:53 »
I kto to mówi 🤣🤣🤣