Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zebranie statutowe 2019  (Przeczytany 6099 razy)

Offline Jozue

Zebranie statutowe 2019
« dnia: 12 Wrzesień, 2019, 18:07 »
Jak donosi ktoś na amerykańskim forum JWD, zebranie statutowe WTS będzie w najbliższy weekend. Są jakieś wiarygodne przecieki? Bo fałszywe informacje puszczane przez ludzi z nadarzyna mnie nie interesują.
"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."


Offline Technolog

Odp: Zebranie statutowe 2019
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrzesień, 2019, 16:12 »
Na innym blogu znalazłem info, że będzie 5 października, bo zawsze jest w pierwszą sobotę października. I z rzeczy, które będą na pewno to tekst roczny 2020  :P


Offline paralipomena

Odp: Zebranie statutowe 2019
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Październik, 2019, 10:38 »
Proszę o info !!!  :-*


Offline Emerem

Odp: Zebranie statutowe 2019
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Październik, 2019, 11:04 »
Ja tam nic nie widzę. Coś w końcu jest bo też mnie to ciekawi
Jeśli coś wiesz, przyznaj że wiesz,. Gdy zaś czegoś nie wiesz, przyznaj że nie wiesz.
Oto prawdziwa wiedza


Offline Janek

Odp: Zebranie statutowe 2019
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Październik, 2019, 11:47 »
Hasło roczne to Mat. 28:19
Wydano drukowaną wersje angielskiej Biblii do studium
Jest nowe zrozumienie kim są Szarańcze z księgi Joela (pewnie oni  ;))


Offline Emerem

Odp: Zebranie statutowe 2019
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Październik, 2019, 14:07 »
Jest link?
Jeśli coś wiesz, przyznaj że wiesz,. Gdy zaś czegoś nie wiesz, przyznaj że nie wiesz.
Oto prawdziwa wiedza



Offline 30LatPrzyPrawdzie

Odp: Zebranie statutowe 2019
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Październik, 2019, 16:53 »


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: Zebranie statutowe 2019
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Październik, 2019, 18:33 »
Dzisiaj też to zauważyłem. Ktoś coś zauważył fajnego?


Offline josh82

Odp: Zebranie statutowe 2019
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Październik, 2019, 18:59 »
1:
Działalność charytatywna naszej Organizacji - Pomagajmy tylko swoim (Odczytaj Mat. 5:47, Łuk. 6:33) ;)

"Akcje niesienia pomocy — Jehowa posługuje się nami, żeby udzielać pomocy potrzebującym

Brat Stephen Lett wyjaśnił, jak ważne jest dawanie z radością. Szczodrość możemy okazywać między innymi przez wspieranie prowadzonych przez nas akcji niesienia pomocy. Brat Lett przedstawił zestawienie zniszczeń i strat spowodowanych przez klęski żywiołowe oraz zorganizowanych przez nas akcji niesienia pomocy w latach służbowych 2018 i 2019. Klęski dotknęły ponad 900 000 naszych współwyznawców; uszkodzonych lub zniszczonych zostało przeszło 700 Sal Królestwa i 15 000 domów naszych braci. Świadkowie Jehowy przeznaczyli na pomoc poszkodowanym 49,5 miliona dolarów (ponad 192 miliony złotych)"

2:

Przypomnienie, że "Bracia Króla" to niedoskonali ludzie, którzy podobnie jak inni ulegają pewnym słabościom. Wygłaszając ten punkt brat Jackson wymownie spojrzał w stronę brata Morrisa.

"Czy zachowujesz całkowitą trzeźwość?

Brat Geoffrey Jackson podał praktyczne zastosowanie fragmentów chrześcijańskich Pism Greckich, w których użyto słowa dosłownie oznaczającego „trzeźwość”. Podkreślił też, jak ważne jest to, żebyśmy w tych dniach ostatnich wciąż ‛mieli trzeźwy umysł’ (1 Piotra 1:13)."

3:

Potrzeba więcej niewolników

"Plany nowego projektu budowlanego | Film

Ten film zawierał informację o tym, że Świadkowie Jehowy planują umieścić całą produkcję materiałów audio-wideo w nowym obiekcie, który powstanie w miejscowości Ramapo (stan Nowy Jork). Działka znajduje się około trzech kilometrów od Biura Głównego w Warwick. Budowa ma się rozpocząć w 2022, a zakończyć w grudniu 2026 roku. W okresie największego natężenia prac budowlanych projekt będzie szacunkowo wymagał udziału 1500 ochotników dziennie."


Offline Cytryna

Odp: Zebranie statutowe 2019
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Październik, 2019, 19:24 »
Dno i wodorosty w w głębi  błyska nowe światło.


Offline kochanek

Odp: Zebranie statutowe 2019
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Październik, 2019, 15:23 »
Wyglada to następująco:

1) „Macie jednego Mistrza — Chrystusa” - nam wrażenie ze ciało kierownicze jest ważniejsze od kogokolwiek w niebie lub na ziemi. Nie wierzysz w ich interpretacje? Jestes wykluczony. No ale wychodzi coraz więcej afer z ich udziałem, oskarżenia w sadach, przegrane wyroki, obwinianie Jaracza. Trzeba przypomnieć braciom ze ciało kierownicze to TYLKO niedoskonali ludzi i maja prawo się mylić aby bracia się nie buntowali. To jest przemyślana strategia. Musisz nasz słuchać bo jesteśmy braćmi Chrystusa ale jak nawalimy to mamy do tego prawo.

2) Ponad połowa punktów to budowa, rozbudowa, przebudowa, akcje pomocy, czyli pieniądze, monety, banknoty - Bóg potrzebuje duuuuuzo pieniążków bo Bóg musi duuuuzo wybudować jeszcze na tym świecie. Jezus założył zbór. Nie doczytałem się żeby powiedział do uczniów „Idźcie i budujcie aż na najodleglejszym miejscu na ziemi.”, albo może jest taki werset „ziemia będzie napełniona budynkami dla Jehowy”.

3) Zaktualizowane zrozumienie - tutaj leżę... zaktualizowany to może być android albo Windows. Szczerze to te ich aktualizacje zrozumienia wychodzą częściej niż nowy IPhone od Appla. Bóg bardzo często musi aktualizować swój zbór...

Dobrze ze jest takie forum. Dzięki temu teraz widzę jak zabawne są te ich przekazy. Zastanawiam się jak myślący człowiek może nie zauważyć tej komedii ale ja tez nie zauważałem przez dziesięć lat. Poprostu jestes zaprogramowany i tyle.


BetMen

  • Gość
Odp: Zebranie statutowe 2019
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Październik, 2019, 16:46 »
Cyt."Budowa ma się rozpocząć w 2022, a zakończyć w grudniu 2026 roku" czyli uczą już od nastu lat,że ma nastać Armagedon,a sami takimi przedsięwzięciami temu zaprzeczają-tylko że to "oczekiwanie na przyjście Pana" ma chyba tylko dotyczyć tych,co mają te budowle sponsorować!  :o
« Ostatnia zmiana: 21 Październik, 2019, 17:13 wysłana przez BetMen »


Offline Wiedza

Odp: Zebranie statutowe 2019
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Październik, 2019, 07:00 »
Cyt."Budowa ma się rozpocząć w 2022, a zakończyć w grudniu 2026 roku" czyli uczą już od nastu lat,że ma nastać Armagedon,a sami takimi przedsięwzięciami temu zaprzeczają-tylko że to "oczekiwanie na przyjście Pana" ma chyba tylko dotyczyć tych,co mają te budowle sponsorować!  :o

Czyli że co? Mają budować schrony i się tam barykadować?
Weź pomyśl trochę a nie narzekaj. Koniec końcem - każdy Chrześcijanin znający Biblię będzie wyczekiwał końca. Tak jak to robili pierwsi Chrześcijanie. Nie oznacza to teraz życia w ascezie czy nie robienia niczego. Zycie ma się toczyć!! Oby budowali jak najwięcej - żeby wszyscy co lubią narzekać mieli więcej argumentow do narzekania. To mi tylko pokazuje jak bardzo odbiegają od podstawowych nauk Chrześcijańskich Ci którzy wszędzie narzekają


Offline klara kot

Odp: Zebranie statutowe 2019
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Październik, 2019, 07:28 »
Czyli że co? Mają budować schrony i się tam barykadować?
 Nie oznacza to teraz życia w ascezie czy nie robienia niczego.
Moim zdaniem w 'ascezie" to żyją obecnie własnie świadkowie. Nie kształcą się, nie powiększają rodzin, nie angażują w sport czy inne pasje. Nie rozwijają swoich umiejętności, nie spełniają swych marzeń.

Zycie ma się toczyć!!
Tak, ma się toczyć- wokół pozyskiwania wciąż nowych wiernych, pozyskiwania członków własnej rodziny (jak w ostatniej straznicy), budowania sal na potrzeby organizacji.

Czyli że co? Mają budować schrony i się tam barykadować?
Własnie tak robią. Moze nie fizycznie, ale barykadują się w swych zamkniętych poglądach i zborach- arkach

A jeśli chodzi o te plany budowlane- gdy wchodzi w grę kwestia np zdobycia wykształcenia to koniec juz bliski i to kompletna strata czasu. Ale jeśli chodzi o budowy- to co najmniej do 2026 roku armagedonu nie będzie i prosimy o zaangażowanie się ochotników

Oby budowali jak najwięcej - żeby wszyscy co lubią narzekać mieli więcej argumentow do narzekania. To mi tylko pokazuje jak bardzo odbiegają od podstawowych nauk Chrześcijańskich Ci którzy wszędzie narzekają
czy do podstawowych nauk Chrystusa należało budowanie? i to "jak najwięcej"?
« Ostatnia zmiana: 22 Październik, 2019, 07:30 wysłana przez klara kot »