Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Żydowski rozwód  (Przeczytany 5174 razy)

Offline 34Falilejczyk

Żydowski rozwód
« dnia: 09 Wrzesień, 2019, 15:14 »
Skoro sądy ŚJ są żywcem wzięte z prawa żydowskiego, to zastanawiam się, jak wyglądają rozwody u ŚJ. Kilka ciekawostek dla porównania jak wygląda rozwód żydowski. Może znajdziecie podobieństwa? https://www.youtube.com/watch?v=uJkWM1WEGD4


Offline HARNAŚ

Odp: Żydowski rozwód
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Wrzesień, 2019, 16:03 »
Jakie widzisz wspólne cechy między sądami świadków a żydowskimi ? Co ma wspólnego rozwód kościelny ze świadkami? Nabądź nieco wiedzy o świadkach , bo widzę , że błądzisz i nie rozumiesz ich specyfiki
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień, 2019, 16:07 wysłana przez HARNAŚ »


Offline 34Falilejczyk

Odp: Żydowski rozwód
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Wrzesień, 2019, 19:12 »
Wspólne cechy miedzy sądami? Proszę bardzo Komitet sądowniczy w pełni oparty jest na prawie żydowskim: https://www.youtube.com/watch?v=ph6xlC4XyPg To nawet byliświadkowie to przyznają. Szkoda, że tego nie zauważyłeś ;-)

A o rozwody to ja pytam ;-)
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień, 2019, 19:17 wysłana przez 34Falilejczyk »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Żydowski rozwód
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Wrzesień, 2019, 19:28 »
Wspólne cechy miedzy sądami? Proszę bardzo Komitet sądowniczy w pełni oparty jest na prawie żydowskim: https://www.youtube.com/watch?v=ph6xlC4XyPg To nawet byliświadkowie to przyznają. Szkoda, że tego nie zauważyłeś ;-)

A o rozwody to ja pytam ;-)

Pobierz sobie książkę dla starszych, przeanalizuj, następnie pisz.

Błądzisz, napisał Harnaś, Ty nie błądzisz, to jest gorszy stan, jak nie mormonki do towarzystwa, to mieszanie krwi, a teraz wymyśliłeś rozwód po żydowsku u świadków, co jest absurdem zresztą.
Piszę za siebie, mnie rozwód po żydowsku nie interesuje.
Z resztą nie widzę siebie obrzezanego i z pejsikami ;D :o
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień, 2019, 19:31 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Żydowski rozwód
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Wrzesień, 2019, 19:47 »
Widzę że tematy innych wyznań, mają na tym forum, nikłą publikę. No to moje pytanie. Po co to zamieszczać?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline HARNAŚ

Odp: Żydowski rozwód
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Wrzesień, 2019, 20:07 »
Posłuchałem tego człowieka . Nigdy świadkiem nie był więc nie zna specyfiki . Podobnie jak Ty . Oglądasz filmiki , które nie oddają realiów . Nadal nie dostrzegam na podstawie tego filmu , że komitety są adekwatne do żydowskich sądów , no wybacz ale nie widzę . Byłem na kilkunastu komitetach o ponad stu czytałem , więc jak chcesz coś wiedzieć to się mnie spytaj ale nie wypisuj bzdur


Offline 34Falilejczyk

Odp: Żydowski rozwód
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Wrzesień, 2019, 20:15 »
Pobierz sobie książkę dla starszych, przeanalizuj, następnie pisz.

Błądzisz, napisał Harnaś, Ty nie błądzisz, to jest gorszy stan, jak nie mormonki do towarzystwa, to mieszanie krwi, a teraz wymyśliłeś rozwód po żydowsku u świadków, co jest absurdem zresztą.
Piszę za siebie, mnie rozwód po żydowsku nie interesuje.
Z resztą nie widzę siebie obrzezanego i z pejsikami ;D :o

Czasami się zastanawiam, czy wy wogóle wiecie co zostało wywieszone. Przecież Rozwód po żydowsku dotyczy judaizmu co wyraźnie napisałem. Skąd wam się wzięło, że to jest film o ŚJ? Przecież został wywieszony w dziale inne religie :-D

Cytuj
Widzę że tematy innych wyznań, mają na tym forum, nikłą publikę. No to moje pytanie. Po co to zamieszczać?

Skoro taki dział jest to chyba nie jest zabronionym tam wywieszać, prawda? A skoro tematycha tego działu kogoś nie interesuje to po co tam zagląda? Absurdalne jest pytanie po co tam wywieszasz. Wywieszam bo taki dział jest.
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień, 2019, 20:24 wysłana przez 34Falilejczyk »


Offline HARNAŚ

Odp: Żydowski rozwód
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Wrzesień, 2019, 20:21 »
Czasami sie zastanawiam co chcesz osiągnąć porównując komitety do żydostwa ? Żydzi sądy przeprowadzali w bramach miast tzn. przy pełnej publice , były jawne . W pierwszym wieku to zbór osądzał a nie trzech starszych więc nadal nie widzę wspólnego mianownika . Zgadzam sie , że komitety są nieludzkie ale na boga gdzie tu żydowskie zwyczaje?


Offline 34Falilejczyk

Odp: Żydowski rozwód
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Wrzesień, 2019, 20:23 »
Czasami sie zastanawiam co chcesz osiągnąć porównując komitety do żydostwa ? Żydzi sądy przeprowadzali w bramach miast tzn. przy pełnej publice , były jawne . W pierwszym wieku to zbór osądzał a nie trzech starszych więc nadal nie widzę wspólnego mianownika . Zgadzam sie , że komitety są nieludzkie ale na boga gdzie tu żydowskie zwyczaje?

Oczywiście, ale żydzi wzywali  ludzi do sądu z góry znając wyrok. Przeczytaj sobie sąd nad apostołami w Dz.Ap. Jaką linię obrony mieli oskarżeni w sądach żydowskich?


Offline HARNAŚ

Odp: Żydowski rozwód
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Wrzesień, 2019, 20:27 »
Ale tak nie jest u świadków .Podobnie jest w sądzie . Nawet gdy wina jest oczywista sprawa musi się odbyć  Owszem są komitety gdzie finał będzie wiadomy ale to na życzenie powołanego , gdy nie zamierza zmienić swojego życia i dopasowania go do standardów świadkowskich . ma zresztą takie prawo i wtedy komitet musi sie odbyć .
Ale w większości przypadków , wynik komitetu nie jest znany do końca przesłuchania . Średnio jeden komitet na 15 kończy sie wykluczeniem tak wynika z moich obserwacji
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień, 2019, 20:31 wysłana przez HARNAŚ »


Offline 34Falilejczyk

Odp: Żydowski rozwód
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Wrzesień, 2019, 20:39 »
Ale tak nie jest u świadków .Podobnie jest w sądzie . Nawet gdy wina jest oczywista sprawa musi się odbyć  Owszem są komitety gdzie finał będzie wiadomy ale to na życzenie powołanego , gdy nie zamierza zmienić swojego życia i dopasowania go do standardów świadkowskich . ma zresztą takie prawo i wtedy komitet musi sie odbyć .
Ale w większości przypadków , wynik komitetu nie jest znany do końca przesłuchania . Średnio jeden komitet na 15 kończy sie wykluczeniem tak wynika z moich obserwacji

No nie do końca posłuchaj sobie na youtube byłych świadków Jehowy. Oni doskonale wiedzą jak tam jest. Sprawa musi się odbyć. dobrze powiedziane. Przy czym ŚJ mają prawo notować przebieg, a oskarżony nie? Co więcej oskarżony nie ma wglądu w akta. Tak jest w normalnym sądzie? (w żudowskim tak jest ;-) Dalej. W każdym sądzie oskarżony ma prawo do adwokata, a w przypadku komitetu sądowniczego ma? Takich przykładów możnaby mnożyć ;-) Niestety wymienione przeze mnie przykłady występują w sądach w judaizmie, ale w innych nie. Dalej nie dostrzegać podobieństw? Bo moim zdaniem  Komitet sądowniczy ma więcej podobieństw do sądów żydowskich niż do normalnych sądów. Może sie mylę


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Żydowski rozwód
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Wrzesień, 2019, 20:48 »
No nie do końca posłuchaj sobie na youtube byłych świadków Jehowy. Oni doskonale wiedzą jak tam jest. Sprawa musi się odbyć. dobrze powiedziane. Przy czym ŚJ mają prawo notować przebieg, a oskarżony nie? Co więcej oskarżony nie ma wglądu w akta. Tak jest w normalnym sądzie? (w żudowskim tak jest ;-) Dalej. W każdym sądzie oskarżony ma prawo do adwokata, a w przypadku komitetu sądowniczego ma? Takich przykładów możnaby mnożyć ;-) Niestety wymienione przeze mnie przykłady występują w sądach w judaizmie, ale w innych nie. Dalej nie dostrzegać podobieństw? Bo moim zdaniem  Komitet sądowniczy ma więcej podobieństw do sądów żydowskich niż do normalnych sądów. Może sie mylę

No nie, piszesz jak stary wyga komitetowy. ;D :))
Bywaj.
Harnaś masz ty chłopie zdrowie.
Ja się utleniam.
Acha, z niecierpliwością czekam na kolejne olśnienia, odsłony naszego kolo.
 ;) Pozdrawiam


Offline HARNAŚ

Odp: Żydowski rozwód
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Wrzesień, 2019, 20:52 »
Rację masz ale tylko częściowo . Wszędzie występują patologie , u świadków też , nawet gdy są starszymi . W internecie są właśnie komitety , w których taka patologia wystąpiła . Nie wypieram jej , tak się dzieje ale nie tak jest z założenia . Brałem udział w kilku komitetach i nawet do głowy by mnie przyszło aby zaproszony , nie mógł sobie robić notatek gdyby miał na to ochotę . Ile odsłuchałeś tych komitetów w internecie ? zakładam , że max 50 . To powiem Ci , że tylko w naszym kraju ok 100 to odbywa się co tydzień , tak zakładam . Tylko z niektórych zaproszony wychodzi niezadowolony . Wiem co mówię , bo mnie spotkała niesprawiedliwość komitetowa gdy zasiadłem po drugiej stronie .


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Żydowski rozwód
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Wrzesień, 2019, 21:01 »
Skoro taki dział jest to chyba nie jest zabronionym tam wywieszać, prawda? A skoro tematycha tego działu kogoś nie interesuje to po co tam zagląda? Absurdalne jest pytanie po co tam wywieszasz. Wywieszam bo taki dział jest.
Ja nie wiem, czy tak skomplikowanym językiem operuję, że nie jestem zrozumiany?
Pisałbyś o samochodach, gotowaniu, pieleniu grządek, graniu w szachy, czy golfa. Regulamin tego nie zabrania dosłownie. Ale zrozum, to nie to forum i nie ta publika. Nas interesują śJ i wszystko co z nimi związane, a dokładniej ich przekręty i machloje. To że jest taki dział, to jest to dodatek do forum, jak też dział z muzyką, czy znalezionymi śmiesznymi memami na każdy temat.
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień, 2019, 21:08 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline 34Falilejczyk

Odp: Żydowski rozwód
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Wrzesień, 2019, 21:09 »
Nas interesują śJ i wszystko co z nimi związane, a dokładniej ich przekręty i machloje. To że jest taki dział, to jest to dodatek do forum, jak też dział z muzyką, czy znalezionymi śmiesznymi memami na każdy temat.

Proponuję byś wypowiadał się za siebie a nie za wszystkich. Zatem rozumiem, że to co przedstawiłeś interesuje Ciebie i ok.  Ale uwierz mi, że wiele osób z tego forum pisało do mnie na wiele innych tematów niż tylko te. Jeśli masz problem z religią i jesteś na nią szczepiony, to ok. Ale dlaczego zabraniasz innym w cokolwiek wierzyć? Jeśli interesuje Cię  tylko babranie się w przekrętach i opluwanie ŚJ to ok masz do tego prawo. Więc uszanuj to, że to forum ma wiele działów i każdy zagląda do tego który go interesuje. A jeśli kogoś coś nie interesuje to niech tam nie zagląda, a nie jeszcze wyrzuca kogokolwiek kto chciałby tam zajrzeć ;-)  Proste
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień, 2019, 21:10 wysłana przez 34Falilejczyk »