Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja  (Przeczytany 2604 razy)

Offline DonnieDarkoJG

Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja
« dnia: 29 Sierpień, 2019, 15:21 »
Dla zainteresowanych..


Ola

  • Gość
Odp: Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień, 2019, 15:33 »
Ku..a tylko kasa i kasa!


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sierpień, 2019, 15:46 »
Ku..a tylko kasa i kasa!

 :) Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze  ;) Ale jak już wiadomo, że chodzi o pieniądze, to nadal chodzi o pieniądze.  ;) ;D >:D


Offline Technolog

Odp: Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpień, 2019, 16:59 »
Cytuj
Przed przeprowadzaniem głosowania obecnym powinno zostać umożliwione zadawanie pytań w danej sprawie.
Nie było czegoś takiego na ostatniej. Wiadomo, że rezolucje to fikcja i na ogół się każdy zgadza, a co odważniejsi nie podnoszą w ogóle ręki. Tak, to jest odwaga nie podnieść ręki i być ani za ani przeciw.

Czy jest jakiś formularz z przebiegu rezolucji do akt?


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpień, 2019, 17:42 »
Dla zainteresowanych..

zainteresowanym na pewno był by KAS
albo Urząd celno skarbowy...wyślij i m to ;)


Offline Cytryna

Odp: Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sierpień, 2019, 18:16 »
Oj cisną mi sie słówka na usta cisną ,ale je zduszę. Jakoś nie widzę sugestii ,aby NO po prostu przestał szaleć z kasą i poprzestał na tym ,co się ma -pamiętając o tym,że pieniądze są od ciężko pracujących współbraci,emerytów,rencistów.Tfu tfu i jeszcze raz tfu wyzyskiwacze  >:( >:( >:( >:( a nie gdy zbór nie jest w stanie pokryć jego usług fryzjerskich itp,to te wydatki może przekazać dla kilku zborów.Ludzie,to aż takie wydatki??? WSTYD,nasladowcy Jezusa i jego uczniów....



Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpień, 2019, 18:39 »
A czy nie łatwiej  ciału kierowniczemu pomodlić się o pieniądze , żeby Jehowa dał ile potrzeba ?

1 Jeśli więc pilnie będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, wiernie wypełniając wszystkie Jego polecenia, które ja ci dziś daję, wywyższy cię Pan, Bóg twój, ponad wszystkie narody ziemi. 2 Spłyną na ciebie i spoczną wszystkie te błogosławieństwa, jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego. 3 Będziesz błogosławiony w mieście, błogosławiony na polu. 4 Błogosławiony będzie owoc twego łona, plon twej roli, przychówek twych zwierząt, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła mniejszego. 5 Błogosławiony będzie twój kosz i dzieża. 6 Błogosławione będzie twoje wejście i wyjście. 7 Pan sprawi, że twoi wrogowie, którzy powstaną przeciw tobie, zostaną pobici przez ciebie. Jedną szli drogą przeciw tobie, a siedmioma drogami uciekać będą przed tobą.
8 Pan rozkaże, by z tobą było błogosławieństwo w spichrzach, we wszystkim, do czego rękę wyciągniesz. On będzie ci błogosławił w kraju, który ci daje Pan, Bóg twój. 9 Pan uczyni cię swoim świętym ludem, jak ci poprzysiągł, jeśli będziesz zachowywał polecenia Pana, Boga swego, i chodził Jego drogami. 10 Wtedy zobaczą wszystkie narody ziemi, że imię Pana zostało wezwane nad wami, i będą się ciebie lękały. 11 Napełni cię Pan w obfitości dobrami z owocu twego łona, przychówkiem twego bydła, plonami pola, w kraju, o którym poprzysiągł przodkom twoim, że da go tobie. 12 Pan otworzy dla ciebie bogate swoje skarby nieba, dając w swoim czasie deszcz, który spadnie na twoją ziemię, i błogosławiąc każdej pracy twoich rąk. Ty będziesz pożyczał wielu narodom, a sam u nikogo nie zaciągniesz pożyczki. 13 Pan umieści cię zawsze na czele, a nie na końcu; zawsze będziesz górą, a nigdy ostatni, bylebyś tylko słuchał poleceń Pana, Boga swego, które ja ci dziś nakazuję pilnie wypełniać. 14 Nie zbaczaj od słów, które ja ci dzisiaj obwieszczam, ani na prawo, ani na lewo, po to, by iść za bogami obcymi i służyć im.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sierpień, 2019, 18:41 »
załóżcie proszę taki watek: czy szatańska to organizacja czy Boża/ zrobimy takie głosowanie dlaczego tak uważamy


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sierpień, 2019, 20:38 »
zainteresowanym na pewno był by KAS
albo Urząd celno skarbowy...wyślij i m to ;)

Kiedyś w latach 80-tych ubiegłego stulecia, były dawane koperty i cisza, a dziś te "drętwe typy", z Lettem, "gumową twarzą" na czele, jadą bez skrupułów po pieniądze.

Niech ktoś napisze że jest inaczej, sekta świadków jehowy nie zbiera na tacę ;D >:(, tak oni na tacę nie zbierają.

Oni stosują bardziej wyrafinowane sposoby.

Tak z tymi służbami skarbowymi to może dobra myśl. ???


Offline Estera

Odp: Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sierpień, 2019, 21:43 »
   Tak czytając te księgowe dyrektywy  :'( :( :( ...
   Masakra, ile tego!!!
   23 strony razem.
   Zastanowiłam się nad tym, co to ma wspólnego z jakimkolwiek bogiem?? I chrześcijaństwem tak szumnie przez jw.org głoszonym??
   Chyba, że ze świeckim bogiem-mamoną, którą trzepią na różne sposoby od uciemiężonych braci.
   Łupią zbory z ich "nadwyżek", każąc je sobie przekazywać.
   Na a jakże szumne cele.
   Fajnie to oficjalnie tłumaczą, dobre pranie mózgu.
   Normalnie zbór, stał się firmą z całorocznymi planami finansowymi.
   A starsi, dyrektorzy tej firmy :'(
   Śrubki do przykręcania i wymuszania dawania.

   Za czasów mojego chrztu, życie braci usługujących chyba było o wiele prostsze.
   Bez tych sprawozdań finansowych z różnymi skrótami.
   A ileż stron te dyrektywy posiadają.

   Żeby na tyle stron troskliwy list do jakiejś uciemiężonej, załamnej siostry/brata napisali, żeby :'( :'( ...

   Tylko im współczuć tej machiny oblężniczej.
   Na ... "dawaj kasę, dawaj kasę" ...
   I nie zadawaj pytań, żadnych.
   Absolutnie żadnych.
   Dawaj i nie dyskutuj, nie szemraj, nie myśl.
   Rozsądek odstaw na bocznicę.
   Tylko otwieraj portfel.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2019, 21:46 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Sierpień, 2019, 22:01 »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 547
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Sierpień, 2019, 22:38 »
Kiedyś jeszcze będąc w szponach WTS zaznajomiłem się z funkcją sługi kont i mnie odrzuciło, nie rozumiałem dlaczego taka nieufność czemu każą mi ganiać co chwile robić przelewy w banku a nie mogę se tych pieniędzy wsadzić do kieszeni a ze swoich tyle samo przesłać.
Teraz nie mam siły przewinąć tych listów dalej jak do połowy a co dopiero wszystko to przeczytać i zapamiętać.
Trzeba pamiętać bo 2 razy w roku przyjeżdża księgowy NO i się siedzi nad zapiskami zborowymi i kręci wora niepokornym  ;D


Offline Vilgefortz

Odp: Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Wrzesień, 2019, 23:46 »
Po przeczytaniu nowych instrukcji, muszę stwierdzić, że Nadarzyn wyciąga wnioski z opisywanych tu, na forum, nieprawidłowości. Zobaczcie, były tu opisywane różne absurdy w zborach przy przyjmowaniu rezolucji. Teraz niemalże przekopiowano zapisy z prowadzenia księgowości obwodu, opisując nawet, co uważam za słuszne, w sposób niemalże łopatologiczny, jak przeprowadzać głosowanie.

Sam z ubolewaniem obserwowałem jak to prowadzący rezolucję mówił, że jak obecni chcą, to mogą zaklaskać jako potwierdzenie, że się zgadzają. Rzecz jasna o żadnym zadawaniu pytań, czy liczeniu głosów nie było mowy, nie wspominając już o tym, że pytano tylko o zgodę, nikt nie pytał o wstrzymanie się od głosu, czy głos przeciwny.

Teraz wyobraźmy sobie takiego starszego, co najchętniej wystawiłby sobie pomnik swojej własnej ortodoksji, tudzież obłędu religijnego, kiedy będzie musiał się narażać na pytania od wiernych! Nie oszukujmy się, zwykle poziom intelektualny większości starszych, z ledwością pozwala im ułożyć listę zakupów, a tu będą musieli odpowiadać na pytania!

Rzecz jasna są tu pewne braki, nie napisano nigdzie, że głosy trzeba policzyć, że należy zapytać również o wstrzymanie się i sprzeciw. Żywię jednak nadzieję, podobnie chyba jak Nadarzyn, że poziom "wrodzonego zespołu niedoboru jodu" (zainteresowanych odsyłam do Wikipedii ;)), nie jest aż tak wielki i nie będą musieli przeprowadzać aktualizacji tejże procedury. Może się jednak okazać, że ich nadzieje okażą się płonne i będzie potrzebna bardziej szczegółowa instrukcja. Sami jednak takich ludzi promują.

Myślę, że powinniśmy dawać feedback Nadarzynowi, jak wygląda wprowadzanie tego nowego, niemalże rewolucyjnego, systemu. Przecież tylko tutaj, mogą liczyć na wersję prawdziwą, niepokolorowaną, w odróżnieniu od wiadomości przekazywanych ze zborów, w których trawa jest malowana na zielono! :)

V.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień, 2019, 23:50 wysłana przez Vilgefortz »


Offline Technolog

Odp: Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Wrzesień, 2019, 08:10 »
Dla zainteresowanych..
DonnieDarkoJG, jak wykonać ten fragment? "Rezolucję należy umieścić w odpowiedniej teczce na dany miesiąc w aktach bieżących"
Czy jest to jakiś formularz z ilością głosów itp?


Offline Vilgefortz

Odp: Formularze S-42 i S-27 Aktualizacja
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Wrzesień, 2019, 13:11 »
No i chciałbym zaktualizować swój post. Zapobiegawczo Nadarzyn miał wrzucić też instrukcje w formie wideo, jak robić rezolucję, czyli całkowicie łopatologiczne tłumaczenie. Więc zdają sobie sprawę, że poziom większości starszych jest gdzieś w okolicy krawężnika.  8-)

V.