Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pomoc  (Przeczytany 3506 razy)

Offline Cytryna

Pomoc
« dnia: 27 Sierpień, 2019, 21:56 »
https://www.siepomaga.pl/eliasz?fbclid=IwAR1VGTmTb027KvKXGQIe3JTB8YOH78qC8ylWpz00tJHkUYgt87RxKblDTgM

Jeden z komentarzy od wpłacających:" Dużo sił od Jehowy, niedługo będziemy wszyscy cieszyć się sobą przez całą wieczność, nigdy o tym nie zapomnijcie :) "

Padły mi głosniki w tablecie :/ Czy oni wspominają w filmie,że są ŚJ ?
Chętnie wpłacę ,ale nie wiem czy przyjmą od kłamliwej odstępczyni.... :( :( :(


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień, 2019, 22:56 »
JW"
W Biblii znajdujemy zachętę: „Dawajcie” (Łukasza 6:38). Osoby, które chcą się cieszyć uznaniem Bożym, powinny być szczodre, ponieważ „Bóg miłuje dawcę rozradowanego” (2 Koryntian 9:7). Nie zapominaj więc „o wyświadczaniu dobra i o dzieleniu się z drugimi, bo takie ofiary bardzo się podobają Bogu”

tyle prawdy o prawdzie" bo z biblii
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2019, 22:58 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Terebint

Odp: Pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sierpień, 2019, 23:27 »
Tak się zastanawiam dlaczego to aż takie drogie? Szokujące, żeby uratować człowieka potrzeba blisko półtora miliona złotych. Cieszę się jednak, że Ci ludzie mieli na tyle wielką wiarę i odwagę, aby w ogóle podjąć się tej zbiórki, bo przyznaję, że ja mógłbym się już poddać na starcie - to po pierwsze, a po drugie byłoby to dla mnie takie jakby wstydliwe, stawać przed kamerą i prosić ludzi o wsparcie. Ale pewnie ból i perspektywa śmierci by mnie z tej nieśmiałości wyleczyło.

Niesamowite. Ludzie wciąż wpłacają kasę. Wpłacili blisko 900 tysięcy, ale potrzeba jeszcze ponad 500 tysięcy. Mnie takie rzeczy dołują, gdy pomyślę sobie, że takich ludzi na świecie, tak bardzo potrzebujących wsparcia idzie w miliony.

Na serio. I jak w takich chwilach mam wierzyć w Boga? Podobnie źle się czuję, gdy czytam o prześladowaniach chrześcijan w Opendoors. Dla wielu innych ludzi, te osoby są wielką zachętą do wiary w Boga, na mnie to działa inaczej. |

Choć ten filmik naprawdę wzruszający.

I szczerze, tak jakoś nie wywnioskowałem z tego filmiku, że to mogą być świadkowie Jehowy. Zresztą dla mnie w takich sytuacjach kwestie przynależności są mało ważne...

Howgh!

EDIT: Aczkolwiek dopiero teraz dotarło do mnie, że to miało wynikać z komentarzy i faktycznie zdarzają się tam zwroty "trzymaj się bracie" i o modlitwie do Jehowy... A więc tym bardziej mnie cieszy, że świadek Jehowy bezradnie nie rozłożył rąk i zaczął walczyć o siebie. Bo jakby nie było musi mieć wiarę w ludzi i w cały ten świat?
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2019, 23:31 wysłana przez Terebint »
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Lechita

Odp: Pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpień, 2019, 12:54 »
Potwierdzam, Eliasz jest ŚJ, jego żona także. Znam ją osobiście.
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline zona_abrahama

Odp: Pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sierpień, 2019, 15:28 »
Mnie też bardzo poruszyła ta historia. I chociaż trochę mnie trzepało wewnętrznie, gdy w komentarzach nadużywano hasła "miłość nigdy nie zawodzi", to jednak nie chcę być człowiekiem, który komuś nie pomoże ze względu na różnicę w poglądach.

Mam tylko nadzieję, że nie znajdą się jacyś czepliwi starsi, którzy im będą prawić morały za proszenie o pomoc "ludzi ze świata nieprowadzących się moralnie".


Offline Cytryna

Odp: Pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpień, 2019, 18:28 »
Dla mnie też straszne jest to,że ludzie związani z biznesem farmaceutycznym żerują na chorych ludziach.To są przeogromne kwoty!! Bez pomocy ludzi,gdy państwo ma gdzieś,nie da się leczyć.Współczuje im nie tylko z powodu tej tragedii,ale i dlatego,że Eliasz pisząc list do córeczki,wiedząc ,że zwraca się m.in. do ludzi będących w tzw.świecie,nie mógł szczerze napisać,np,żeby wybierając męża kierowała się wersetem "Tylko w Panu".Ta walka o życie okupiona jest więc również takim dyplomatycznym podejściem.I to wzbudza we mnie straszny gniew na CK.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2019, 18:32 wysłana przez Cytryna »


Offline zona_abrahama

Odp: Pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpień, 2019, 08:48 »
Ja mam taką małą prośbę - zbiórka się kończy dzisiaj (jeśli nie zostanie przedłużona).
Nawet te kilka złotych robi różnicę. W teoori gdyby każdy kto już wpłacił, dziś dał jeszcze 10,09 zł to by była cała suma :)
Pokażmy, że jesteśmy ponad to <3


Ola

  • Gość
Odp: Pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sierpień, 2019, 09:05 »
Ja mam taką małą prośbę - zbiórka się kończy dzisiaj (jeśli nie zostanie przedłużona).
Nawet te kilka złotych robi różnicę. W teoori gdyby każdy kto już wpłacił, dziś dał jeszcze 10,09 zł to by była cała suma :)
Pokażmy, że jesteśmy ponad to <3

Więc bądźmy ponad podziałami 👍


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sierpień, 2019, 11:30 »
Jeszcze tylko 310 tys... dawajta!


Offline Cytryna

Odp: Pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sierpień, 2019, 11:41 »
Ja już wincyj nie dam ,wczoraj żem wpłaciła ile mogłam.Kurde,nigdy nie chce sie znaleźć w podobnej sytuacji.to jest cos strasznego


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Sierpień, 2019, 14:03 »
Zostało 10 godzin a brakuje jeszcze 276,5 tys. Przez ostatnią godzinę wpłynęło 13,5 tys. Żeby się udało wpłaty muszą się zintensyfikować. Uda się.


Ola

  • Gość
Odp: Pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Sierpień, 2019, 15:09 »
Wkurza mnie to, że to co dostępne w innych krajach u nas jest niemożliwe... I wszędzie ta bariera finansowa trudna do przekroczenia, ale póki trwa życie trzeba wierzyć, że się uda.


Offline HARNAŚ

Odp: Pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Sierpień, 2019, 15:58 »
Wszyscy jesteście ........ no tacy ładni bardzo


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pomoc
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Sierpień, 2019, 16:03 »
Wszyscy jesteście ........ no tacy ładni bardzo

 :) Nie przesadzaj Brzydalu  ;) nie jestem ładniejszy od Ciebie  :P


Ola

  • Gość
Odp: Pomoc
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Sierpień, 2019, 16:33 »
:) Nie przesadzaj Brzydalu  ;) nie jestem ładniejszy od Ciebie  :P

Ale ja to już tak 🤣