DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

Miłosc do siebie - czy to coś złego?

<< < (3/4) > >>

zenobia:
Droga Trinity , az serce boli gdy się to czyta /a ja ponoć nie mam serca /  :-**

Ola:
Tak bardzo nas wszystkich łączą wspólne przeżycia trudny okres mamy co prawda za sobą, ale niestety nierozerwalnie jesteśmy z tym połączeni.

Moyses:
Kiedyś z ambony powiedziałem (powołując się na zapis biblijny), że najpierw trzeba nauczyć się kochać siebie, aby umieć kochać innych. Widziałem jak szpony się niektórym wydłużają. Na Synaju by mnie ukamienowali.
Nie jestem za samolubstwem - przesadzanie w każdą stronę jest niebezpieczne. Ale gdyby przeciętny ŚJ kochał siebie i miał dla siebie szacunek, to nie byłoby tych pionierów podpierających się nosem, aby tylko 70h wyrobić. To oczywiście tyczy się wszelkiej maści organizacji. Z punktu widzenia działaczy sterujących ŚJ, miłość do siebie nie jest wskazana.
Ale jest ku temu podstawa biblijna. Jeden dał się zabić za wszystkich, by dalej wszyscy umierali.
U fanatycznych muslimów też to działa - dasz się wysadzić z niewiernymi, to lepsze miejsce w raju dostaniesz.

Niektórzy ŚJ mawiają, że za poświęcenie, wypruwanie flaków, i kochanie innych ponad siebie, Jehowa nalicza procent na specjalnym niewidocznym koncie w niebie. Później człowiek umiera i pyta się: gdzie było jego życie? Cały czas się poświęcał dla innych, i co z tego dostał?

Dlatego warto się zrelaksować. Zająć się czymś miłym. Zrobić coś dla siebie. Zwyczajnie pojechać na łono natury zamiast iść na sobotnią zbiórkę czy niedzielne zebranie. Idąc za przykładem ratownictwa wodnego posłużę się przykładem samolotowym. Najpierw zakładasz maskę sobie, później innym. Jeśli Ty nie będziesz żył, to już nikomu nie pomożesz.

Dla jasności - nie namawiam do miłości sam na sam ze sobą. Lepiej jest w stadzie ;)

UWAGA AWARIA:
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
POKOCHAJ SKRZYNKĘ NA DATKI WTSu


ciekaw jestem kiedy wyjdzie taki poradnik ,bez ogródek? 8-)
pokaż bracie jak bardzo kochasz 2 skrzynki
przecież to minie Jezusa

Lemuel:

--- Cytat: UWAGA AWARIA w 21 Sierpień, 2019, 13:22 --- ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
POKOCHAJ SKRZYNKĘ NA DATKI WTSu
ciekaw jestem kiedy wyjdzie taki poradnik ,bez ogródek? 8-)
pokaż bracie jak bardzo kochasz 2 skrzynki
przecież to minie Jezusa

--- Koniec cytatu ---
Dzieci już dawno są uczone umiłowania skrzynek. ZRÓB TO SAM! :

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej