Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kryzys swiatopoglądowy  (Przeczytany 1622 razy)

Offline Abigail_

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 5
  • Polubień: 28
  • Tylko równowaga może nas uratować
Kryzys swiatopoglądowy
« dnia: 03 Sierpień, 2019, 16:55 »
Od kilku miesięcy czytam to forum, ale też inne inf o ŚJ. W najbliższym czasie zamierzam odejść. Zastanawiam się jednak, co teraz.
Z jednej strony jestem przekonana, że powinnam się trzymać norm moralnych. Tylko jakich? Myślę, że wybieranie tego co mi się podoba nie jest zbyt wiarygodnym wyznacznikiem. Relatywizm moralny mnie nie przekonuje. Przyznam jednak, że moje zaufanie do Biblii też trochę ucierpiało. Kiedy czytam, że są w niej sprzeczności to znów pojawiają się wątpliwości.
Czemu więc zaufać?


Offline Terebint

Odp: Kryzys swiatopoglądowy
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień, 2019, 17:30 »
Witaj Abigail_,

chciałem tylko o coś zapytać, bo chyba nie zrozumiałem. Zachowujesz się moralnie tylko dlatego, ponieważ tak nakazuje Biblia?
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Kryzys swiatopoglądowy
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień, 2019, 19:07 »
Cześć Abigail
Po prostu bądź sobą.
Postępuj tak jak czujesz, wierz we wszystko w co tylko zapragniesz. Poczuj się wolna i nie skrępowana, rób rzeczy których pragnęłaś a w orgu nie mogłaś....
To inny wymiar życia - bez cenzury, nakazów, milonów nikomu nie potrzebnych obowiązków typu przygotowywanie się, głoszenie, słuchanie pierdół głoszonych z ambony, dawania datków - lepiej dać te pieniądze na bezdomne zwierzęta...
Zacznij żyć MĄDRZE ale SAMODZIELNIE - tego Ci rzyczę.
Pozdrawiam
Darek


Offline josh82

Odp: Kryzys swiatopoglądowy
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień, 2019, 19:19 »
Cześć Abigail
Po prostu bądź sobą.
Postępuj tak jak czujesz, wierz we wszystko w co tylko zapragniesz. Poczuj się wolna i nie skrępowana, rób rzeczy których pragnęłaś a w orgu nie mogłaś....
To inny wymiar życia - bez cenzury, nakazów, milonów nikomu nie potrzebnych obowiązków typu przygotowywanie się, głoszenie, słuchanie pierdół głoszonych z ambony, dawania datków - lepiej dać te pieniądze na bezdomne zwierzęta...
Zacznij żyć MĄDRZE ale SAMODZIELNIE - tego Ci życzę.
Pozdrawiam
Darek

Słyszałeś o pedofilach?  Oni czują/wierzą, że to nic złego.
Też żyją samodzielnie i są sobą.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2019, 19:26 wysłana przez josh82 »


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Kryzys swiatopoglądowy
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpień, 2019, 21:05 »
Witaj Abigail_,

chciałem tylko o coś zapytać, bo chyba nie zrozumiałem. Zachowujesz się moralnie tylko dlatego, ponieważ tak nakazuje Biblia?

Przecież Biblia pozwala na wszystko jak się wierzy, uczynki nie mają znaczenia według Efezjan ;)

Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga; nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Cytryna

Odp: Kryzys swiatopoglądowy
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpień, 2019, 22:38 »
Cześć Abigail.Jesteś przekonana,że powinnaś się trzymać norm moralnych,a nie wiesz jakich? Kto ma Ci na to pytanie odpowiedzieć ?? TY SAMA. To nie jest tak,że odejście od organizacji to puszczenie wszelakich hamulców.Ten ,kto radzi żebyś robiła wszystko na co masz ochotę tak naprawdę ma w d...pie Ciebie i Twoją pomyślność.Pomyśl co przyniesie Ci korzyści ,a co może zrujnować.Niejedna osoba po wyjściu poczuła zew i źle skończyła.Nawet na forum można przeczytać historie spuszczenia z łańcucha... :-[ Sumienie masz,wiec nie zagłuszaj go ,a źle nie będzie.


Online Gremczak

Odp: Kryzys swiatopoglądowy
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpień, 2019, 22:58 »
Przecież Biblia pozwala na wszystko jak się wierzy, uczynki nie mają znaczenia według Efezjan ;)

Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga; nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił
A jak sie to ma do uczynkow ciala? Ef:19-21.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Kryzys swiatopoglądowy
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpień, 2019, 23:19 »
A jak sie to ma do uczynkow ciala? Ef:19-21.

Właśnie chce pokazać że tu się coś nie zgadza łagodnie to ujmując, nie można wierzyć że przez Jezusa bez naszej zasługi dostajemy łaskę od Boga a jednocześnie wierzyć że dostaniemy ja za uczynki. Skoro zbawienie ma być nam dane dzięki naszemu zachowaniu to wychodzi na to że to nasza zasługa a nie Boga, a z drugiej strony to przez Boga ludzie są grzeszni bo on ich tak ukarał, niestety z mojego punktu widzenia jako ateisty tu nic się kupy nie trzyma
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Online Gremczak

Odp: Kryzys swiatopoglądowy
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sierpień, 2019, 23:35 »
Właśnie chce pokazać że tu się coś nie zgadza łagodnie to ujmując, nie można wierzyć że przez Jezusa bez naszej zasługi dostajemy łaskę od Boga a jednocześnie wierzyć że dostaniemy ja za uczynki. Skoro zbawienie ma być nam dane dzięki naszemu zachowaniu to wychodzi na to że to nasza zasługa a nie Boga, a z drugiej strony to przez Boga ludzie są grzeszni bo on ich tak ukarał, niestety z mojego punktu widzenia jako ateisty tu nic się kupy nie trzyma
Też tak uważam.


Offline Drengr

Odp: Kryzys swiatopoglądowy
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sierpień, 2019, 01:00 »
Kieruj się miłością - do siebie - a później do innych ludzi.

A możę będzie dobrze a może będzie źle - ale to będzie TWÓJ wybór, naprawdę TWOJE życie.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Kryzys swiatopoglądowy
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Sierpień, 2019, 17:01 »
Od kilku miesięcy czytam to forum, ale też inne inf o ŚJ. W najbliższym czasie zamierzam odejść. Zastanawiam się jednak, co teraz.
Z jednej strony jestem przekonana, że powinnam się trzymać norm moralnych. Tylko jakich? Myślę, że wybieranie tego co mi się podoba nie jest zbyt wiarygodnym wyznacznikiem. Relatywizm moralny mnie nie przekonuje. Przyznam jednak, że moje zaufanie do Biblii też trochę ucierpiało. Kiedy czytam, że są w niej sprzeczności to znów pojawiają się wątpliwości.
Czemu więc zaufać?

to jest może dziwne ,ale WTS nie wiem jak długo jesteś w mafi ,ale stara się wykorzenić to co Bóg nam wszczepił
najcenniejszego najwartościowszego co nas odróżnia od zwierząt to jest POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI
to przychodzi z czasem  z nabywaniem wiedzy zaczyna działać intuicja ,nikt za ciebie nie zda sprawy
WTS też nie tylko ty sama.

jakie tro WTS ma normy moralne ? dwóch świadków na pedofila i gwałt? to jest norma
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień, 2019, 17:02 wysłana przez UWAGA AWARIA »