Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1953 - Kosztowności narodów i ciekawostki  (Przeczytany 1867 razy)

Offline Roszada

1953 - Kosztowności narodów i ciekawostki
« dnia: 11 Czerwiec, 2015, 13:09 »
Skorowidz ŚJ podaje:

*** dx86-13 Kształtowanie się wierzeń ***
1953:
kosztowności narodów (Ag 2:7): jv 263

„Zgromadzanie kosztowności z narodów” od roku 1935

   W roku 1953 Towarzystwo Strażnica ogłosiło, że „zgromadzanie kosztowności z narodów” odbywa się od roku 1935:

„W roku 1953 (...) W tym sam roku zgromadzeni z zachwytem wysłuchali przemówienia (...), z którego wynikało, że na własne oczy oglądają wyraźne dowody spełniania się słów z Księgi Aggeusza 2:7, gdzie Jehowa obiecał sprowadzić do swego domu kosztowności wszystkich narodów” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 263).

   „Od przeszło 50 lat, to jest od roku 1935, owe »rzeczy pożądane wszystkich narodów« gromadzą się w domu wielbienia Jehowy, ‛napełniając go chwałą’. Proces ‛napływania’ przybiera na sile w miarę tego, jak zbliża się punkt kulminacyjny »końca dni«” (Strażnica Rok CVI [1985] Nr 24 s. 16).

   „‛Poruszyło’ to narody i doprowadziło do pojawienia się »rzeczy pożądanych«, to znaczy »drugich owiec« Chrystusa (Aggeusza 2:7; Jana 10:16). Od roku 1935 na całym świecie zaczęła napływać do organizacji Jehowy »wielka rzesza« (Objawienie 7:9, 10)” (Strażnica Nr 6, 1990 s. 16).

Z czasem zmieniono tę naukę:

„Zgromadzanie kosztowności z narodów” od roku 1919

Niedawno Towarzystwo Strażnica podało, że „zgromadzanie kosztowności z narodów” odbywa się od roku 1919:

   „Zwłaszcza od roku 1919 Jehowa pobudza swych sług do ogłaszania Jego wyroków, a to ogólnoświatowe dzieło ostrzegania już kołysze i potrząsa całym systemem podległym Szatanowi. Jednocześnie Bóg pociąga do siebie »rzeczy pożądane« – osoby zdjęte zbożną bojaźnią, które odłączają się od narodów i razem z chrześcijanami namaszczonymi duchem napełniają chwałą dom wielbienia Jehowy (Aggeusza 2:7, NW)” (Strażnica Nr 3, 1994 s. 18; patrz też Wspaniały finał Objawienia bliski! 1993 s. 107).
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec, 2015, 13:23 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: 1953 - Kosztowności narodów i ciekawostki
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwiec, 2015, 13:25 »
Zbawienie a organizacja:

„Ci, którzy pragną zbawienia, muszą się udać do organizacji Bożej, uzyskać wstęp do niej i na zawsze w niej pozostać. Jest to rzeczywiste miasto ucieczki (...) istnieje mocne miasto, które daje zbawienie. Jest to nasze miasto” (Strażnica Nr 12, 1953 s. 14 [ang. 01.10 1952 s. 603]).


Offline Weteran

Odp: 1953 - Kosztowności narodów i ciekawostki
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Czerwiec, 2015, 17:38 »
http://rozpoznacieichpoichowocach.blogspot.com/2014/06/potrzasanie-narodami-kiedy_25.html?m=1

Pod podanym powyżej adresem znajduje się artykuł, w którym wykazałem na podstawie Biblii, do czego odoszą się słowa z Księgi Aggeusza i dlaczego interpretacja Strażnicy jest zwykłą organizacyjną manipulacją. Mam nadziej, że Tobie Roszado i innym wnikliwym forumowiczom te wywody przypadną do gustu i uznacie je za zasadne.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Roszada

Odp: 1953 - Kosztowności narodów i ciekawostki
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Czerwiec, 2015, 18:24 »
http://rozpoznacieichpoichowocach.blogspot.com/2014/06/potrzasanie-narodami-kiedy_25.html?m=1

Pod podanym powyżej adresem znajduje się artykuł, w którym wykazałem na podstawie Biblii, do czego odoszą się słowa z Księgi Aggeusza i dlaczego interpretacja Strażnicy jest zwykłą organizacyjną manipulacją. Mam nadziej, że Tobie Roszado i innym wnikliwym forumowiczom te wywody przypadną do gustu i uznacie je za zasadne.

Tak masz rację z tym wypełnieniem się w przyszłości i naginaniu przez nich do teraźniejszości i do siebie.

Kiedyś odnosili do przyszłości i do narodów:

   Początkowo Towarzystwo Strażnica uczyło, że wypełnienie proroctwa Ag 2:7 odbywać się będzie w przyszłości, w Królestwie Bożym, po ucisku:

„Tym sposobem ludzka niedola stanie się boską sposobnością i »przyjdzie pożądanie wszystkich narodów«. – Królestwo Boże w mocy i wielkiej chwale – Aggieusz 2:7” (Boski Plan Wieków 1917 [ang. 1886] s. 333).

„Zbadajmy teraz, w świetle pochodni Proroczej (...) niektóre szczegóły, połączone z ustanowieniem tego królestwa najwyższych miejsc, które będzie piątem uniwersalnem państwem świata i trwać będzie na wieki. (...) Nic też dziwnego, że w typie pokazane jest ono jako Jubileusz świata (3 Moj. 25:9), i że prorok Aggieusz nazywa je »Pożądaniem wszystkich narodów« Aggieusz 2:7” (Walka Armagieddonu 1919 [ang. 1897] s. 763).

„Świat z szaloną szybkością zbliża się do tego czasu ucisku. O tem prorok Aggeusz mówi: »Poruszę, mówię, wszystkie narody, i przyjdą do pożądanego od wszystkich narodów; i napełnię ten dom chwałą, mówi Pan zastępów« (Aggeusz 2:7). Po tem wielkim trzęsieniu przyjdzie pożądanie narodów, czyli sprawiedliwe rządy, dla dobra rodzaju ludzkiego pod nadzorem Mesyasza” (Harfa Boża 1930 s. 262).


Offline Weteran

Odp: 1953 - Kosztowności narodów i ciekawostki
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Czerwiec, 2015, 21:10 »
Jak zwykle u Roszady bogactwo informacji - dzięki!
W moim artykule starłem się wykazać, że cyt.

"nie chodzi o kosztowności natury „duchowej”, ani też o kosztowności „z punktu widzenia Jehowy” (swoją drogą trzeba tupetu, aby twierdzić o sobie i nakazywać innym, aby patrzyli na sprawy „z punktu widzenia Jehowy”!), jak to tłumaczy WTS przy omawianiu Księgi Aggeusza, ale chodzi tu o „kosztowności” z punktu widzenia „narodów”, czy też poszczególnych ludzi. I właśnie takie „kosztowności”, czyli ludzie inteligentni, wykształceni, o dużych możliwościach będą musieli odegrać czołową rolę w kształtowaniu „nowej ziemi”, jako że nie mają szans na to ci, którzy pogardzają wykształceniem i deprecjonują wagę nowych osiągnięć"


Oczywiście nie chcę tu dogmatycznie twierdzić, co rozumiem przez "nowe niebo" i nową ziemię". Wyleczyłem się z upierania się przy "jedynie słusznym" zrozumieniu i unikam też "nawiedzonych", często niestety byłych ŚJ, którzy znów mają nową "prawdę". 
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec, 2015, 21:15 wysłana przez Weteran1 »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Mario

  • Gość
Odp: 1953 - Kosztowności narodów i ciekawostki
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Czerwiec, 2015, 22:17 »



Oczywiście nie chcę tu dogmatycznie twierdzić, co rozumiem przez "nowe niebo" i nową ziemię". Wyleczyłem się z upierania się przy "jedynie słusznym" zrozumieniu

Podoba mi się co napisałeś.


Offline Roszada

Odp: 1953 - Kosztowności narodów i ciekawostki
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Czerwiec, 2015, 22:17 »
Zawsze powiedzą, że to drugie wypełnienie.
Albo szersze wypełnienie.
Albo nowożytne wypełnienie.
itp. itd.
Sam znasz te ich sztuczki. :)