DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

Coraz większe znaczenie Ciała Kierowniczego (realny guru?)

<< < (3/3)

donadams:
Wydaje się, że teraz wielu świadków podchodzi do nich podobnie, albo chcą tak do nich podchodzić, bo wiedzą, że tak powinni. Ale prawda jest taka, że jeszcze nigdy tak łatwo nie było skupiać się na ludziach, jak w tych czasach. Czy to wina technologii? Może częściowo tak, może ktokolwiek wymyślił Broadcasting nie chciał, żeby to tak wyglądało, ale tak się stało. Nie wyobrażam sobie żadnego z apostołów, którzy tak często chcą występować przed ludźmi. Zresztą historia dowodzi, że było inaczej. Kiedy Paweł był w Jerozolimie 3 lata po swoim nawróceniu, a następnie opuścił ją, żeby głosić poganom i następnie wrócił dopiero po 14 latach, to dopiero opowiedział apostołom i starszym w Jerozolimie, o ewangelii która głosił poganom. Skoro przez 14 lat apostołowie mieli mgliste pojęcie o ewangelii, która została przekazana poganom, to co dopiero mówić, że próbowali być jakkolwiek w centrum czyjejkolwiek uwagi. Ale teraz jest już tak, że nic nie może być powiedziane oficjalnie bez aprobaty Ciała Kierowniczego, które ewidentnie stawia się w centrum.

dziewiatka:
Pamiętam że w latach osiemdziesiątych gdy mi zarzucano że jestem w sekcie to pytałem ilu katolików zna swojego przywódcę a ilu świadków swojego.Odpowiedź była znacząca i prawie zawsze ta sama .Papierza zna każdy a waszego nikt,odpowiadałem że Jezus jest naszym wodzem nie człowiek.W tym czasie pytałem braci czy wiedzą kto jest prezesem towarzystwa mało kto wiedział i się tym interesował.Ciało kierownicze w tym czasie miało ograniczone znaczenie ze względu na swoją pozycję biblijną.Według świadków reprezentowali niewolnika czyli według przeważającej liczby głosicieli byli mało znaczącymi przekaźnikami woli niewolnika.To zobowiązywało ich do zachowania pozorów skromności i nie wychylania się.Dziś te ograniczenia zostały zniesione niewolnik to ciało kierownicze.

donadams:
Nie wiem, jak w latach osiemdziesiątych, ale ja tak argumentowałem na początku XXI wieku.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej