BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Dowody na potwierdzenie tezy ,ze Jezus to fikcyjna postać?

(1/16) > >>

Storczyk:
Często tu na forum  pada stwierdzenie "Jezus to fikcyjna postać ,wymyslona przez ludzi coś na podobienstwo mitow".Trudno mi takie poglądy przyjac jako zasadne.Proszę o jakiekolwiek dowody na potwierdzenie takich wypowiedzi?

Bugareszt:
Dla mnie ten Jezus z Biblii to jak najbardziej wymyślona postać, swoją subiektywną tezę której oczywiście nikomu nie narzucam opieram na tym że na tyle literatury co przeczytałem a przeczytałem bardzo dużo jest za mało dowodów innych niż Biblia na istnienie takiej osoby, gdyby ktoś takie rzeczy robił na pewno gdzieś jeszcze był by ślad, druga rzecz to taka że postać Jezusa jest bardzo podobna do innych postaci w innych religiach które były wiele wcześniej niż chrześcijanie, wystarczy porównać tylko Jezusa i małego Kriszne

Gremczak:

--- Cytat: Storczyk w 24 Czerwiec, 2019, 09:46 ---Często tu na forum  pada stwierdzenie "Jezus to fikcyjna postać ,wymyslona przez ludzi coś na podobienstwo mitow".Trudno mi takie poglądy przyjac jako zasadne.Proszę o jakiekolwiek dowody na potwierdzenie takich wypowiedzi?

--- Koniec cytatu ---
A jakich Ty chcesz dowodów na coś co jest fikcją? To raczej Ty powinnaś przedstawić dowody ,że to nie fikcja.To tak samo jest z niewolnikiem ŚJ. Czy są oni rzeczywiście tymi za których maja ich wyznawcy?Po bliższy zbadaniu okazuje się ,że to fikcja. To powiedz czy Jezus był narodowości żydowskiej.

Storczyk:
Ja zbyt wiele dowodow nie posiadam dopiero strzepuje kurz po doktrynach swiadkoskich.Trudno mi pojac ze Jezusa nie bylo .Pytam grzecznie o argumenty.Rzymianie i cala historia z tym zwiazana pierwsi chrześcijanie  to tez fikcja?

Klepsydra:

--- Cytat: Gremczak w 24 Czerwiec, 2019, 10:24 ---A jakich Ty chcesz dowodów na coś co jest fikcją? To raczej Ty powinnaś przedstawić dowody ,że to nie fikcja.To tak samo jest z niewolnikiem ŚJ. Czy są oni rzeczywiście tymi za których maja ich wyznawcy?Po bliższy zbadaniu okazuje się ,że to fikcja. To powiedz czy Jezus był narodowości żydowskiej.

--- Koniec cytatu ---
Jezus był narodowości żydowskiej, dowodów na jego istnienie masz pełno w Biblii. To tak samo jak wielu naukowców twierdzi, że nie ma Boga a tymczasem nie mogą pojąć kto mógł stworzyć tak niesamowicie uporządkowany wszechświat.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej