Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powiedzcie mi czy to ma sens  (Przeczytany 4355 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Powiedzcie mi czy to ma sens
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Maj, 2021, 10:20 »
możesz zacytować to "wytłumaczenie Strażnicy"?!
Ja nigdy w życiu się nie natknąłem na takie wytłumaczenie...

Też takiego wytłumaczenia nie znam, ale Strażnic nie czytam od dawna, Biblię jeszcze tak. Rozrywki jakiej dostarcza ta Księga nie da się przecenić.
To Biblia sugeruje, że spragnieni homoseksualnego swawolenia mieszkańcy nie byli zainteresowani córkami Lota. Ten zaś chciał aby je w końcu ktoś rozdziewiczył. Może były tak szkaradne, że nawet narzeczeni ich nie chcieli. Jak wiemy dopiero sam biedny pijany Lot dokonał tego obrzydliwego aktu.

"Zanim jeszcze udali się na spoczynek, mieszkający w Sodomie mężczyźni, młodzi i starzy, ze wszystkich stron miasta, otoczyli dom, wywołali Lota i rzekli do niego: «Gdzie tu są ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić!» Lot, który wyszedł do nich do wejścia, zaryglowawszy za sobą drzwi, rzekł im: «Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku! Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!» Ale oni krzyknęli: «Odejdź precz!» I mówili: «Sam jest tu przybyszem i śmie nami rządzić! Jeszcze gorzej z tobą możemy postąpić niż z nimi!» I rzucili się gwałtownie na tego męża, na Lota, inni zaś przybliżyli się, aby wyważyć drzwi." [Rdz.19:4-9]


Offline Sebastian

Odp: Powiedzcie mi czy to ma sens
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Maj, 2021, 12:40 »
znam ten fragment, ale z niego NIE wynika, że mieszkańcy Sodomy NIE SĄ biseksualni...

z fragmentu wynika jedynie że żądania tłumu zwerbalizował jakiś homoseksualista (nie będący biseksualistą), który temu tłumowi przewodził... no dobra, werbalizacji żądań mogło dokonać kilka osób (na co wskazuje użycie liczby mnogiej), ale nic więcej z tekstu NIE WYNIKA...

podkreślam, że nie da się jednak wykluczyć istnienia jakichkolwiek milczących biseksualistów wśród napierającego tłumu...

a zatem (jeśli Aliki dobrze pamięta tłumaczenia strażnicy) to strażnicowa teza że "nic córkom nie groziło" byłaby błędna...
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2021, 12:44 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Aliki

Odp: Powiedzcie mi czy to ma sens
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Maj, 2021, 21:59 »
Być może Lot próbował zbić Sodomczyków z tropu. Mógł być przekonany, że jego córki nie zainteresują mężczyzn owładniętych żądzą homoseksualną (Judy 7).
Strażnica 1.2 2005


Offline Sebastian

Odp: Powiedzcie mi czy to ma sens
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Maj, 2021, 22:14 »
Aliki, dziękuję za cytat.

mój komentarz: komuś w zespole redakcyjnym strażnicy nieźle bije na dekiel, gdyż podane w strażnicy sugestie są zupełnie błędne i absolutnie nie mają żadnego oparcia w tekście Biblii.

a teraz pytanie: skąd w Sodomie były dzieci (konkretnie _młodzi_ chłopcy)?

Zabawię się w Antoniego Morrisa i coś wymyślę, a wy powiecie czy wypiłem wystarczająco dużo, okey?

pomysł pierwszy: skoro Sodoma była homoseksualna to może były tam jakieś lesbijki :) i może któraś lesbijka zgwałciła jakiegoś homoseksualistę. :)

I jak? Może być czy mam polewać dalej?! :)
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2021, 22:20 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Natan

Odp: Powiedzcie mi czy to ma sens
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Czerwiec, 2021, 09:41 »
Oto krytyczne spojrzenie na zachowanie Lota, przedstawione w wykładzie Darka Szymkowiaka, byłego starszego zboru Świadków w Bydgoszczy:

http://oblubienica.eu/nauczanie-mp3/konferencja-w-toruniu/2017/darek-szymkowiak-zle-wybory-lota


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Powiedzcie mi czy to ma sens
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 17:21 »
Oto krytyczne spojrzenie na zachowanie Lota, przedstawione w wykładzie Darka Szymkowiaka, byłego starszego zboru Świadków w Bydgoszczy:

http://oblubienica.eu/nauczanie-mp3/konferencja-w-toruniu/2017/darek-szymkowiak-zle-wybory-lota

Natan, wysłuchałem tego wykładu i pod wpływem jego musiałem najpierw rozwinąć inny wątek, który łączy się
w moim rozumieniem z proponowanym tu wykładem.
Monopol prawdy https://sjwp.pl/tematy-ktore-warto-przeczytac/pieniadz/30/.

Mówisz, że prezentowany materiał jest przez byłego ŚJ a dla mnie brzmi jak by wciąż tam tkwił.

 Żeby nie było, że się czepiam bez powodu to się pytam, czy mam rozwinąć mój komentarz do tego wykładu?


Offline Sebastian

Odp: Powiedzcie mi czy to ma sens
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 17:43 »
podstawowy błąd polega na ahistoryczności naszych rozważań...

kładąc błędne założenie o istnieniu Boga (będącego źródłem doskonałej moralności), a także traktując (nieco zarozumiale) naszą własną (dwudziestopierwszo-wieczną) moralność jako bliską doskonałości, potępiamy Lota za czyny, które my sami uznajemy za niemoralne...

a niestety, moralność rozwijała się przez wieki... zanim ktoś skonstruował droższy od niejednego mercedesa nowoczesny ciągnik rolniczy, który radzi sobie z zaoraniem dużego pola w krótkim czasie, wcześniej ludzie z konieczności uprawiali pole motyką bo nie mieli lepszych narzędzi... i zanim ludzkość doszła do naszej współczesnej moralności, także musiało minąć wiele wieków...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Natan

Odp: Powiedzcie mi czy to ma sens
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Czerwiec, 2021, 18:43 »
Natan, wysłuchałem tego wykładu i pod wpływem jego musiałem najpierw rozwinąć inny wątek, który łączy się
w moim rozumieniem z proponowanym tu wykładem.
Monopol prawdy https://sjwp.pl/tematy-ktore-warto-przeczytac/pieniadz/30/.

Mówisz, że prezentowany materiał jest przez byłego ŚJ a dla mnie brzmi jak by wciąż tam tkwił.

 Żeby nie było, że się czepiam bez powodu to się pytam, czy mam rozwinąć mój komentarz do tego wykładu?

Dziękuję za Twoją opinię. Proszę, raczej nie rozwijaj tego wątku. Ja w każdym razie nie będę mógł odpisać. Nie mam do tego głowy, bo bardzo bliska osoba trafiła do szpitala z poważnymi problemami zdrowotnymi.