BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Walka ŚJ z sásiadami o ......altanę śmietnikowá

<< < (5/6) > >>

Cytryna:
rajbezraju -ja też widze teraz tę sztuczność ,roboty zaprogramowane po prostu !! I to ma być wydawanie owoców ducha św ?? To musi wypływać z serca,z wnętrza,bez względu na to czy jest ktoś SJ czy nie.I wychwalanie samych siebie hahahaha ,żenujące.Zawsze mnie to uwierało ,wstydziłam się mówić o świadkach w superlatywach.Lepiej żeby ktoś pochwalił.
Co do Kryzysu sumienia-rzeczywiście lektura jest dość ciężka.Zdecydowanie lepiej wchodzi mi druga książka R.Franza "W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności".Polecam  :)

Storczyk:
Poprostu sekty werbuja w momencie uśpionej czujności .W bardzo trudnym momencie lub na zakręcie życiowym.Piszesz że głupich wciagaja ,tu sie mylisz.Obejrzyj jakiekolwiek filmik o psychomanipulacji chocby z sasiedniego tematu.

dziewiatka:
Oj rajubezraju czy nie powinieneś się zachować jak rasowy świadek wychowany na strażnicy.Wziąwszy biblię i strażnicę udać się do grzeszących braci i na podstawie tych dwu wyjaśnić że nie powinni być niczego winny poza miłością .Przecież ich postawa ma wpływ jaką opinię mają świadki na tamtym terenie.Możesz im wyjaśnić że nie przychodzisz do nich jako rzecznik drugiej strony tylko jako zaniepokojony brat bo szargane jest imię Jehowy.Byś dopełnił swojej prawości a jednocześnie zbudował alibi udaj się przedtem do starszych o radę,zyskasz jeszcze jeden atut nikt nie będzie mógł powiedzieć,że zajmujesz się nie swoimi sprawami lub próbujesz zastąpić starszych . To tak jakbyś chciał dalej świadkować,a jak nie to list do zboru i do lokalnej gazety że świadki to niezłe gagatki .

rajbezraju:

--- Cytat: dziewiatka w 01 Czerwiec, 2019, 11:38 ---Oj rajubezraju czy nie powinieneś się zachować jak rasowy świadek wychowany na strażnicy.Wziąwszy biblię i strażnicę udać się do grzeszących braci i na podstawie tych dwu wyjaśnić że nie powinni być niczego winny poza miłością .Przecież ich postawa ma wpływ jaką opinię mają świadki na tamtym terenie.Możesz im wyjaśnić że nie przychodzisz do nich jako rzecznik drugiej strony tylko jako zaniepokojony brat bo szargane jest imię Jehowy.Byś dopełnił swojej prawości a jednocześnie zbudował alibi udaj się przedtem do starszych o radę,zyskasz jeszcze jeden atut nikt nie będzie mógł powiedzieć,że zajmujesz się nie swoimi sprawami lub próbujesz zastąpić starszych . To tak jakbyś chciał dalej świadkować,a jak nie to list do zboru i do lokalnej gazety że świadki to niezłe gagatki .

--- Koniec cytatu ---

Przecież to byłoby "samobójstwo", wydanie na siebie wyroku,zbór uznałby mnie za "máciciela","kapusia","podżegacza",zarzucono by mi "brak lojalności","miłości do Jehowy","wierności do Organizacji","szacunku do braci".To skutkowałoby tylko jednym, najpierw zaszczuciem,a później wywaleniem.I tak patrzá na mnie jak na trędowatego, który ośmiela się pochylać nad losem ludzi z tego świata.Przecież ja już jestem elementem podejrzanym i niepożádanym.Nie chcę wykonywać radykalnego ruchu, który wiázałby się niemal z natychmiastowymi konsekwencjami,z drugiej strony razi mnie obłuda ludzi z Orgu.Przecież samo mówienie,że ktoś lub coś w Organizacji nie gra i jest niewłaściwe,jest zakazane pod kará wyklęcia.Zauważam,że w Organizacji bardziej tolerowane sá wszelkiej maści cwaniactwo i układy niż bezkompromisowa uczciwość.Zauważam też,że nie da się oddzielić Organizacji od tego co robiá głosiciele,tak jak np.nie da oddzielić Komunizmu od komunistów.To twarda ocena,ale jeśli system pod wzniosłymi hasłami,przyzwala na obłudę,byleby utrzymać ludzi w zaślepieniu i swej utopii,to walka czy reformowanie jego członków staje się bezcelowe.Oczywiście nie wszyscy głosiciele sá obłudnikami,ale szybciej wszyscy okrzyczá cię odstępcá,niż uznajá,że obłuda może się pojawiać w ich Organizacji.I w tym znaczeniu wszyscy głosiciele w pewnym sensie w tym samooszukiwaniu uczestniczá.

pies berneński:

--- Cytat: rajbezraju w 26 Maj, 2019, 22:27 ---ale bój niemal na śmierć i życie.
--- Koniec cytatu ---

 A Ty nie oglądał jak to Jaśko Pawlak Kargula kosą potraktował o trzy palce ziemi?
 A jak to są repatrianci zza Buga albo ich potomkowie  to żadna przynależność religijna nie pomoże.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej