Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pełne zeznanie Geoffrey'a Jackson'a przed Komisją Królewską po polsku  (Przeczytany 7798 razy)

Offline Xevres

Dziękuję za uwagę. Używając określenia "papieży" chciałem dać również informację dla ludzi, którzy nie do końca są zaznajomieni ze strukturą władzy wśród Świadków Jehowy. Dla ludzi postronnych użycie sformułowania członek ciała kierowniczego niewiele może powiedzieć, a tak używając określenie bardziej znajome ukazuję rangę zeznającego Geoffreya Jacksona.

Bardzo dobry pomysł można w zasadzie ten film wrzucić dwukrotnie pod dwoma tytułami, wtedy dotrze do jeszcze szerszego grona odbiorców 👍🏻
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


Offline Cytryna

Obejrzeliśmy z mężem wczoraj połowę przesłuchania.Więcej się nie dało,bo poziom wnerwienia narastał,więc musieliśmy przerwać.Ja co prawda dzień wcześniej obejrzałam całość ,ale tak emocjonalnie,łącznie z obserwacją gestów,mimiki i postawy ciała ,że byłam wręcz zmasakrowana wewnętrznie....Poryczałam się wczuwając się w położenie młodej siostry ,o której mowa na końcu przesłuchania.Ciekawe jest to,że oglądając drugi raz,wyłapuję nowe szczegóły,a one z kolei przypieczętowują poczucie, że CHCĘ wyjść z tej sektokorporacji.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Co się daje zauważyć podczas przesłuchania to kluczenie w odpowiedziach, aby nie dać jednoznacznej odpowiedzi, zrzucanie odpowiedzialności za decyzję na podkomisję i komisję, zasłanianie się niewiedzą i w ostatecznym rozrachunku posługiwanie się kłamstwem oraz półprawdami. To tak na gorąco po obejrzeniu 2 godzin i 45 minut filmu. Przede mną jeszcze 15 minut oglądania, czy zostanę jeszcze w jakiś sposób zaskoczony?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline rzeski

Ja bym "bratu króla" zadedykował tekst piosenki:... czy te oczy mogą kłamać?, ależ nie... :)


Offline Cytryna

Sylas ,a czy będzie tłumaczenie przesłuchań pozostałych panów z orga ? :)


Offline Sylas

Sylas ,a czy będzie tłumaczenie przesłuchań pozostałych panów z orga ? :)

Niestety w najbliższym czasie nie. Generalnie wszystkich nagrań jest łącznie około 28 godzin. Profesjonalna firma wycenila tłumaczenie reszty materiałów 20 tyś zł do tego czas tłumaczenia około roku. No i samo dodanie napisów tylko do zeznań Jacksona trwało 7 dni po około 8-9 godzin dziennie. Także to masa pracy.


Offline Cytryna

A czy byłaby możliwość zorganizowania zbiórki na ten cel ? Myślę ,że wiele osób łącznie z moją rodziną i znajomymi chętnie dorzuciłoby się.W sumie te 20 tys,to nie jest aż tak wielką kwotą.Gdyby nagłosnic taką zbiórkę...


Offline Nikt

Dałem dziś swojej do obejrzenia nawet nie włączyła ech życie.
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
A czy byłaby możliwość zorganizowania zbiórki na ten cel ? Myślę ,że wiele osób łącznie z moją rodziną i znajomymi chętnie dorzuciłoby się.W sumie te 20 tys,to nie jest aż tak wielką kwotą.Gdyby nagłosnic taką zbiórkę...

Myślę że student pierwszego roku filologii zrobił by to za 2 tys i jeszcze by się cieszył że może poćwiczyć
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Sylas

Myślę że student pierwszego roku filologii zrobił by to za 2 tys i jeszcze by się cieszył że może poćwiczyć

Niestety nie zrobiłby. Jedna osoba by to tłumaczyła więcej niż rok. Mam wszystkie dokumenty i nagrania z zeznań tak jak mówię 25 godzin ciągłego tekstu (3 godziny już mamy) Przede wszystkim też zależało mi na profesjonalności  tłumaczenia dlatego zlecilem tłumaczenie firmie która zajmuje się m.in. tłumaczeniem przysięgłym. Zbiórkę zawsze można zrobić, ale trzeba by było znaleźć też osoby które napisy wtopią w obraz. Tak jak napisałem dla jednej osoby zajęło to tydzień po 8-9 godzin dziennie dla 3 godzin nagrania także powtórzę się całe przedsięwzięcie to masa pracy.
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec, 2019, 23:44 wysłana przez Sylas »


Offline Mefiboszet

Jak będzie zrzutka na ten cel to ja chętnie się dorzucę.


Offline Cytryna

Sylas ,ale ja upierdliwa jestem  ;D ;D ;D Hmmm to może tak małymi kroczkami ? Najpierw zbiórka na kolejne jedno tłumaczenie i napisy? Tak dumam ,bo porozsiewałam to pełne zeznanie dla kilku osób.Moja rodzinka tez działa.


Offline Mefiboszet

To moze w celu zorientowania się w sytuacji załóżmy osobny wątek w celu rozeznania kto w kto by w to wszedł i ile mógł przeznaczyć na ten cel


Offline Sylas

Możemy coś zadziałać. Byśmy ustalili które materiały miałyby pójść na pierwszy ogień do tłumaczenia. Jak chcecie mogę udostępnić paczkę z nagraniami i skryptami tych nagrań oraz listą zeznajacych byśmy ocenili to wspólnie. Co do zbiórki to moglibyśmy skorzystać z jakiegoś portalu który jest do tego przeznaczony np. zrzutka.pl jednocześnie będziemy potrzebowali też wolontariuszy którzy potem gotowe skrypty przeniosą na wideo.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Niestety nie zrobiłby. Jedna osoba by to tłumaczyła więcej niż rok. Mam wszystkie dokumenty i nagrania z zeznań tak jak mówię 25 godzin ciągłego tekstu (3 godziny już mamy) Przede wszystkim też zależało mi na profesjonalności  tłumaczenia dlatego zlecilem tłumaczenie firmie która zajmuje się m.in. tłumaczeniem przysięgłym. Zbiórkę zawsze można zrobić, ale trzeba by było znaleźć też osoby które napisy wtopią w obraz. Tak jak napisałem dla jednej osoby zajęło to tydzień po 8-9 godzin dziennie dla 3 godzin nagrania także powtórzę się całe przedsięwzięcie to masa pracy.

Wydaje mi się że komuś kto nie jest świadkiem nie potrzeba tłumaczenia za pośrednictwem tłumacza przysięgłego , jak czytam książkę przetłumaczoną na język polski lub oglądam film z napisami to mam jakieś tam zaufanie do autora tłumaczenia i też na logikę widzę że to wszytko ma ład i skład, moim zadaniem świadkowie też nie potrzebują tłumaczeń tłumacza przysięgłego bo i tak nie mogą tego oglądać to raz a dwa że tłumacz jest że świata i też to będą podważać nawet jak ktoś jakimś cudem to zobaczy
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.