Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy - stare. nowe zagrożenie  (Przeczytany 5509 razy)

Offline abece

Odp: Świadkowie Jehowy - stare. nowe zagrożenie
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Maj, 2019, 12:55 »
Światus, abece, jeżeli nie wiecie, co to za ideologia się kryje za tymi ludźmi to szkoda gadać. Jak goście z ISIS by zrobili program o pedofilach wśród śJ to też byście go promowali? Ci ludzie są niebezpieczni i chorzy na nienawiść do wszystkiego, co nie ma poglądów zbieżnych z ich poglądami. Pewnie, że nie prześladują, bo nie mają jeszcze takiej władzy. Ci goście promują obłęd i nienawiść nie popartą niczym innym niż magicznym myśleniem. Jak chcecie promować takich ludzi to wasza sprawa. EOT w tym temacie. Widzę, że administracja forum nie ma problemów z tym, aby promować tu takie g ó w  n a, a więc się już nie odzywam.
Chwileczkę, chwileczkę.

Z czym Ty tu wyjeżdżasz.

Moze nie manipuluj.

Nie oskarżaj np. mnie i nie nakierowywuj  tematu wątku i ludzi czytających ten wątek w zle odbieranie np. mnie, że wpadł mi w oczy wywiad nt. ŚJ, akurat na kanale internetowym do, którego czujesz osobisty wstręt.

Do czego zmierzasz?

To Forum nie jest do siania nienawiści, do czego ja osobiście się nie poczuwam!
Jak widzę, Ty tu "coś siejesz".


Chcesz szerzyć polityczne spory, to poszukaj miejsca do takich zachowań!
A nie na tym Forum!


Zgłaszam Twoj powyższy post do Administracji!

Terebint! Człowieku!
Co Ty wyprawiasz! Nikt tu nie promuje kanału Media Narodowe!
Jest tam wywiad ostrzegający społeczeństwo przed  niebezpieczeństwami  zagrazajacymi w wyniku działania sekt i
innych  ruchów religijnych w tym też ŚJ!

Gdyby ten wywiad był na jakimkolwiek innym kanale, czy w mediach głównego nurtu, a by się mi napotoczyl, to też czuję zobowiązanie się nim podzielić.

Do czego to dochodzi?!

Jeszcze raz Terebint!
Ja osobiście nie promuje na tym Forum żadnego kanału, ani MN, ani "tych ludzi"!

Nie życzę sobie w moim kierunku takich insynuacji!

Mnie Twoje polityczne zapatrywania nie interesują.
I teraz koniec tematu, tego, który wywolales.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2019, 13:16 wysłana przez abece »


Offline JohnDoe

Odp: Świadkowie Jehowy - stare. nowe zagrożenie
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Maj, 2019, 13:17 »
Cytuj
Światus, abece, jeżeli nie wiecie, co to za ideologia się kryje za tymi ludźmi to szkoda gadać

Generalnie ta TV spełnia rolę skrajnie prawicowej tuby propagandowej. Chociaż z zamieszczonego wywiadu można wyciągnąć wiele słusznych wniosków to jednak dobra intencja autorów pozostaje dla mnie wątpliwa. Nie sądzę też aby autorowi postu chodziło o promowanie jakichś ideologicznych środowisk, które zapewne chętnie się przyklejają do tego tematu.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2019, 13:21 wysłana przez JohnDoe »


Offline abece

Odp: Świadkowie Jehowy - stare. nowe zagrożenie
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Maj, 2019, 13:30 »
Generalnie ta TV spełnia rolę skrajnie prawicowej tuby propagandowej. Chociaż z zamieszczonego wywiadu można wyciągnąć wiele słusznych wniosków to jednak dobra intencja autorów pozostaje dla mnie wątpliwa. Nie sądzę też aby autorowi postu chodziło o promowanie jakichś ideologicznych środowisk, które zapewne chętnie się przyklejają do tego tematu.
Jak dla mnie na ten moment Administracja niech wyrzuci w ogóle ten wątek.

Żadnych ideologii tu nie propaguje o które to raczy mnie oskarżać Terebint!
Nie życzę sobie takich oskarżeń!



Któryś raz z rzędu kurcze! piszę, że ze się napotoczyl mi ten film z wywiadem, i gdyby był na kanale o lasach i górach, też by został na Forum wstawiony.

A teraz to mnie już to nic nie interesuje, co dalej z wywiadem i tym wątkiem będzie.


Jak jest wątpliwa dobra intencja autorów, to pozostanmy przy "niewątpliwie czystych intencjach korporacji strażnica".

Pozdrawiam i dobrego dnia Wszystkim.

PS.
Jak wilki, za wstawienie wywiadu, człowieka się rozszarpie, dywagujac na tematy polityczne.

Nie, nie dzięki 😃to nie dla mnie, jestem jak wielu z Was, nas, ofiarą tej korporacji, i nie mam zamiaru szarpac sobie nerwów, o które muszę dbać i nad którymi pracuje z psychologiem, też dzięki tej Korporacji z Ameryki.

Także trzymajcie się. 👍
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2019, 14:06 wysłana przez abece »


Offline Storczyk

Odp: Świadkowie Jehowy - stare. nowe zagrożenie
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Maj, 2019, 14:03 »
abece,proszę Cie zachowaj spokój.Nikt Cię nie atakuje.Tu chodzi o to ze w orgu .było albo białe albo czarne.A tu dochodza jeszcze szarości.


Offline abece

Odp: Świadkowie Jehowy - stare. nowe zagrożenie
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Maj, 2019, 14:08 »
abece,proszę Cie zachowaj spokój.Nikt Cię nie atakuje.Tu chodzi o to ze w orgu .było albo białe albo czarne.A tu dochodza jeszcze szarości.
Storczyku.
Jest jak jest.
Nie mam już nic więcej do napisania.


Offline Magda

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 356
  • Polubień: 449
  • https://www.youtube.com/watch?v=clS6USdnB58
Odp: Świadkowie Jehowy - stare. nowe zagrożenie
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Maj, 2019, 15:23 »
Czy słuchać pana Andrzeja Wronki? To jest apologeta katolicki, trochę moim zdaniem fanatyk. Widzi gdzie indziej, nie widzi u siebie. Niektóre rzeczy mówi ok, ale dla mnie to trochę jak pytanie, czy słuchać m.Jacksona? Niektorzy walczący z sektami to ludzie którzy koniecznie chcą udowodnić swoje.wolę lia remini. Trzeba mówić prawdę nie wciskając innej jedynej prawdy. To prawdziwa sztuka
jeśli coś wydaje ci się zbyt piękne, żeby było prawdziwe to jest to zbyt piękne, żeby było prawdziwe
https://www.youtube.com/watch?v=H_a46WJ1viA
https://www.youtube.com/watch?v=UoavV7D74BU


Offline JohnDoe

Odp: Świadkowie Jehowy - stare. nowe zagrożenie
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Maj, 2019, 16:42 »
Cytuj
Jak dla mnie na ten moment Administracja niech wyrzuci w ogóle ten wątek.

Dlaczego? Może rzeczywiście wynikła jakaś niepotrzebna sprzeczka, ale sam materiał jest jak najbardziej ciekawy.

Cytuj
Jak jest wątpliwa dobra intencja autorów, to pozostanmy przy "niewątpliwie czystych intencjach korporacji strażnica".

Te są jak najbardziej wątpliwe :). Proszę nie brać do siebie wszelkich oskarżeń dla mnie wiadomo, że nie chodzi tu o żadną politykę.

Pozdrawiam!


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Świadkowie Jehowy - stare. nowe zagrożenie
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Maj, 2019, 16:49 »
Jak goście z ISIS by zrobili program o pedofilach wśród śJ to też byście go promowali?

Nie znam ludzi z tego filmu, ani ich platformy, ale wydaje mi się, że w odróżnieniu od ISIS ci ludzie nikogo nie zamordowali, ani też do tego nie nawołują, więc porównanie raczej chybione.

Widzę, że administracja forum nie ma problemów z tym, aby promować tu takie g ó w  n a, a więc się już nie odzywam.

Nikt tutaj niczego nie promuje, forum jest o tematyce Świadków Jehowy i jeden z użytkowników jako ciekawostkę wrzucił wywiad zawierający merytoryczne podejście do tematu przez osoby nie związane bezpośrednio ze środowiskiem ŚJ, a będącej członkiem innej religii. Nie widzę w tym konkretnym filmie absolutnie nic złego. Nie pochwalam cenzurowania czyichś wypowiedzi tylko dlatego, że jego poglądy polityczne nie są zbieżne z moimi. Nikt tutaj nie przekonuje obecnych, że poglądy czy religia ludzi z tego filmu są słuszne bądź godne naśladowania, omawiamy jedynie sam materiał i myślę, że na tym powinniśmy poprzestać.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2019, 16:52 wysłana przez mav »


Offline HARNAŚ

Odp: Świadkowie Jehowy - stare. nowe zagrożenie
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Maj, 2019, 16:52 »
Dobry materiał , merytorycznie dopracowany . Kim jest na co dzień ? A co mnie to obchodzi . Może i jest typowym zelotą ale wiedzę  o świadkach ma .


Offline Tatra

Odp: Świadkowie Jehowy - stare. nowe zagrożenie
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Lipiec, 2019, 20:45 »
W nawiązaniu do wcześniejszych postów:

1. Andrzej Wronka jest osobą trochę zafiksowaną na Świadkach Jehowy, więc również w swoim "katolicyzmie" jest nieco przechylony;

2. Kościół Katolicki oczywiście aniołkiem nie jest i narobił głupot. Ale raczej nie mam w nim potrzeby funkcjonowania w sposób jawnie manipulatorski - słowem nie jest istotą i celem Kościoła Katolickiego (jak zresztą każdej tzw. "religii prawdziwej") manipulowanie ludźmi, dlatego marzenia Pana Andrzeja Wronki, żeby Kościół przyjął świadomie metody manipulacji charakterystyczne dla Świadków Jehowy raczej są marzeniami ściętej głowy;

3. co do treści merytorycznej wystąpienia Andrzeja Wronki. Pewnie ma pewne błędy merytoryczne, ale słuchając go należy mieć na uwadze, że jest on obserwatorem zewnętrznym. Nie ma go w środku, wiec pewne informacje ma nie precyzjne, bądź przedstawia je tak jak je sam rozumie;

4. ostatnia rzecz Kanał Media Narodowe - po pierwsze media niezależne i bezstronne nie istnieją. Media Narodowe mają tę zaletę, że od razu sami mówią co głoszą i z jakiej perspektywy.


Offline dziewiatka

Odp: Świadkowie Jehowy - stare. nowe zagrożenie
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Lipiec, 2019, 17:59 »
Nie lubię takich ludzi i w mojej ocenie jestem nieobiektywny zwłaszcza że zdanie starałem sobie wyrobić na podstawie zamieszczonych komentarzy.Moim nieobiektywnym zdaniem jeżeli ku,,a krytykuje ku,wę to chodzi jej o to by wyrwać klienta,czyli o własny zarobek a że też zaraża kiłą i innym syfem to o tym nie powinno się mówić.Bo jak powiedział prezes pewnej partii Kościół jest depozytariuszem wartości.To że świadkowie działają na podstawie prawa handlowego to ich sprawa.Na podstawie jakiego prawa działa kościół a jego przekręty finansowe,nie mówiąc o pedofili. Moim nieobiektywnym zdaniem jest to próba przykrycia własnych niegodziwości cudzymi.Nie chcę powiedzieć że tylko nieskazitelni mają prawo do krytyki niegodziwości ale zanim zaczniemy krytykować to wypadało by zrobić porządek we własnym domu.można zwalczać ogień ogniem chorobę inną chorobą ale niegodziwość inną niegodziwością nie.