Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Statut Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania  (Przeczytany 2097 razy)

Flareon

  • Gość
Statut Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania
« dnia: 10 Maj, 2019, 20:47 »
Każdy zorientowany w temacie wie, że po śmierci Russela, jego religia rozgałęziła się na Badaczy, Jehowych oraz Epifamię ;)

Tutaj linkuję obecny oraz archiwalny statut Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania.
Zainteresowanych zapraszam do lektury:

https://www.dropbox.com/s/mtibdzbj3yq4y3v/%C5%9Awiecki%20Ruch%20Misyjny%20Epifania.zip?dl=0


Offline Terebint

Odp: Statut Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maj, 2019, 21:32 »
A nie na świadków Jehowy?
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Statut Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maj, 2019, 23:25 »
A nie na świadków Jehowy?

Witaj Terebint.

Absolutnie nie, zapoznaj się, z przywołanymi faktami.

To Świadkowie twierdzą, że się przepoczważyli, z Badaczy w Ś.J. co oczywiście jest kolejnym z wielu ich kłamstwem.


Offline Terebint

Odp: Statut Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maj, 2019, 23:31 »
Na serio nie na świadków Jehowy tylko na Jehowych? Super. Pierwsze słyszę, ale ślepo zaakceptuję ten fakt, bo tak mówi ktoś inny. :D
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Statut Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Maj, 2019, 23:32 »
Witaj Terebint.

Absolutnie nie, zapoznaj się, z przywołanymi faktami.

To Świadkowie twierdzą, że się przepoczważyli, z Badaczy w Ś.J. co oczywiście jest kolejnym z wielu ich kłamstwem.
[/b][/size]
Myślę, że Terebintowi chodziło o nazwę Świadkowie Jehowy.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Storczyk

Odp: Statut Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Maj, 2019, 00:07 »
Tak ,Jehowych to kole w oczy.Ja czasem jak widze moich znajomych przy stojaku w każdym kącie.Prawie przy drzwiach biedry (wczoraj jedna młoda żula tak ostentacyjnie gume !).To sobie czasem
 pomyślę .Szkoda tych Jehowitow ..


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Statut Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Maj, 2019, 00:11 »
Tak ,Jehowych to kole w oczy.Ja czasem jak widze moich znajomych przy stojaku w każdym kącie.Prawie przy drzwiach biedry (wczoraj jedna młoda żula tak ostentacyjnie gume !).To sobie czasem
 pomyślę .Szkoda tych Jehowitow ..
[/b][/size]
Przepraszam Storczyk nie musisz być nieuprzejma. Jehowita jak dla mnie jest to obraźliwa nazwa ŚJ.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Terebint

Odp: Statut Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Maj, 2019, 00:40 »
Tak ,Jehowych to kole w oczy.Ja czasem jak widze moich znajomych przy stojaku w każdym kącie.Prawie przy drzwiach biedry (wczoraj jedna młoda żula tak ostentacyjnie gume !).To sobie czasem
 pomyślę .Szkoda tych Jehowitow ..
Chyba dzisiaj musisz mieć wyjątkowego "nerwa" na nich, bo tak nie kojarzę abyś wcześniej pisała. Odezwała się jakaś stara niezaleczona rana?

Moim zdaniem takie określanie świadków Jehowy jest po prostu niekulturalne. Tak samo wkurzało mnie, jak śJ określali innych światusami albo babilonami.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Storczyk

Odp: Statut Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Maj, 2019, 00:47 »
Terebint,Tak .


Offline Terebint

Odp: Statut Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Maj, 2019, 00:54 »
To trzymaj się Storczyku! :)
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Storczyk

Odp: Statut Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Maj, 2019, 01:53 »
Ok muszę.Dzięki☺


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Statut Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Maj, 2019, 03:30 »
Na serio nie na świadków Jehowy tylko na Jehowych? Super. Pierwsze słyszę, ale ślepo zaakceptuję ten fakt, bo tak mówi ktoś inny. :D

 ;D Witaj

Człowiek to taka istota, że gdy mu nudno, to komplikatory sobie sam pozałącza, Jehowy, Jehowych, a co to niby ma być?

Chodzi o ludzi siejących rozkład w życiu społecznym i rodzinnym, siejących kłamstwo za kłamstwem do tego w pełni świadomie to robią.

Bo trzeba być idiotą do kwadratu, by nie sprawdzić, czy to co mówią, przecież różni ludzie, czasami nie jest prawdą.

Nie ma tłumaczenia, to moje postrzeganie faktów, dalej bym w tym szambie siedział, gdybym pewnych informacji nie sprawdził.

Oni bez żadnych skrupułów stosują ostracyzm wobec, o zgrozo, nawet swoich dzieci, a ja mam się zastanawiać czy czasami ich nie urażę. To jakaś kpina, co? :-\

Ej jakaś pomyłka. Osobiście racjonalnego wytłumaczenia, dla takiej postawy nie widzę, oczywiście zgadzam się z tym, że każdy ma swoje doświadczenia z sektą Ś. J.

Natomiast osobiście, nie daruję im moich ponad trzydziestu trzech lat, a gdy czytam o matactwach w sprawie pedofilii i wielu innych, to gore we mnie. Tak to widzę.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2019, 03:38 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Flareon

  • Gość
Odp: Statut Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Maj, 2019, 22:32 »
Widzę, że puryzm jest plagą internetu.