Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ  (Przeczytany 2707 razy)

Offline 34Falilejczyk

Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ
« dnia: 01 Maj, 2019, 20:53 »
Dostrzegam wiele podobienstw i chetnie takie osoby bym poznal. Znam wielu SJ co zostali mormonami (czyli z deszczu pod rynne), ale zastanawiam sie czy ktos z mormonizmu przechodzil do SJ?


Offline Terebint

Odp: Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maj, 2019, 21:02 »
Znasz wielu to znaczy ilu? Ja znam tylko jeden przypadek, że ktoś romansował z mormonami, ale ostatecznie nie został. Częściej, przynajmniej w moich okolicach zostają adwentystami. I to są prawdziwie siostrzane organizacje, choć ADS coraz bardziej ewoluują, choć robią to raczej w "nieszczery" sposób.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline 34Falilejczyk

Odp: Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maj, 2019, 21:05 »
Znasz wielu to znaczy ilu? Ja znam tylko jeden przypadek, że ktoś romansował z mormonami, ale ostatecznie nie został. Częściej, przynajmniej w moich okolicach zostają adwentystami. I to są prawdziwie siostrzane organizacje, choć ADS coraz bardziej ewoluują, choć robią to raczej w "nieszczery" sposób.

Przykladowo ze zboru mormonow w Katowicach 5 - 6, jak na liczbe aktywnych mormonow w tym miescie to % spora grupa. Tak zgadza sie ida czesto do adwentystow lub zielonoswiatkowcow


Offline Terebint

Odp: Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Maj, 2019, 21:27 »
5-6 to faktycznie wielu, jak na liczbę mormonów w Polsce. Zaskoczony jestem.

Podobna liczba, jak u mnie świadków u Adwentystów. Mały zbór więc swego czasu stanowili coś około 10 procent społeczności. Przynajmniej tak było kiedyś, gdy utrzymywałem z nimi kontakt.
« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2019, 21:32 wysłana przez Terebint »
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline 34Falilejczyk

Odp: Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj, 2019, 21:38 »
Dlatego interesowalo mnie to przejscie w druga strone w kierunku mormonizmu


Offline Sebastian

Odp: Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj, 2019, 22:12 »
na co może liczyć taki przewerbowany ŚJ? na siedem żon? :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj, 2019, 22:22 »
na co może liczyć taki przewerbowany ŚJ? na siedem żon? :)
[/b][/size]
Jeżeli tak to zostaje mormonem w ciemno. Aby tylko kandydatki spełniły moje oczekiwania. Siedem to liczba zupełna, więc siedem żon.... :D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj, 2019, 22:47 »

Jeżeli tak to zostaje mormonem w ciemno. Aby tylko kandydatki spełniły moje oczekiwania. Siedem to liczba zupełna, więc siedem żon.... :D
nawet w bardzo udanym związku czasami jednej żony można mieć po dziurki w nosie :)

kiedyś miałem sen że Moje Bóstwo mi ktoś sklonował i zamiast jednej Beatki miałem ich siedem i każda z żona była zazdrosna o pozostałych sześć moich żon :) obudziłem się zlany potem :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Maj, 2019, 22:50 »
nawet w bardzo udanym związku czasami jednej żony można mieć po dziurki w nosie :)

kiedyś miałem sen że Moje Bóstwo mi ktoś sklonował i zamiast jednej Beatki miałem ich siedem i każda z żona była zazdrosna o pozostałych sześć moich żon :) obudziłem się zlany potem :)
[/b][/size]
No nie gadaj, aż tak źle było?
A ja myślałem, że 1 - robi śniadanko, 2 obiadek, 3 kolację, 4 sprząta mieszkanie, 5 sprząta samochód, 6 robi zakupy, a 7 wychodzi na spacery z psem.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Terebint

Odp: Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Maj, 2019, 22:54 »
Kiedyś oglądałem program o jakimś sułtanie, który był super-poligamistą. Miał największy harem w dziejach świata (ale z tego, co mi utkwiło w pamięci mniejszy od salomonowego, musieli biblijnej postaci nie brać pod uwagę).

Jednakże w tamtym kraju było takie prawo, który zabraniało sułtanowi spędzania nocy z więcej niż z jedną żoną czy nałożnicą, wtedy odruchowo pomyślałem: "Boże, co za kara". :D :D :D
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline ihtis

Odp: Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Maj, 2019, 04:30 »
A Jezus objawił się w USA. Wierzycie w to?


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Maj, 2019, 04:54 »
na co może liczyć taki przewerbowany ŚJ? na siedem żon? :)

Witaj Sebastianie

Jężeli w ogóle da się Świadka Jehowy przekierować na mormonizm, w co szczerze wątpię.  Wielu odchodzących z tej sekty, przestaje w ogóle wierzyć w Boga, jakiegokolwiek.

To na tym forum spotkałem się ze stwierdzeniem, że ta sekta produkuje ludzi niewierzących, poniekąd się z tym zgadzam, zresztą nauka dostarcza coraz więcej dowodów że to wszystko, to mity.

Zawsze na przestrzeni wieków, cywilizacji jakiej bądź, towarzyszyła religia, jakaś.

Dla wielu jest to władza i pieniądze.

MOŻE rzeczywiście tych siedem żon by takiego brało, a co z siostrą, przecież ona nie dostanie siedmiu facetów, by jej na okrągło było " kolorowo"  ;)


Offline Sebastian

Odp: Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Maj, 2019, 07:40 »

No nie gadaj, aż tak źle było?
A ja myślałem, że 1 - robi śniadanko, 2 obiadek, 3 kolację, 4 sprząta mieszkanie, 5 sprząta samochód, 6 robi zakupy, a 7 wychodzi na spacery z psem.
mało wnikliwie czytałeś księgę rodzaju :) nawet w społeczeństwie w którym poligamia jest oczywistością żony są o siebie chorobliwie zazdrosne...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Adam_73

Odp: Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Maj, 2019, 09:50 »
ehh marzyciele  :P
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline 34Falilejczyk

Odp: Czy sa w na forum osoby co byly mormonami i SJ
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Maj, 2019, 10:03 »
Wiem, że Roszada miała gdzieś na forum wątek SJ a poligamia ale nie mogę go znaleźć. Jeśli ktoś na niego trafi będę wdzięczny za link