Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowy Kanał Religioznawczy  (Przeczytany 3045 razy)

Offline 34Falilejczyk

Nowy Kanał Religioznawczy
« dnia: 30 Kwiecień, 2019, 23:21 »
 8-) Serdecznie zachęcam do odwiedzenia kanału religioznawczo - kulturoznawczego. Nie jestem i nie byłem nigdy ŚJ ale pisałem doktorat z zakresu manipulacji dokonywanych przez Mormonów i ŚJ. Otwarty jestem na komentarze i pomoc w tworzeniu kanału. No i polecam subskrybcję. Dzięki za przyjęcie do grupy.

To są Linki dotyczące ŚJ: https://www.youtube.com/watch?v=qM6rHVvnfHU&list=PLTa5nXHkXbAFW49h0dA0nt2f2mstwKKB7
A te dotyczą mormonów: https://www.youtube.com/watch?v=AQWfc6_gEro&list=PLTa5nXHkXbAGQU0In22J44UiLxLjEGmfE

Pozdrawiam i służę pomocą z zakresu religioznastwa  8-)


Offline Światus

Odp: Nowy Kanał Religioznawczy
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwiecień, 2019, 23:49 »
No więc tak.
Uważam, że im więcej kanałów, tym lepiej, ale...
1. Powinieneś się lepiej podszkolić z "teologii świadkowskiej"
2. Mówienie ŚJ, że są sektą NIC nie daje
3. Wydaje mi się, że lepszy efekt dałyby filmiki nt. psychomanipulacji, poparte przykładami ze Strażnic. A  furorę zrobiłyby materiały z cyklu "Jak przeprogramować mózg członka sekty tj. usunąć skutki manipulacji?"

To co mówisz dociera do "zwykłych ludzi lub byłych ŚJ, ale nie do samych ŚJ.
Należy pamiętać, ze coś takiego jak LOGIKA w myśleniu ŚJ nie istnieje.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline ihtis

Odp: Nowy Kanał Religioznawczy
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maj, 2019, 00:07 »
Warto do takich nagrań się przygotować, przećwiczyć to, co chce się powiedzieć i może nawet jakoś ładnie ubrać. Warto zadbać o tło nagrania, o dobry głos.
Faktycznie warto przemyśleć do kogo się mówi i dostosować do tego treść. Inaczej mamy kolejny kanał - bełkot.


Offline 34Falilejczyk

Odp: Nowy Kanał Religioznawczy
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Maj, 2019, 14:12 »
No więc tak.
Uważam, że im więcej kanałów, tym lepiej, ale...
1. Powinieneś się lepiej podszkolić z "teologii świadkowskiej"
2. Mówienie ŚJ, że są sektą NIC nie daje
3. Wydaje mi się, że lepszy efekt dałyby filmiki nt. psychomanipulacji, poparte przykładami ze Strażnic. A  furorę zrobiłyby materiały z cyklu "Jak przeprogramować mózg członka sekty tj. usunąć skutki manipulacji?"

To co mówisz dociera do "zwykłych ludzi lub byłych ŚJ, ale nie do samych ŚJ.
Należy pamiętać, ze coś takiego jak LOGIKA w myśleniu ŚJ nie istnieje.

Dzieki za sugestie. Specjalista jestem raczej od mormonizmu, ale zauwazam, ze metody manipulacji sa te same. Zarowno mormoni jak i SJ maja te same zrodla no i te same metody ;-)


Offline ihtis

Odp: Nowy Kanał Religioznawczy
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj, 2019, 14:18 »
Dzieki za sugestie. Specjalista jestem raczej od mormonizmu, ale zauwazam, ze metody manipulacji sa te same. Zarowno mormoni jak i SJ maja te same zrodla no i te same metody ;-)

Po tym co piszesz wnioskować można, że i mormonizmie wiesz niewiele skoro twierdzisz, że mają te same źródła i metody co ŚJ.





Offline 34Falilejczyk

Odp: Nowy Kanał Religioznawczy
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj, 2019, 14:30 »
To Mylisz sie. Zarowno Joseph Smith, jak i Russel byli masonami. Zarowno jedni, jak i drudzy maja elementy okultystyczne. Wiec zrodla te same ;-)


Offline Terebint

Odp: Nowy Kanał Religioznawczy
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj, 2019, 14:54 »
Tak, ale masonerka masonerii nierówna. Poza tym w tamtym okresie wiele osób po prostu interesowało się takimi sprawami, jak masoneria czy seanse spirytystyczne (patrz choćby Skłodowska). Taka była wtedy po prostu moda na takie rzeczy. Interesowało się tym wielu intelektualistów (patrz Mickiewicz). i co teraz. Powiemy, że Skłodowska czy Mickiewicz mieli coś wspólnego z Mormonami czy Badaczami Pisma Świętego. A może mieli?
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Nowy Kanał Religioznawczy
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj, 2019, 14:59 »
Dla mnie osobiście, czy mają te same źródła to rybka, czy to Mormoni, czy Scjentolodzy czy w końcu Świadkowie Jehowy, że o sekcie Moona nie wspomnę, wszyscy manipulują swymi sługami używając przeróżnych technik manipulacji, na NLP stosowanym w psychiatrii kończąc.

Na coś takiego są paragrafy, tylko najpierw "grzebiąc" w ich literaturze należy to udowodnić.

My to wiemy i cóż z tego, dobrze że o tym się pisze i mówi.

Gdy w 1984 roku, przyłączałem się do sekty Świadków Jehowy, termin manipulacja nie był w stosowaniu, przynajmniej nie spotkałem, a bywało się tu i tam.  ;)


Offline 34Falilejczyk

Odp: Nowy Kanał Religioznawczy
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Maj, 2019, 15:00 »
Tak, ale masonerka masonerii nierówna. Poza tym w tamtym okresie wiele osób po prostu interesowało się takimi sprawami, jak masoneria czy seanse spirytystyczne (patrz choćby Skłodowska). Taka była wtedy po prostu moda na takie rzeczy. Interesowało się tym wielu intelektualistów (patrz Mickiewicz). i co teraz. Powiemy, że Skłodowska czy Mickiewicz mieli coś wspólnego z Mormonami czy Badaczami Pisma Świętego. A może mieli?

Drobna manipulacja ani Sklodowska, ani Mickiewicz nie sa zalozycielami zadnej religii ;-) a jaki zalozyciel, taka religia ;-)


Offline Terebint

Odp: Nowy Kanał Religioznawczy
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Maj, 2019, 15:18 »
Nie manipulacja, tylko przykład na to, że nie musieli mieć ze sobą zbyt wiele wspólnego.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline ihtis

Odp: Nowy Kanał Religioznawczy
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Maj, 2019, 15:33 »
To Mylisz sie. Zarowno Joseph Smith, jak i Russel byli masonami. Zarowno jedni, jak i drudzy maja elementy okultystyczne. Wiec zrodla te same ;-)

Obaj byli mężczyznami, obaj nosili spodnie, czytali Biblię, obaj mówili po angielsku, itd.
A jednak z punktu widzenia religioznawczego Mormoni to religia opierająca się o nowe objawienie, ŚJ religioznawcy i badacze sekt klasyfikują inaczej.
Elementy masońskie i okultystyczne nie są powodem różnicowania. Posiadanie wspólnych elementów nie uprawnia do stwierdzenia tych samych źródeł pochodzenia.
Ale to kwestia zwykłej logiki.

34Falilejczyk Byłeś choć raz kiedyś w świątyni mormońskiej?




Offline 34Falilejczyk

Odp: Nowy Kanał Religioznawczy
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Maj, 2019, 15:36 »
Nie manipulacja, tylko przykład na to, że nie musieli mieć ze sobą zbyt wiele wspólnego.

Jesli zrodla mormonizmu sa latwo dostrzegalne w okultyzmie i masonerii i podobnie zrodla SJ to chyba jednak maja.Przyklad ktory podajesz jest bledem logicznym.  :o Powtarzam ani Mickiewicz ani Sklodowska pomimo zainteresowania masoneria nie tworzyli, zadnych struktur w oparciu o nia, w przeciwienstwie do Smitha i Russela  ;D


Offline ihtis

Odp: Nowy Kanał Religioznawczy
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Maj, 2019, 15:54 »
Jesli zrodla mormonizmu sa latwo dostrzegalne w okultyzmie i masonerii i podobnie zrodla SJ to chyba jednak maja.
Źródła w okultyźmie czy okultyzm widać w źródłach.


Offline 34Falilejczyk

Odp: Nowy Kanał Religioznawczy
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Maj, 2019, 16:10 »
Źródła w okultyźmie czy okultyzm widać w źródłach.
Gra slow


Offline Terebint

Odp: Nowy Kanał Religioznawczy
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Maj, 2019, 16:16 »
Jesli zrodla mormonizmu sa latwo dostrzegalne w okultyzmie i masonerii i podobnie zrodla SJ to chyba jednak maja.Przyklad ktory podajesz jest bledem logicznym.  :o Powtarzam ani Mickiewicz ani Sklodowska pomimo zainteresowania masoneria nie tworzyli, zadnych struktur w oparciu o nia, w przeciwienstwie do Smitha i Russela  ;D
Ciężko do Ciebie dotrzeć, ale to chyb dlatego, że jak podejrzewam możesz należeć do tych, którzy widzą w prawie każdym obrazku strażnicy demoniczny przekaz podprogowy. Uważam, że jest to jakaś odmiana religijnej odmiany pareidolii. A więc Sajonara...
« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2019, 16:19 wysłana przez Terebint »
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan