Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2019 - nagrania wideo  (Przeczytany 8258 razy)

Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pamiątka 2019 - nagrania wideo
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Kwiecień, 2019, 20:58 »
Tak, właśnie od 2 lat tak robią jeśli mnie pamięć nie myli. Edit: jednak okazuje się, że w większości zborów tylko wykład specjalny puszczają z nagrania wideo.

Czyli wprost powiedziane, że aby przeżyć Armagedon trzeba być ochrzczonym.

Całkowicie ale to całkowicie się z tobą nie zgodzę!!

aby przeżyć  armagedon trzeba wypić cały kosz whisky
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

bez coli ..a to już jest wyczyn nie każdy tak potrafi
Moris ma już wstęp wolny


Offline LILY

Odp: Pamiątka 2019 - nagrania wideo
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Kwiecień, 2019, 13:47 »
Obejrzałam........................ dodam z wielkim trudem.
Gość typowy Nadarzyniak wypacykowany z daleka bije udawaną świetoszkowatością.
Wykład...tragedia, jak można porównywac chrzest do zrobienia prawa jazdy, porównanie z d... za przeproszeniem.
Generalnie, totalna manipulacja, poziom argumentów dla przedszkolaka.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień, 2019, 14:06 wysłana przez LILY »


Offline Światus

Odp: Pamiątka 2019 - nagrania wideo
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Kwiecień, 2019, 14:54 »
"Dziadek" leci starym światłem o zwierzętach w raju.
Tymczasem już od dawna Strażnica pisze o tym, że proroctwo to, dotyczy "ludzi przejawiających cechy zwierzęce". (Str 2010 i 2018)

Jezus umarł za to, żebym mógł głaskać lwa po grzywie... - bez komentarza.

"W raju - "niewidomi wzrok odzyskują... itd."
Mt 11:4 Jezus im odpowiedział: «Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: 5 niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię

"Moi wybrani pobudują, zasadzą, będą w pełni korzystać z tego "co zrobią własnymi rękami" - Skoro wszystko mają robić ocaleni z Armagedonu, to czy rola boga kończy sie na ukatrupieniu nie-świadków? Przecież była mowa, że Jehowa przygotował wspaniałości...  :o

Jezus zawarł przymierze z apostołami. Z ks. Objawienia dowiadujemy się, że "umowa ta" dotyczyła 144 000. - Czyli taki "aneks do umowy" po upływie 60 lat?
Pytanie dodatkowe: Ilu chrześcijan z I wieku miało nadzieję "ziemską"?

"Osoby mające nadzieję ziemską, nie muszą spożywać emblematów. - Nie muszą, czy nie mogą?
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Terebint

Odp: Pamiątka 2019 - nagrania wideo
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Kwiecień, 2019, 19:10 »
Nie rozumiem. To już nie będzie zwierząt w Raju?
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Światus

Odp: Pamiątka 2019 - nagrania wideo
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Kwiecień, 2019, 19:54 »
Nie rozumiem. To już nie będzie zwierząt w Raju?

Ano nie. Albo będą dzikie  ;D

  „I wilk pobędzie trochę z barankiem, a lampart będzie leżał z koźlęciem, jak również cielę i młody grzywiasty lew, i wypasione zwierzę — wszystkie razem; i będzie je prowadził mały chłopiec. (...) Nawet lew będzie jadł słomę tak jak byk. I dziecię ssące będzie się bawić nad jamą kobry, a dziecko odstawione od piersi położy rękę na szczelinie świetlnej jadowitego węża. Nie będą wyrządzać szkody ani przywodzić do zguby na całej mojej świętej górze; gdyż ziemia będzie napełniona poznaniem Jehowy, tak jak wody pokrywają morze” (Izajasza 11:6-9).
Czy proroctwo to zapowiada jedynie czasy, gdy zostanie przywrócona harmonia pomiędzy człowiekiem a zwierzętami? Nie, chodzi o coś więcej. Zwróć uwagę na ostatnie słowa, które ukazują, z czego będą wynikać opisane zmiany: „Ziemia będzie napełniona poznaniem Jehowy”. Czy wiedza o Bogu ma jakiś wpływ na zachowanie zwierząt? Skądże! Ale może zmienić — i rzeczywiście zmienia — ludzi! Przytoczone wersety stanowią proroczą zapowiedź, że niektóre osoby wyzbędą się zwierzęcych cech. Poznawanie nauk biblijnych i stosowanie się do nich pozwala rozwinąć osobowość wzorowaną na Chrystusie. (w10 1.9 7-9)
********************************
     Wielu tych, którzy w przeszłości przejawiali wspomniane zwierzęce cechy, dokonało zmian. Taki proces został przepowiedziany w jednym z proroctw biblijnych (odczytaj Izajasza 11:6, 7). Czytamy w nim o dzikich zwierzętach, między innymi o wilkach i lwach, które żyją w zgodzie ze zwierzętami domowymi, takimi jak baranki i cielęta. Zauważmy, że te pokojowe warunki zapanują, „gdyż ziemia będzie napełniona poznaniem Jehowy” (Izaj. 11:9). Ponieważ zwierzęta nie mogą uczyć się o Jehowie, w sensie duchowym proroctwo to spełnia się na ludziach. (Strażnica 2018.01.15 "Dostrzegaj w ludziach różnicę" ak. 14 - 16)
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień, 2019, 19:55 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Storczyk

Odp: Pamiątka 2019 - nagrania wideo
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Kwiecień, 2019, 20:30 »
LILY,Nikt z tych uczestników podawania kielicha i talerzyka w wyklad sie nie wsluchuje  i nie analuzuje tych bredni sa otumanieni.


Offline LILY

Odp: Pamiątka 2019 - nagrania wideo
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Kwiecień, 2019, 08:46 »
LILY,Nikt z tych uczestników podawania kielicha i talerzyka w wyklad sie nie wsluchuje  i nie analuzuje tych bredni sa otumanieni.

Wiem...niestety ale tak jest. To dotyczw nie tylko Pamiątki ale każdegoz ebrania czy zgrom.
Słuchają ale nie rozumieją i nie analizują. To nie jest organizacja dla ludzimy myślących.


Offline Melchior 22

Odp: Pamiątka 2019 - nagrania wideo
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Kwiecień, 2019, 22:54 »
Generalnie wykład dość duża odezwa do nieochrzczonych aby przyjęli chrzest jeszcze wykładowca mówi a co będzie jak zostanę wykluczony ?

co będzie to już każdy niestety wie :/


Offline Terebint

Odp: Pamiątka 2019 - nagrania wideo
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Kwiecień, 2019, 23:17 »
Ano nie. Albo będą dzikie  ;D
A to mnie normalnie zaskoczyłeś teraz. Kurde, w orgu, jak byłem tak bardzo nakręcałem się tym, że po tych wszystkich cierpieniach w Raju wynagrodzę to sobie (oprócz super pięknej i seksownej żony rzecz jasna :P) poprzytulaniem się do misiów grizzly i grzywiastych lwów, czarnych panter... Chlip, chlip... bym chyba dał sobie w łeb, jakbym był jeszcze wtedy świadkiem... :P
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Tortowy SkrytoŻerca

Odp: Pamiątka 2019 - nagrania wideo
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Kwiecień, 2019, 02:57 »
Pozwoliłem sobie wraz z żoną omówić ostatnie kilka minut wykładu przedpamiątkowego.



Offline Mefiboszet

Odp: Pamiątka 2019 - nagrania wideo
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Kwiecień, 2019, 09:58 »
No niestety swieta prawda. Jestem dzieckiem Sw.J ktory przyjal chrzest w bardzo mlodym wieku. Teraz majac juz bagaz doswiadczen zyciowych stwierdzam ze byl to mega blad. Bojac sie ostracyzmu tkwie w tym, oszukujac innych a przede wszystkim siebie......smutne...
Apropo tego wykladu I samej Pamiatki to CK zdaje sobie sprawe ze to spotkania na ktore przychodzi na calym swiecie zwykle ponad drugie tyle osob co glosicieli. Sa to ludzie ktorzy czesto dosc dobrze znaja to organizacje. Brakuje im tylko "prawa jazdy" - chrztu. Sa latwym "miesem" statystycznym. Procz tego zapewniajac sobie "skrzynkowych dawcow" na wiele lat.
HIPOKRYZJA ze sie zygac chce. Zaslaniaja sie tym ze tak Jehowa I Jezus chce.


Offline JohnDoe

Odp: Pamiątka 2019 - nagrania wideo
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Kwiecień, 2019, 10:25 »
Czy ten wykład jest pokazywany lub wygłaszany na każdej pamiątce w Polsce w jednakowej treści?


Offline coma

Odp: Pamiątka 2019 - nagrania wideo
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Kwiecień, 2019, 12:45 »
Przykład z prawem jazdy jest z kapelusza.
Jak spowodujesz wypadek samochodowy to rodzina i przyjaciele nie przestaną się do ciebie odzywać.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Pamiątka 2019 - nagrania wideo
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Kwiecień, 2019, 12:51 »
Czy ten wykład jest pokazywany lub wygłaszany na każdej pamiątce w Polsce w jednakowej treści?

Wykład zawsze bazuje na szkicu, który jest identyczny na całym świecie, jedynie co kilka lat go aktualizują. Jeśli w danym zborze jest przedstawiany wykład "na żywo" to wykładowca ma pełną miarę swobody w dobieraniu przykładów czy ogólnie przedstawianiu materiału, ale powinien ściśle trzymać się szkicu.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pamiątka 2019 - nagrania wideo
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Kwiecień, 2019, 21:31 »
oczy mówią prawdę--zobaczcie na odruchy nie werbalne jego oczu...najlepiej palcem zakryć twarz
                                ;D ;D