Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'  (Przeczytany 15064 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Kwiecień, 2019, 22:52 »
Podzielę się z Wami jeszcze jednym fajnym cytatem będącym opinią Guru tego forum na temat tej 10-cio dolarowej transakcji:

"Te 10 dolców dziś to nic specjalnego skoro w Media Markt można drugi laptop dostać za złotówkę. ;D"


Offline Brzydkie Dziecko ;)

Odp: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Kwiecień, 2019, 23:34 »
"„Czy myśli pani, że dziesięć minut zabawy, parę ciastek i piosenka to już przyjęcie? Powinna pani przyjść do mojego domu i zobaczyć, jak wygląda prawdziwe przyjęcie!” ​(69-letni Anthony Morris)." :P

Cudowność!  ;D
eks łitnes z Trójmiasta :)


Offline Drengr

Odp: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Maj, 2019, 09:26 »
Brzydkie Dziecko ;) - ale mnie rozbawileś nickiem i zdjęciem 😂😂😂


Offline Brzydkie Dziecko ;)

Odp: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Maj, 2019, 12:18 »
Brzydkie Dziecko ;) - ale mnie rozbawileś nickiem i zdjęciem 😂😂😂

Polecam się 😁
eks łitnes z Trójmiasta :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Maj, 2019, 16:49 »
Tenże sam jegomość, który kupił Dom Książąt za 10 dolarów obiecywał każdemu 1000 dolarów za udowodnienie duszy nieśmiertelnej:

„Jeden z braci wspominał spotkanie w Göteborgu: Podczas swojej prezentacji brat Rutherford powiedział: »Oferuję 1000 dolarów każdemu na widowni, kto może udowodnić, że człowiek ma nieśmiertelną duszę«. Nikt nie podjął tego wyzwania” (ang. Rocznik Świadków Jehowy 1991 s. 128 – One brother recalled from a meeting in Göteborg: “During his presentation, Brother Rutherford said: ‘I offer 1,000 dollars to anyone in the audience who can prove that man has an immortal soul.’ Nobody took up the challenge.).

Gdyby, żył wtedy Jan, autor Apokalipsy, byłby pierwszym beneficjentem akcji "Każdemu 1000 dolarów...":)

"A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. I głosem donośnym tak zawołały:
«Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?» I dano każdemu z nich białą szatę
i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici"
[Ap 6:9-11]


Offline Estera

Odp: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Maj, 2019, 17:16 »

   To jest dopiero debilny majstersztyk, odbierający zupełnie ludziom samodzielnie myślącym, rozum.
   Pamiętam, że jak przeczytałam tę myśl w strażnicy, to zapaliła mi się ogromna, czerwona żarówa.
   To jeszcze było sporo przed dokonaniem moich odkryć dotyczących religii świadków Jehowy w Polsce.
   Dawało mi to wiele do myślenia i gdzieś tam krążyło z tyłu głowy.
                                                                :'( :'( :'( :'( :'(

   A ja polecam, coś bardziej na czasie, co się niedawno ukazało w strażnicy, jako pokarm od niewolnika na czas słuszny.
                                          Mianowicie myśl z artykułu do studium strażnicy ...



                               Strażnica z lutego 2017 roku, str. 26 akapit 12.
                                                            Który brzmi następująco:
        ... "Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne"...
                               Po to tylko, żeby w akapicie 13 tego samego artykułu stwierdzić bezsensownie:
                              ... "Na Ciało Kierownicze oddziałuje duch święty" ...


                                         A taka tam sobie korporacyjna, manipulacyjna rodzynka.
                                                                     :'( :'( :'( :'( :'(
                               
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Maj, 2019, 18:03 »
   To jest dopiero debilny majstersztyk, odbierający zupełnie ludziom samodzielnie myślącym, rozum.
   Pamiętam, że jak przeczytałam tę myśl w strażnicy, to zapaliła mi się ogromna, czerwona żarówa.
   To jeszcze było sporo przed dokonaniem moich odkryć dotyczących religii świadków Jehowy w Polsce.
   Dawało mi to wiele do myślenia i gdzieś tam krążyło z tyłu głowy.
                                                                :'( :'( :'( :'( :'(

   A ja polecam, coś bardziej na czasie, co się niedawno ukazało w strażnicy, jako pokarm od niewolnika na czas słuszny.
                                          Mianowicie myśl z artykułu do studium strażnicy ...



                               Strażnica z lutego 2017 roku, str. 26 akapit 12.
                                                            Który brzmi następująco:
        ... "Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne"...
                               Po to tylko, żeby w akapicie 13 tego samego artykułu stwierdzić bezsensownie:
                              ... "Na Ciało Kierownicze oddziałuje duch święty" ...


                                         A taka tam sobie korporacyjna, manipulacyjna rodzynka.
                                                                     :'( :'( :'( :'( :'(
                             

Witaj Estero.

Tobie zaświeciła się ogromna czerwona żarówka, a mi wywaliło napięcie. ;D


Offline Estera

Odp: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Maj, 2019, 18:09 »
Witaj Estero.
Tobie zaświeciła się ogromna czerwona żarówka, a mi wywaliło napięcie. ;D
   Starałam się zawsze rozsądnie podchodzić do wielu spraw.
   Na tyle, na ile ta sekta pozwalała to nam robić.
   Jak obserwowałam realizację debilnych decyzji starszych w zborze, "bo się im tak wydawało" ...
   To jak przeczytałam, że muszę ... ROZSĄDEK ... odłożyć na bok to mi aż zaświszczało w głowie.
   To strategicznie nie mogłm się z tym stwierdzeniem pogodzić.
   A tyle uczą o rozsądnym podchodzeniu do spraw.
                                 :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Maj, 2019, 16:00 »
Tak sobie pomyślałem, że można by zorganizować konkurs na najbardziej odjechany cytat z publikacji Świadków Jehowy.
Post ten dedykuje Roszadzie, którego bardzo mi tu brakuje.
Ze swojej strony zgłaszam do nominacji następujące cytaty:



Umieszczając cytat podajcie jego źródło.
   A ja w związku z cytowanym wyżej fragmentem, przypomnę tę słynną stopkę.
   Która była w literaturze śj drukowana namiętnie do chyba, jak dobrze pamiętam 1995 roku.
   Jeśli się mylę, to mnie poprawcie, a brzmiała ona tak.


                                                            "Przebudźcie się"! CEL TEGO CZASOPISMA.

                                                    Służy pożytkowi całej rodziny.
   Wskazuje jak można uporać się z dziesiejszymi problemami.
   Podaje wiadomości, opowiada o ludziach z innych krajów, zajmuje się zagadnieniami religijnymi i naukowymi.
                                                             Ale nie tylko to:
   Nie poprzestając na powierzchownej ocenie pokazuje głębsze znaczenie współczesnych wydarzeń,
   przy czym zawsze zachowuje neutralność wobec spraw politycznych i nie uważa żadnej rasy za lepszą od innych.

   CO NAJWAŻNIEJSZE CZASOPISMO TO UMACNIA ZAUFANIE DO OBIETNICY DANEJ PRZEZ STWÓRCĘ,
                          ŻE ZANIM PRZEMINIE POKOLENIE PAMIĘTAJĄCE WYDARZENIA ROKU 1914

                                                  nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo.

   No i jak się okazuje, nowy świat nie nastał.
   Pokoju i bezpieczeństwa, jak nie było, tak nie ma.
   Za to dzięki wyobraźni i cudownym wizjom guru z Ciała Kierowniczego świadków Jehowy z Warwick w USA.
   Dzięki poznawczym zdolnościom niewolnika nienatchnionego i omylnego.
   Którym duch boży, niestety nie kieruje.
   Pokolenie się nam rozmnożyło, zazębiło i bije następne rekordy fałszu i hipokryzji.
   Dobrego dnia życzę.
   Pozdrawiam.
   :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Terebint

Odp: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Maj, 2019, 16:14 »
Lata 70. XX wieku faktycznie były bardzo krytyczne dla mnie, bo wtedy się narodziłem. I od razu zostałem obarczony przez własny umysł pytaniami o sens i bezsens mego życia...
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Storczyk

Odp: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Maj, 2019, 16:35 »
Terebit,to fakt bylo szaro i buro.Ale te zabawy na trzepaku pelne podwórko dzieciaków ...☺


Offline Estera

Odp: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Maj, 2019, 16:45 »
   CO NAJWAŻNIEJSZE CZASOPISMO TO UMACNIA ZAUFANIE DO OBIETNICY DANEJ PRZEZ STWÓRCĘ,
                          ŻE ZANIM PRZEMINIE POKOLENIE PAMIĘTAJĄCE WYDARZENIA ROKU 1914

                                                  nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo.

   Sprawdziłam.
   Pogrzebałam w swoim papierowym archiwum z biblioteczką strażnicy.
   I znalazłam odpowiedź w kwestii, od kiedy w stopce przestali to drukować.
   Stało się to w 1996 roku, w Polsce zaczęło się ukazywać 24 numery tego czasopisma.
   Odeszli częściowo od tej stopki, w temacie roku 1914.
   Zredagowali to tak w tej części:

   Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do obietnicy naszego Stwórcy,
  że obiecany niegodziwy i pełen bezprawia system rzeczy zostanie zastąpiony przez nowy świat,
  w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo.


   No, niestety, ten 1914 rok, to taki ich niewypał, jak ten koniec świata w 1975 roku.
   Zbudowali doktrynę na fałszywej tezie, chronologii, a dziś to nawet nie chcą się z tego potłumaczyć.
   A dociekliwych, to najlepiej wykluczać z łatką "odstępca", jak największe zło zboru.
   Ale kto szuka prawdy, ten ją znajdzie.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Maj, 2019, 17:42 »
   Małe sprostowanie.
   Tej stopki z 1914 rokiem już nie było od listopada 1995 roku.
   Ostatni raz ją wydrukowali w "Przebudźcie się" z października 1995 roku.
   Jakoś bardzo cichutko tę zmianę wprowadzili :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Opatowianin

Odp: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Maj, 2019, 18:16 »
   Małe sprostowanie.
   Tej stopki z 1914 rokiem już nie było od listopada 1995 roku.
   Ostatni raz ją wydrukowali w "Przebudźcie się" z października 1995 roku.
   Jakoś bardzo cichutko tę zmianę wprowadzili :D :D

To jakoś - jak dobrze pamiętam - zbiegło się ze "strasznicowymi" nowymi światłami o nieprzemijającym pokoleniu (nie "pamiętający rok 1914", tylko "niegodziwcy"), o możliwości wstępowania do orga między upadkiem Babilonu Wielkiego a Armagedonem i o jakichś zoologicznych niuansach (żadne "kozły" - tylko "kozy"!)...

... I wierzyło się w te bzdety!!! :(


Offline Sebastian

Odp: Cytaty z Publikacji Świadków Jehowy - 'Najbardziej Odjechane'
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Maj, 2019, 23:16 »
Naszła mnie taka myśl, czy oni sobie wyobrażali że ci mężowie starożytni cudownie zmatwychwstaną w Kalifornii? Czy może Sędzia chciał delegacje w okolice Palestyny wysłać żeby ich wszystkich pozbierać i zabrać do Stanów?  ;D
normalnie, zmartwychwstaną w Kaliforni, okażą adwokatowi Józefowi R. jakiś dokument, np. Legitymację Związku Patriarchów oraz amerykański paszport, adwokat ich wylegitymuje i odda im Bet Sarim w posiadanie, proste...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)