Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych  (Przeczytany 2945 razy)

Offline DreamM@ster

Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych
« dnia: 07 Kwiecień, 2019, 16:58 »
  Witam.Orientuje się ktoś jakie jest stanowisko WTS w sprawie udziału w legalnym  proteście?. Grozi to powołaniem komitetu sądowniczego czy jedynie pozbawieniem przywileju??. Z góry
  dziękuję za  odpowiedź :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Kwiecień, 2019, 18:02 »
"Wiemy, dlaczego zostało dopuszczone zło. Rozumiemy znaczenie „dni ostatnich” i nie potrzebujemy wikłać się w sprawy polityczne tego skołowanego świata. Prawdziwi chrześcijanie nie dają się wciągnąć w strajki, rozruchy, bunty i ogólne bezprawie „dni ostatnich”. Taka postawa jest dla nas ochroną. — Wyjścia 9:15, 16; Joba 1:6 do 2:10; Jana 6:15; 17:16; Rzym. 13:1-9." [Strażnica Nr6 z 1974r. str.12, "Zachęcanie drugich do wytrwania" akapit 15]

"Wielu zrywa się do buntu i próbuje na własną rękę wymierzać sprawiedliwość w przeświadczeniu, że zdołają po swojemu rozwiązać problemy społeczne. Pogląd taki mógłby się udzielić również nam. Jeżeli jesteśmy świadkami krzywd lub sami ich doznajemy, a następnie słuchamy tych, którzy domagają się zmiany stosunków, to gdy przestaniemy nad sobą czuwać, możemy ulec wpływowi owej propagandy. Mogłoby nawet dojść do zrezygnowania z neutralnego stanowiska i opowiedzenia się po czyjejś stronie (Jana 15:19). Byłoby jeszcze gorzej, gdybyśmy ulegli pokusie i przyłączyli się na przykład do pikiet strajkowych, do prowadzenia jakichś kampanii lub używania siły celem wymuszenia zmian." [Strażnica Nr 1 z 1988r. str. 19-20, "Bądź zawsze podporządkowany ‛duchowi życiodajnemu’" akapit 14]
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień, 2019, 18:24 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Światus

Odp: Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Kwiecień, 2019, 19:00 »
- Jakie jest stanowisko strażnicy?
- A której?  ;D

"Francja. Niektórzy wrogowie ludu Bożego starają się ‛dekretem gotować mu niedolę’ (odczytaj Psalm 94:20). Na przykład w połowie lat dziewięćdziesiątych władze skarbowe we Francji rozpoczęły kontrolę finansów jednej z korporacji prawnych reprezentujących Świadków Jehowy w tym kraju (Association Les Témoins de Jéhovah). Prawdziwy cel tej kontroli zdradził minister budżetu: „Audyt mógł doprowadzić do upadłości albo do wszczęcia śledztwa (...), co przypuszczalnie zdestabilizowałoby albo sparaliżowało działalność stowarzyszenia na naszym terenie”. Chociaż kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości, na korporację nałożono gigantyczny podatek. Aby go zapłacić, bracia musieliby zamknąć Biuro Oddziału i sprzedać nieruchomości. Był to ciężki cios, ale słudzy Boży się nie poddali. Podjęli energiczne działania w proteście przeciw temu niesprawiedliwemu potraktowaniu i ostatecznie w roku 2005 skierowali sprawę do ETPC." (kr rozdz. 15 ss. 157-167)

Jeśli chodzi o kasę, protesty są OK.
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień, 2019, 19:02 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Kwiecień, 2019, 02:56 »
- Jakie jest stanowisko strażnicy?
- A której?  ;D

"Francja. Niektórzy wrogowie ludu Bożego starają się ‛dekretem gotować mu niedolę’ (odczytaj Psalm 94:20). Na przykład w połowie lat dziewięćdziesiątych władze skarbowe we Francji rozpoczęły kontrolę finansów jednej z korporacji prawnych reprezentujących Świadków Jehowy w tym kraju (Association Les Témoins de Jéhovah). Prawdziwy cel tej kontroli zdradził minister budżetu: „Audyt mógł doprowadzić do upadłości albo do wszczęcia śledztwa (...), co przypuszczalnie zdestabilizowałoby albo sparaliżowało działalność stowarzyszenia na naszym terenie”. Chociaż kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości, na korporację nałożono gigantyczny podatek. Aby go zapłacić, bracia musieliby zamknąć Biuro Oddziału i sprzedać nieruchomości. Był to ciężki cios, ale słudzy Boży się nie poddali. Podjęli energiczne działania w proteście przeciw temu niesprawiedliwemu potraktowaniu i ostatecznie w roku 2005 skierowali sprawę do ETPC." (kr rozdz. 15 ss. 157-167)

Jeśli chodzi o kasę, protesty są OK.

Czytałem o tym, czy w Strażnicy nie pamiętam, wiem tylko że się odwoływali i wygrali.


Offline Xevres

Odp: Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Kwiecień, 2019, 09:34 »
- Jakie jest stanowisko strażnicy?
- A której?  ;D

"Francja. Niektórzy wrogowie ludu Bożego starają się ‛dekretem gotować mu niedolę’ (odczytaj Psalm 94:20). Na przykład w połowie lat dziewięćdziesiątych władze skarbowe we Francji rozpoczęły kontrolę finansów jednej z korporacji prawnych reprezentujących Świadków Jehowy w tym kraju (Association Les Témoins de Jéhovah). Prawdziwy cel tej kontroli zdradził minister budżetu: „Audyt mógł doprowadzić do upadłości albo do wszczęcia śledztwa (...), co przypuszczalnie zdestabilizowałoby albo sparaliżowało działalność stowarzyszenia na naszym terenie”. Chociaż kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości, na korporację nałożono gigantyczny podatek. Aby go zapłacić, bracia musieliby zamknąć Biuro Oddziału i sprzedać nieruchomości. Był to ciężki cios, ale słudzy Boży się nie poddali. Podjęli energiczne działania w proteście przeciw temu niesprawiedliwemu potraktowaniu i ostatecznie w roku 2005 skierowali sprawę do ETPC." (kr rozdz. 15 ss. 157-167)

Jeśli chodzi o kasę, protesty są OK.

Dzięki wielkie, tego argumentu jeszcze rodzinie nie pokazywałem 👍🏻 Naprawdę bardzo ważny cytat!
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


Offline Dietrich

Odp: Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Kwiecień, 2019, 12:45 »
Czy akcja pisania listów do prezydenta Putina nie była swego rodzaju aktem pokojowego protestu?

Jeśli tak, to znów mamy do czynienia z podwójnymi standardami. Szaraczki w celu poprawienia swej sytuacji nie powinny się angażować w nic poza zaciśnięciem zębów. Kiedy jednak chodzi o majątek korporacji JW, której Bóg przecież nie mieszka w świątyniach zbudowanych rękami, wówczas już jak najbardziej OK.



Offline dziewiatka

Odp: Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwiecień, 2019, 09:42 »
W jednej ze strażnic z lat 90  na stronie tytułowej są zdjęcia protestu organizowanego przez świadków.Strażnica z74 roku utożsamia wszelkie protesty z polityką i łamaniem prawa ale strajk jest taką samą formą nacisku na pracodawcę jak odejście z pracy bez wypowiedzenia.Czasami pracodawcą jest rząd tylko to nie czyni z walki o swoje prawa sprawy politycznej.To co Organizacja zostawiła sumieniu powinno takie pozostać niestety są tacy starsi którzy uważają że wiedzą lepiej.


Offline Fantom

Odp: Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Grudzień, 2019, 20:23 »
 W sprawie podatku, który ŚJ mieli zapłacić we Francji został wysłany list do ówczesnego prezydenta Francji przez członka CK L.A. Swigle. List ten został również opublikowany w New York Times. Jeżeli chodzi o kwestie finansowe to CK wie jak i gdzie ''uderzyć''.
 Link jest po hiszpańsku. Można wrzucić na translatora. Po krótce napiszę tylko,że jest mowa w nim o tym, że po kongresie ŚJ podpisali kilka tysięcy petycji do urzędników w Strasburgu w sprawie wspomnianego podatku. Strasburg ostaatecznie jak wiemy, przyznał rację ŚJ. Na zdjęciach widać mobilizację i zaangażowanie ŚJ. Przed wydaniem wyroku w Strasburgu, ŚJ zapraszali znane publiczne osoby, które dobrze wypowiadały się o ŚJ. Chodziło o dobry przekaz PR. Ostatecznie dopięli swojego. Ktoś skomentował to wydarzenie pisząc, że takiego zaangażowania nie było gdy chodziło o poważne prześladowania ŚJ w innych państwach.

http://www.gbasesores.com/articulos/manifestacion.htm?fbclid=IwAR0DQPzixD8AdZ83Xjhjdkf3wt5FH6nBhY798wSFPVHYXaXPlqaT1-dNVpw
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline DreamM@ster

Odp: Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Styczeń, 2022, 18:08 »
Ostatnio była ciekawa sytuacja z mojego życia rodzinnego. Razem z moim Ojcem(czynnym JW) byliśmy na proteście. Ja po jakimś czasie odłączyłem się od tłumu i poszedłem do kina.(byłem umówiony z kolegą).Mój Ojciec natomiast do  końca uczestniczył w Proteście i został zauważony w tłumie przez jednego świadka(Sługę Pomocniczego).Ten doniósł wszystko starszym zboru. Po jakimś czasie mój Ojciec dostał telefon od jednego ze starszych i ten chciał się spotkać ale mój Ojciec odrzekł że nie jest zainteresowany. Chyba sprawa na tym się skończy. Ktoś wie czy grozi Komitet Sądowniczy za udział w legalnej manifestacji świeckiej?


Offline PoProstuJa

Odp: Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Styczeń, 2022, 20:06 »
Ktoś wie czy grozi Komitet Sądowniczy za udział w legalnej manifestacji świeckiej?

Hmmm... nie wiem...
Ale chyba znaczenie ma czego dotyczyła manifestacja. Jeżeli była to manifestacja przeciwko podwyżkom cen prądu, to pewnie rozjedzie się po kościach. Jeśli natomiast popierająca aborcję, to wtedy już chyba może być większy problem... Myślę, że dużo może zależeć od starszych jak bardzo są czepialscy.


Offline Estera

Odp: Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Luty, 2022, 13:41 »
Mój Ojciec natomiast do  końca uczestniczył w Proteście i został zauważony w tłumie przez jednego świadka(Sługę Pomocniczego).
Ten doniósł wszystko starszym zboru.
   A co ten sługa pomocniczy tam robił w tym proteście?
   Na przeszpiegi został wysłany?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline DreamM@ster

Odp: Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Luty, 2022, 19:49 »
   A co ten sługa pomocniczy tam robił w tym proteście?
   Na przeszpiegi został wysłany?


Sługa Pomocniczy był obok Galerii gdzie prowadzi swój własny biznes i dostrzegł w idącym tłumie mojego Ojca


Offline Sebastian

Odp: Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Luty, 2022, 19:59 »
pytanie z _praktycznego_ pkt widzenia: czy Twój Tato ma dużo do stracenia, gdyby go wykluczono?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline DreamM@ster

Odp: Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Luty, 2022, 23:21 »
pytanie z _praktycznego_ pkt widzenia: czy Twój Tato ma dużo do stracenia, gdyby go wykluczono?

Cała rodzina jest w tej sekcie. Żona , Matka , Teściowa z mężem , kupę znajomych. Trzeba dodać że mój Ojciec nie jest "wzorowym świadkiem". Chodzi potajemnie na głosowania, zaprasza na grilla kuzyna wykluczonego , w różnych sprawach doktrynalnych też mija się z oficjalną linią 8 mędrców z Warvick. Teraz jak go przyłapał ten sługa to już się boi wychodzić na manifestację. Cóż będę musiał chodzić sam :P   


Offline Gremczak

Odp: Świadkowie Jehowy a udział w protestach pokojowych
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Luty, 2022, 23:34 »

Sługa Pomocniczy był obok Galerii gdzie prowadzi swój własny biznes i dostrzegł w idącym tłumie mojego Ojca
Mógł powiedzieć ,że to chyba jego sobowtór.
Ja przynajmniej bym tak zrobił.
Było by weselej.
 :)