Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Hierarchia w zborze ,sali królestwa  (Przeczytany 4306 razy)

Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Hierarchia w zborze ,sali królestwa
« dnia: 24 Luty, 2019, 18:00 »
Proszę napisać kto zarządza (rządzi) danym zborem (salą królestwa) kto wybiera starszych i ustala ilu ich jest, jaka jest hierarchia w zarządzaniu zborem w sensie kto komu podlega, czy jest taka transparentność jak np w kk że można się dowiedzieć z nazwiska kto jest na danej parafii kim, z góry dziękuję za odpowiedź
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Gremczak

Odp: Hierarchia w zborze ,sali królestwa
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Luty, 2019, 18:06 »
Nie wiem jak jest dzisiaj .
Starszych ponoć wybiera obwodowy.
A starszymi zazwyczaj rządzą ich żony.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Hierarchia w zborze ,sali królestwa
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Luty, 2019, 18:26 »
Nie... no wszystkim to chyba kieruje Duch Święty. To On wybiera, Obwodowy to tylko Narzędzie. Natomiast jak Starszy nie za święty to czasem bardziej się musi kochanki słuchać niż żony.  ;)


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Hierarchia w zborze ,sali królestwa
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Luty, 2019, 18:54 »
 a czy mógł byś u czknąć  rąbka tajemnicy . do czego ci to? .,.prostym sposobem zadzwoń do jakiejś sali ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2019, 19:46 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Hierarchia w zborze ,sali królestwa
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty, 2019, 19:58 »
a czy mógł byś u czknąć  rąbka tajemnicy . do czego ci to? .,.prostym sposobem zadzwoń do jakiejś sali ;)
To kto rządzi to z czystej ciekawości , a chciałem poznać nazwisko kogoś kto rządzi w jednej ze sal by do niego oficjalnie się zwrócić
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline butelczyk

Odp: Hierarchia w zborze ,sali królestwa
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Luty, 2019, 20:46 »
ja wiem kto rzadzi salą królestwa w mszczonowie czy skierniewicach ewentalnie w łowiczu-chcesz numer?


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Hierarchia w zborze ,sali królestwa
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Luty, 2019, 20:51 »
ja wiem kto rzadzi salą królestwa w mszczonowie czy skierniewicach ewentalnie w łowiczu-chcesz numer?

Chodzi mi o hierarchie kto pod kim :)
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Adam_73

Odp: Hierarchia w zborze ,sali królestwa
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Luty, 2019, 10:06 »
no przeca Ci wyjasili, najpierw zona, pozniej kochanka.. albo odwrotnie :)
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline Xevres

Odp: Hierarchia w zborze ,sali królestwa
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Luty, 2019, 10:16 »
To kto rządzi to z czystej ciekawości , a chciałem poznać nazwisko kogoś kto rządzi w jednej ze sal by do niego oficjalnie się zwrócić

Na stronie jw.org masz opcje znajdź zebranie. Gdy z niej skorzystasz, wyświetla się dane kontaktowe i zapewne będzie tam koordynator grona starszych lub sekretarz. Ewentualnie nadzorca służby. Przynajmniej za moich czasów tak było.
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


Offline wrzesien

Odp: Hierarchia w zborze ,sali królestwa
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Luty, 2019, 14:33 »
Ck>Centrala w USA>biuro oddziału w Polsce>Nadzorca obwodu>koordynator grona starszych>starsi>słudzy pomocniczy>głosiciele.

Na tym ostatnim szczeblu są kobiety


Offline Gremczak

Odp: Hierarchia w zborze ,sali królestwa
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Luty, 2019, 15:17 »
Ck>Centrala w USA>biuro oddziału w Polsce>Nadzorca obwodu>koordynator grona starszych>starsi>słudzy pomocniczy>głosiciele.

Na tym ostatnim szczeblu są kobiety
Ja bym przed CK wymienił jeszcze pieniądze.


Offline Adam_73

Odp: Hierarchia w zborze ,sali królestwa
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Luty, 2019, 18:20 »
Ck>Centrala w USA>biuro oddziału w Polsce>Nadzorca obwodu>koordynator grona starszych>starsi>słudzy pomocniczy>głosiciele.

Na tym ostatnim szczeblu są kobiety

ze co prosze? nieprawda :)
tak to jest poprawnie:
Ck>Centrala w USA>biuro oddziału w Polsce>Zona NO>Nadzorca obwodu>Zona koordynatora>koordynator grona starszych>Zony starszych>starsi>Zony slug>słudzy pomocniczy>głosiciele juz bez wzgledu na plec.
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline Bożydar

Odp: Hierarchia w zborze ,sali królestwa
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Luty, 2019, 18:58 »
Adam - rozwaliłeś system  ;D Dobre :D


Offline wrzesien

Odp: Hierarchia w zborze ,sali królestwa
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Luty, 2019, 18:59 »
ze co prosze? nieprawda :)
tak to jest poprawnie:
Ck>Centrala w USA>biuro oddziału w Polsce>Zona NO>Nadzorca obwodu>Zona koordynatora>koordynator grona starszych>Zony starszych>starsi>Zony slug>słudzy pomocniczy>głosiciele juz bez wzgledu na plec.
Chcesz żuć gumę palcami?


Offline Adam_73

Odp: Hierarchia w zborze ,sali królestwa
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Luty, 2019, 19:56 »
wrzesniu kochany/a, aby moc ulozyc w slowa moja odpowiedz musialbym  najpierw wiedziec z kim mam do czynienia, znaczy osoba jakiej plci :)... a nie mam zdrowia przekopac sie przez archiwalne wypowiedzi aby sie domyslec..
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...