BYLI... OBECNI... > NASZE HISTORIE

Co dalej ze mną? Nowe stare przemyślenia.

<< < (12/12)

Cytryna:
Matowa,fajnie ,że napisałaś i że się rozwijasz  :) Ile ludzi ,tyle podejść do sprawy  ;D
Ja się duszę ze świadomością ,że nabijam statystykę dla sekty.Nie zasługują na to  :P Czuję się przez nich olana.Właściwie niczego więcej nie potrzebuję już by ujrzeć tę wspaniała,świadkowską miłość ,która nie zawodzi...a kurcze nie do końca wierzyłam,,że mogą mnie tak potraktować.List odłączający napisany,data wyznaczona.

klara kot:
Matowa, tak myślę własnie, że dla nas wszystko musi mieć początek i koniec i nie jesteśmy w stanie tego ogarnąć. Nie wiemy skąd się wziął Bóg, ale gdyby przyjąć za słuszne że początek wszechświata miał miejsce przez Wieli Wybuch to tez coś się w wzięło z niczego (cytat z wiki):

"Wielki Wybuch – z nieskończenie gęstej i gorącej osobliwości początkowej wyłonił się Wszechświat (przestrzeń, czas, materia, energia i oddziaływania)."

co było tą osobliwością początkową? a może .. Bóg?

czyli było pierwotnie COŚ, co wybuchło, no i skąd się wzięły siły które spowodowały wybuch? Poza tym wszechświatem rządzą prawa- chociażby grawitacji, niezmienne , których nie da się przeskoczyć, skąd się wzięły te prawa?


a jesli chodzi o te dzieła stwórcze no to chociazby taki przykład:

"MĄTWY ZWYCZAJNE potrafią zmieniać barwę, dzięki czemu dostosowują się do koloru otoczenia, stając się prawie niewidoczne dla oka ludzkiego. Według pewnych badań „są znane z tego, że pokrywają się wzorami, których jest cała gama, i że potrafią je zmieniać niemal błyskawicznie”.


nie mam jakiejś bogatej wiedzy na temat biologii, ale wydaje mi się że świat przyrody jest po 1) bardzo zdumiewający- nawet dla człowieka w XXI w, nie raz wykorzystującego pomysły z przyrody no i po 2) różnorodny, dlaczego kolejne gatunki ogniwa ewolucji nie mają już takich zdolności jak poprzednie? Jeden gatunek zmienia kolor, inny ma niezwykły wzrok, a jeszcze inny ma cechę której nie mają żadne poprzednie ani następne gatunki, tak jakby one niezależnie od siebie były stwarzane...

Drengr:

--- Cytat: klara kot w 25 Czerwiec, 2019, 09:12 ---Matowa, tak myślę własnie, że dla nas wszystko musi mieć początek i koniec i nie jesteśmy w stanie tego ogarnąć. Nie wiemy skąd się wziął Bóg, ale gdyby przyjąć za słuszne że początek wszechświata miał miejsce przez Wieli Wybuch to tez coś się w wzięło z niczego (cytat z wiki):

"Wielki Wybuch – z nieskończenie gęstej i gorącej osobliwości początkowej wyłonił się Wszechświat (przestrzeń, czas, materia, energia i oddziaływania)."

co było tą osobliwością początkową? a może .. Bóg?

czyli było pierwotnie COŚ, co wybuchło, no i skąd się wzięły siły które spowodowały wybuch? Poza tym wszechświatem rządzą prawa- chociażby grawitacji, niezmienne , których nie da się przeskoczyć, skąd się wzięły te prawa?


a jesli chodzi o te dzieła stwórcze no to chociazby taki przykład:

"MĄTWY ZWYCZAJNE potrafią zmieniać barwę, dzięki czemu dostosowują się do koloru otoczenia, stając się prawie niewidoczne dla oka ludzkiego. Według pewnych badań „są znane z tego, że pokrywają się wzorami, których jest cała gama, i że potrafią je zmieniać niemal błyskawicznie”.


nie mam jakiejś bogatej wiedzy na temat biologii, ale wydaje mi się że świat przyrody jest po 1) bardzo zdumiewający- nawet dla człowieka w XXI w, nie raz wykorzystującego pomysły z przyrody no i po 2) różnorodny, dlaczego kolejne gatunki ogniwa ewolucji nie mają już takich zdolności jak poprzednie? Jeden gatunek zmienia kolor, inny ma niezwykły wzrok, a jeszcze inny ma cechę której nie mają żadne poprzednie ani następne gatunki, tak jakby one niezależnie od siebie były stwarzane...

--- Koniec cytatu ---

A człowiek ludzi potrafi robić - to jest dopiero hit!

PS

  Jeśli było albo jest coś, to czy to coś jest warte tego żeby miotac się w życiu po nurtach religijnych i zmarnować na to swój czas? Nie lepiej żyć, korzystać, podziwiać, poznawać, doznawac, zaznawać, uczyć się i tworzyć?

  Wierzący i nie wierzący, człowiek i zwierzę, wszystko umrze tak samo - różnica będzie tylko w tym co robiłeś w trakcie życia.

  Jakoś mi nie leży poświęcenie życia i większości czasu dla ideologii religijnej jakiś ludzi... (zwłaszcza tak toksycznej jak ta z USA od CK)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej