Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: pytanie do osób indywidualnie wierzących  (Przeczytany 5910 razy)

Offline zenobia

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Luty, 2019, 20:36 »
Sebastian  a co daje związkowi to błogosławieństwo ?


Offline Adam_73

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Luty, 2019, 20:38 »
No matko Seba no :D ja se tutaj wchodzę żeby się zrelaksować a Ty takie trudne pytania zadajesz :D... no sama się modle póki co... chociaż są wspólnoty a z tym spożywaniem ... to jak się wyspowiadam to ide do komuni i już

Pumko, sorry nie wierze, powaznie do komunii idziesz??
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


puma

  • Gość
Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Luty, 2019, 20:40 »
Ide do komuni no przecież pisze że jeśli nie będziecie spożywać mojego ciała i  pić mojej krwi itd... I wiesz co? Jakbym na pamiątkę poszła to też bym spożywała, naprawde


Offline Adam_73

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Luty, 2019, 20:41 »
wow. szok. ok. enjoy :)
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


puma

  • Gość
Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Luty, 2019, 20:49 »
A czemu szok? Ej no ja chce wepchać się do Królestwa Bożego Nieba itp.Ja chce być po śmierci z Bogiem i żaden księżyna czy kombinator z CK mi w tym nie przeszkodzi.Oni sobie mogą mieć swoje grzeszki na sumieniu ja nie biorę w tym udziału co Oni tam modzą.Chce mieć własną indywidualną więź z Bogiem.Poza tym Bóg jest miłością no i napewno wie, że ja teraz niewiem do końca co robić bo mi przedstawiciele dwóch religii wszystko wymieszali.
« Ostatnia zmiana: 07 Luty, 2019, 20:52 wysłana przez puma »


Offline Adam_73

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Luty, 2019, 21:00 »
nie wiem, nie znam sie, nie orientuje sie, zarobiony jestem ;)
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline Sebastian

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Luty, 2019, 21:01 »
Sebastian  a co daje związkowi to błogosławieństwo ?
pytaj wierzących - oni "tak mają" że modlą się, zabiegają o błogosławieństwo itd. itp.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Krystian

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Luty, 2019, 21:13 »

ja po prostu pytam jak osoby indywidualnie wierzące stosują się w praktyce do konkretnych słów Jezusa
[/quote]

Ja zgodnie ze słowami Pana Jezusa, razem z żoną, choć rok temu nie uczyniliśmy.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Matylda

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Luty, 2019, 21:14 »
Pumko, sorry nie wierze, powaznie do komunii idziesz??

Ja nie idę,ja nie idę,bo mi ksiądz rozgrzeszenia nie da,a jak by mi chciał dać to by mi kazał osobno bez Jaśka spać,a ja nie lubię sama spać :P
Kurde ja to sobie zawsze jakiś wykręt znajdę ;D ;D ;D



puma

  • Gość
Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Luty, 2019, 21:24 »
Ja nie idę,ja nie idę,bo mi ksiądz rozgrzeszenia nie da,a jak by mi chciał dać to by mi kazał osobno bez Jaśka spać,a ja nie lubię sama spać :P
Kurde ja to sobie zawsze jakiś wykręt znajdę ;D ;D ;D



Dostałabyś rozgrzeszenie Mati tylko to trzeba księdza z powołaniem znależć a zresztą przecież wszyscy wiedzą, że niektórzy księża też sami spać nie lubią no i co? A ksiądz to się chyba raz w tygodniu spowiadać musi.Zresztą przy spowiedzi nie ma księdza jest Jezus i Ty więc nie ma co się cykać .Tylko można iść jeśli się chce :P


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Luty, 2019, 21:27 »
wśród osób, które odeszły z organizacji ŚJ, niektórzy zachowali wiarę w Boga, ale deklarują że nie chcą przyłączać się do żadnej religii

rozumiem, że taka osoba może np. samodzielnie czytać Pismo Święte, samodzielnie modlić sie do Boga i/lub do Jezusa, itd.

ale, jak wiadomo, Jezus nauczał m.in., że "kto nie będzie spożywać mego ciała, nie będzie mieć życia w sobie";

z cytowanego wersetu wynika, że nie uczestniczenie w Wieczerzy Pańskiej byłoby rażącym nieposłuszeństwem Jezusowi, a więc (z pkt widzenia chrześcijan) jest to ważne zagadnienie

mam pytanie: jak obchodzicie Wieczerzę Pańską nie należąc do żadnej grupy wyznaniowej?

oczywiście wiem, że małżeństwa lub inni bliscy krewni (np. mąż i żona, syn i matka, ojciec i córka, itd.) którzy razem odeszli z organizacji i razem indywidualnie wierzą mają łatwiej bo Jezus powiedział "gdzie dwóch lub trzech zebranych w imię moje, tam ja jestem między nimi"...

ciekawi mnie jednak, jak obchodzą Wieczerzę Pańską osoby samotne nie należące do żadnej religii
[/b][/size]

Zanim ktoś, kto odsunął się od organizacji ŚJ odpowie na to pytanie należałoby zadać inne. Ile wyznań obchodzi pamiątkę śmierci Chrystusa? Jeżeli takich religii jest niewiele to obchodzenie pamiątki w większej liczbie osób nie będzie możliwe. W takiej sytuacji wydaje mi się, że Syn Boży nie będzie miał za złe jeżeli ktoś samemu sobie ją zorganizuje.  W końcu chodzi o upamiętnienie jego śmierci, a wino i chleb to tylko symbole.
Z tego co napisałeś można wyciągnąć jeszcze inny wniosek. Skoro większość religii nie obchodzi czy też nie upamiętnia tego wydarzenia to w jakiej pozycji są oni stawiani wobec Syna Bożego?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Matylda

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Luty, 2019, 21:39 »
Tylko można iść jeśli się chce :P

Nooo :P i tego się trzymajmy ;D ;D ;D ;D jak się chce :P





Offline Adam_73

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Luty, 2019, 21:44 »
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Luty, 2019, 21:46 »
Sprawdziłem. Wprawdzie na Wiki ale obchodzenie święta zapoczątkowali Badacze Pisma Świętego. Do tego ruchu zaliczają się ŚJ,  Świecki Ruch Misyjny „Epifania, Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego. Wszystkie te wyznania uznają te święto za jedyne jakie należy upamiętniać.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Adam_73

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Luty, 2019, 21:51 »
hmm ciekawe, a mormoni, adventysci dnia siodmego i tym podobni w USA?
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...