DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

pytanie do osób indywidualnie wierzących

(1/11) > >>

Sebastian:
wśród osób, które odeszły z organizacji ŚJ, niektórzy zachowali wiarę w Boga, ale deklarują że nie chcą przyłączać się do żadnej religii

rozumiem, że taka osoba może np. samodzielnie czytać Pismo Święte, samodzielnie modlić sie do Boga i/lub do Jezusa, itd.

ale, jak wiadomo, Jezus nauczał m.in., że "kto nie będzie spożywać mego ciała, nie będzie mieć życia w sobie";

z cytowanego wersetu wynika, że nie uczestniczenie w Wieczerzy Pańskiej byłoby rażącym nieposłuszeństwem Jezusowi, a więc (z pkt widzenia chrześcijan) jest to ważne zagadnienie

mam pytanie: jak obchodzicie Wieczerzę Pańską nie należąc do żadnej grupy wyznaniowej?

oczywiście wiem, że małżeństwa lub inni bliscy krewni (np. mąż i żona, syn i matka, ojciec i córka, itd.) którzy razem odeszli z organizacji i razem indywidualnie wierzą mają łatwiej bo Jezus powiedział "gdzie dwóch lub trzech zebranych w imię moje, tam ja jestem między nimi"...

ciekawi mnie jednak, jak obchodzą Wieczerzę Pańską osoby samotne nie należące do żadnej religii

Matylda:
...ale że co Seba Ty naprawdę myślisz że Bóg jeśli istnieje taki regulamin stosuje że dwóch lub trzech :o musi być.
Do śmierci nie pojmę że można z tego treść życia czynić,zamiast być tylko albo aż,dobrym,życzliwym i uczynnym :)

DeepPinkTool:
Przytaczasz słowa Jezusa wypowiedziane podczas jego nauki w synagodze w Kafarnaum. Z cytowanego fragmentu nie wynika nic o uczestniczeniu w Wieczerzy Pańskiej. Jezus wyraźnie uwidacznia przyrównując siebie do chleba róznicę między sobą i chrześcijańską duchowością a Zakonem i jego cielesnością. Warto przeczytać cały rozdział  6 Ewangelii Jana. A co do Wieczerzy Pańskiej to może właśnie ta z Ewangelii Jana jest najbliższa duchowym chrześcijanom, jeśli wiecie co mam na myśli.  ;)

Sebastian:

--- Cytat: Matylda w 07 Luty, 2019, 18:17 ---...ale że co Seba Ty naprawdę myślisz że Bóg jeśli istnieje taki regulamin stosuje że
--- Koniec cytatu ---
ja po prostu pytam jak osoby indywidualnie wierzące stosują się w praktyce do konkretnych słów Jezusa

DeepPinkTool:

--- Cytat: Sebastian w 07 Luty, 2019, 18:20 ---ja po prostu pytam jak osoby indywidualnie wierzące stosują się w praktyce do konkretnych słów Jezusa

--- Koniec cytatu ---
Ja tam zawsze jestem we dwóch: ja i mój brzuch  ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej