Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: zaproszenie na przesłuchanie  (Przeczytany 14271 razy)

Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Styczeń, 2019, 10:57 »
A jak taki komitet i jego skutki mają się do prawa jakim jest wolność poglądów religijnych ? , mamy prawo wybrać jaką chcemy religię i nie możemy z tego powodu ponosić żadnych konsekwencji takich jak ostracyzm lub inne tego typu rzeczy.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline ihtis

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Styczeń, 2019, 11:07 »
Po długich bataliach i przepychankach z nadarzynem i zborowymi sługami w końcu niewiedzieć czemu dostałem list na przesłuchanie.Dziwi mnie to bo już miesiąc temu wrzuciłem list do skrzynki sali że porzucam przenajświętszą organizacje.....
Gratulacje decyzji.
Butelczyku,

co do reszty, wszystko zależy od Twojej kondycji psychiczno - duchowej i okoliczności, które tylko Ty znasz.
 Mógłbyś im np. przed komitetem, wysłać plik opracowanych jakoś tematów i zastrzeżeń, i napisać że będziesz chciał o tym porozmawiać. Dzięki temu zmuszeni zostaną do przeczytania, i pomyślenia. Jak napiszesz, że to w związku z komitetem, to muszą to czytać. A wtedy, prawda będzie już drążyć ich sumienia. A czy pojawisz się na komitecie, to inna sprawa. Możesz zażądać żeby na piśmie się ustosunkowali,  - wersji cała masa.
Albo dać se spokój, iść na lody :)
Pozdrawiam niezależnie,
 


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Styczeń, 2019, 11:20 »
A przy okazji mam pytanko, czy ktoś kiedyś w trakcie komitetu groził wszczeciem kroków prawnych?

Znam taką sytuację, dodatkowo była groźba odebrania sobie życia. Komitetu nie zorganizowano i ta osoba nadal jest formanie ŚJ, ale nieczynnym.

A co do zaproszeń na komitet w formie listownej to już kilka razy widziałem takowe. Być może w niektórych zborach jest to mniej praktykowane, a w innych bardziej. Często tak robią z tego co widziałem na Zachodzie.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Styczeń, 2019, 12:17 »
Książka dla starszych: ''Paście trzodę Bożą'' str. 86

Gdy obwiniony grozi popełnieniem samobójstwa
16. Gdy obwiniony grozi,ze odbierze sobie życie, najlepiej, jeśli komitet zawiesi przesłuchiwanie i po możne mu odzyskać równowagi (zob. 7:12).
Starsi zapewnią go, że komitet pragnie udzielić mu pomocy.
Następnie spróbują mówić z nim na podstawie Biblii chrześcijańskich publikacji temat depresji i samobójstwa (Prz. 3:11, 12; 4:13; Hebr. 12:5, 6, 11-13). Zależnie od stanu emocjonalnego winowajcy rozmowę taką możne lepiej przeprowadzić dzień lub dwa dni później.
Starsi mogą do niej przygotować analizując artykuły  z radami, jak umiejetnie i z wrażliwością pomagać osobą cierpiącym na depresję  (w00 15.9
3-7; w89 1.2 25-29; 15.3 21-24; w83/3 7-12).
Komitet sądowniczy nie powinien niepotrzebnie przeciągać sprawy, gdyż może to być dla obwinionego bardzo stresujące. Starsi sporządzą zapiski zawierające daty rozmów z oskarżonym oraz omówione wersety biblijne i artykóły. Podpisane przez starszych notatki zostaną umieszczone w poufnych aktach zboru. Jeżeli komitet sądowniczy ma w jakieś sprawie wątpliwości, skontaktuje się z Biurem Oddziału.

Gdy obwiniony grozi wszczęciem kroków prawnych.
17.Gdy obwiniony grozi wszczęciem kroków prawnych przeciwko starszym, komitet zawiesi postepowanie i bezwzględnie zatelefonuje do Biura Oddziału

Boją się skutków prawnych, nic nie robiąc na własną rękę, aby nie mieć założonych pozwów prywatnych skierowanych przez osoby poszkodowane poprzez ich skandaliczne komitety sądownicze sekty (Ww).- groza


Offline Jozue

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Styczeń, 2019, 19:27 »
Przewodniczącym jest Zbigniew Ruszkowski, to dobra wiadomość. Zbyszek to ciepły i dobry wujek, który od lat jest w prawdzie. Masz duże szanse pozostać na łonie matki Organizacji :)
"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Styczeń, 2019, 19:41 »
Od siebie tylko napiszę, że też bym chciał mieć Zbyszka w komitecie. Ale, ani Zbyszka, ani komitetu.  ???
Zazdraszczam. 8-)


Offline Fantom

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Styczeń, 2019, 19:55 »
  Wiesz,że Cię wykluczą. Sam wiesz,że masz już ich w głębokim poważaniu. Oszczędź sobie czasu i nerwów. Jak nie zrozumieli tego co wcześniej wrzuciłeś do skrzynki,to ponownie napisz list o odłączeniu. Mieliśmy tutaj na forum wspaniałe nagrania z KS. Mi osobiście w zupełności to wystarczy. Oni nie przyjdą do Ciebie z wyciągniętymi ramionami,ale z przygotowaną urną,do której za wszelką cenę będą chcieli Cię wcisnąć. Nie daj przejąc kontroli nad swoim życiem ludziom,którym już nie ufasz.
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń, 2019, 19:58 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


antykierat

  • Gość
Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Styczeń, 2019, 20:14 »
Witaj Butelczyk! Kopę lat ! Myślałem, że już dawno wziąłeś rozwód z org. Wrzuciłes list, to pewnie w komitety nie chciałeś się bawić. Ja wysłałem prosto do Nadarzyna - zadziałało skuteczniej. Po jakimś czasie dowiedziałem się że ogłosili w mnie w zborze. Czekam z niecierpliwością na publikacje grzechów najświętszej. A wiem , że będzie co czytać.
A z komitetem daj se spokój, zamiast tego publikuj . No i Pimpka w koncu dokoncz, karwasz twarz!


Offline Estera

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Styczeń, 2019, 20:30 »
A i uważajcie bo wszędzie macie podsłuchy, nawet w papierze toaletowym i słyszą jak się podcieracie ;)
   kreatywny.
   Żeby mogli, to by tak zrobili.
   Tylko że nie mają takiej mocy a ich "duch święty" też chyba śpi.
   Jak Baal.
   ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Styczeń, 2019, 20:49 »
Wrzuciłes list, to pewnie w komitety nie chciałeś się bawić. Ja wysłałem prosto do Nadarzyna - zadziałało skuteczniej. Po jakimś czasie dowiedziałem się że ogłosili w mnie w zborze.
Tak samo zrobiłem, nie chciałem toczyć słownej przepychanki 1,5 czy 2 h ''z groszem''- list był dowodem mojej decyzji odejścia z (Ww) wysłany poleconym za potwierdzeniem odbioru do Nadarzyna, najrozsądniejsze  zadziałanie, to zlekceważenie wszelkich ich zagrywek, zawsze chcą być górą ,taką mają obsesję, brak reakcji to największa osobista satysfakcja wobec ich, potraktować jak przysłowiowe na łące ''onwóg''
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń, 2019, 20:50 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Proctor

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Styczeń, 2019, 20:58 »
problem w tym że mam juz kilka rozmów nagranych i oni wiedzą ze bede nagrywał.kiedyś im powiedziałem ze wszystkie rozmowy nagrałem. czasem mam ochote sie z nimi poprzepychać.a czasem szkoda mi czasu już na to.Nie wiem czy to rodo czy nie.pismo dostałem listem poleconym od duchownych zarejestrowanego związku wyznaniowego pracujących w nadarzynie  wiec chyba to urzedowe pismo od prokuratorów towarzystwa straznica chcących decydować o czyjejś smierci lub życiu.
Wrzucisisz te nagrania?


Offline Matylda

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Styczeń, 2019, 22:24 »
 :) :) :)
Cześć Butelasiu :)
Miło Cię znowu"widzieć"

Co do komitetu to jak list wrzuciłeś to ja bym na lody poszła na Twoim miejscu.
Po drugie to Ty jesteś za ważna szycha dla nich oni dobrze wiedzą co na nich masz,tym bardziej że sam im uczciwie powiedziałeś że masz nagrania.
Skoro list wrzuciłeś to przecie powinno kończyć sprawę,powinni Cię ogłosić i amen,ale to są jednokomórkowce(przepraszam za język nienawiści)i chcą Cię pewnie w swoim wyobrażeniu w coś wmanewrować.
Moim zdaniem olej to.
Pozdrawiam  :)
Mati


Offline Salome

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Styczeń, 2019, 22:34 »
Ale petardę wrzuciłeś... Butelczyku.
Normalnie czytam i nie wierzę.
Kompromitacja i żenada w wykonaniu szanownego komitetu partii.

Jak dla mnie ten list to świetny materiał, żeby kogoś spróbować przebudzić i zapytać : "ej, człowieku, w czym ty siedzisz"?
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline ihtis

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Styczeń, 2019, 22:40 »
A ja myslę że jak Butelczyk ma czas siłę i ochotę, to może ich dożywić materiałami odstępczymi :-)


Offline uncja

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Styczeń, 2019, 22:49 »
Po długich bataliach i przepychankach z nadarzynem i zborowymi sługami w końcu niewiedzieć czemu dostałem list na przesłuchanie.Dziwi mnie to bo już miesiąc temu wrzuciłem list do skrzynki sali że porzucam przenajświętszą organizacje.Dodam że ostatni raz byłem na  sali na pamiątce w 2014 roku ,którą zresztą prowadziłem i po zejsciu ze sceny dałem list o rezygnacji ze starszego.Od tego czasu mnie na sali nie było a zostawiłem tez na pożegnanie na sali moją torbę z całym świadkowskim ekwipunkiem.Każdy kto mnie zna wie ze  od 2011 roku byłem znany w półswiadku odstępców choć duzo wczesniej udzielałem się na podobnych forach pod innym nickiem.Nie wszyscy tez wiedzą ze przez 12 lat byłem pionierem pełnoczasowym i przez 25 lat piastowałem przywileje w różnych zborach.Byłem tez pracownikiem towarzystwa straznica ,procowałem kilka razy okresowo w betel choć nigdy nie byłem zamianowanym betelczykiem.Po zatrudnienie przez straznice byłem wydelegowany na 2 lata do sosnowca na budowe  sali zgromadzeń potem zaraz po zakończeniu do brzegu potem do lublina potem znów na rok i miesiąc pod poznań a potem do malborka znów na rok.Potem w teren .W tym czasie zgromadziłem trochę materiałów kompromitujących strażnice i powstające w nim układy.myśle ze chyba powoli nadszedł czas żeby je upublicznić.list pokazuje ponieważ jest pismem urzędowym.W skład komitetu wchodzą osoby z biura oddziału w polsce w nadarzynie bo stamtąd też dostałem.przesłuchanie brzmi trochę po hitlerowsku ..jak to z organizacji Jehowy
hmmmmmmmmmmmmm w prawie karnym oskarzonych się wysłuchuje , nie przesłuchuje

A tak w ogóle to się chyba znamy to znaczy widzieliśmy się raz czy dwa ale mamy wspólnych znajomych.