Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: zaproszenie na przesłuchanie  (Przeczytany 14345 razy)

Offline butelczyk

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #75 dnia: 01 Luty, 2019, 09:54 »
Spokojnie. Ogólnie to zadzwoniłem  że gotowy jestem się spotkać ale nie w piątek bo pracuje.Brat zapewniał mnie ze bardzo zależy im a spotkaniu ze mną Spytałem też czy mam prawo do obrony.. Prokurator namawiał mnie ze najlepszą obroną jest przyznanie się do odstępstwa. . Spytałem czy mógłbym sam wybrać linie obrony czy mam takie prawo. Jak przybąknął że tak to powiedziałem że chciałbym przyjść z policjantem na przesłuchanie i że byłem na policji pokazać to wezwanie.. Chciałbym żeby policjant był ponieważ zależy mi na notatce służbowej w celu podjęcia kroków prawnych. Oczywiście odrazu padł blady strach na sługę Jehowy. Powiedział że niewpuszczą policję na sale. To zaproponowałem mu drugie rozwiązanie-nagranie komitetu na dyktafon. Odrazu widać było jego zdenerwowanie. Przyznał też że chodzi o wyznanie grzechow. Wykazalem że wyznanie grzechów to w kontekście religijnym skoro biorą w nim udział osoby mające status duchownych i odbywające się miejscu kultu religijnego to nic innego jak spowiedź. Nikt w 21 wieku nie może być zmuszany do konkretnych aktów religijnych pod groźbą.takie groźbą że strony komitetu że jeśli nie przyznasz się to cie ukarzemy wyrzuceniem i wyczytaniem twojego imienia publicznie . Rozmowa jeszcze trwała z 20 minut gdzie naciskalem do tego żeby pokazał kto im dał prawo do wzwania na przesłuchanie. Koniec końców  poinformowałem że będę jednak  chciał wpaść z policją i bronić swoich praw. Poinformowałem że wyjeżdżam na weekend zawieść dziecko na ferie i napewno zadzwonię w niedziele umówić się na konkretny termin.
W niedzielę o 15 dzwonię  według dzentelmeńskiej umowy gdzie zapewniał wcześniej że nikomu nie odmawia się obrony przed zarzutami. Wtedy poinformował mnie że nie będzie komitetu i że zostałem wykluczony za odstępstwo. Wiedziałem że boją się policji czy dyktafony ale myślałem też że mają choć trochę przyzwotosci.okazali się zwykłymi tchórzami Jehowy. Powiedziałem też sędziemu że najmniej cywilizowany kraj ma stokrotnie bardziej sprawiedliwy aparat sadowniczy rozwiniety  niż oni. Upewnili też mnie ze odejście od nich porzucenie ich to był najlepszy krok w moim życiu. Nawet niektórzy dyktatorzy czy esesmani dawali prawo do obrony. Ale nie oni.
Napewno upublicznie nagrania ztych Rozmów. Mam ich więcej bo około 4 wizyt i chyba najlepsza  forma to chronologiczna.sam nie wiem jak to ugryźć niemniej te dwie rozmowy telefoniczne pokazuje oblude panów życia i śmierci i strach przed policja czy upubliczieniem. Pokazuje też że jasno Ze w nadarzynie jest komórka która śledziła  moj@ odstępcza działalność ijej efekt to według Zbyszka  szeryfa kilkadziesiąt stron wydruku z moimi postami czy wpisami. To i tak mało bo z tego wynikało że wpisy pochodzą tylko z nicka butelczyk a nie z tego  którym się na codzień posługuje. Na koniec jeszcze napisze ze prokurator ocenił że moja odstępc za działalność to grzech przeciw duchowi Świętemu.... Dobra czas się zbierać na Warszawę.






« Ostatnia zmiana: 01 Luty, 2019, 10:01 wysłana przez butelczyk »


Offline Lechita

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #76 dnia: 01 Luty, 2019, 12:16 »
Witaj "butelczyk"!

Świetnie to rozegrałeś! To się "straszni z boru" posr...li jak wspomniałeś o obecności policjanta! W sumie to chyba lepiej , że uniknąłeś traumy komitetu.
Miałem podobne odczucia odnośnie możliwości obrony na komitecie. Nawet Trybunał Norymberski sądzący zbrodniarzy niemieckich po II wojnie światowej zapewnił obrońców takim odrażającym typom jak Goering, Ribbentrop czy Keitel.  Wszędzie prawo do obrony jest niezbywalnym prawem oskarżonego. Jedynie "święta organizacja warwickowa" odmawia tego ludziom!

Czekam na upublicznienie nagrań i życzę Ci wszystkiego co dobre, piękne i szczęśliwe , ciesz się wolnością od tej szalonej sekty!

Serdecznie pozdrawiam :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline hello_him

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #77 dnia: 01 Luty, 2019, 13:13 »


 "straszni z boru"

starszni z boru ha ha umieram  ;D ;D ;D ;D ;D


Offline vincent

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #78 dnia: 01 Luty, 2019, 14:03 »
Powiem tylko ze masz gościu jaja😁
Nie znam Cie osobiście ale chętnie zaproszę na flache. Czuj się zaproszony!


Offline Sebastian

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #79 dnia: 01 Luty, 2019, 14:11 »
Sprawa Butelczyka już pozamiatana, a ja od kilkunastu lat poza organizacją więc nie mogę sam na sobie przećwiczyć pomysłu który przyszedł mi do głowy.

Marzy mi się sytuacja, gdy przesłuchiwany nie wspomina ani słowem o tym że przyjdzie z osobą trzecią, ale pojawia się na sali królestwa w obecności dwóch policjantów, którzy wyrażają wolę uczestnictwa w komitecie. Całość jest nagrywana kamerką w okularach, które nosi oskarżony.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że komitet nie odbędzie się. Przypuszczam, że starszyzna kłamałaby że dzisiaj nie było zaplanowanego żadnego komitetu itd. itp. Ale chciałbym obejrzeć film w którym widać przerażoną starszyznę która blednie, a może i mdleje na widok policji.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #80 dnia: 01 Luty, 2019, 14:18 »
Witaj- Butelczyk; zaimponowałeś mnie takim zaskakującym posunięciem ''roszadą'' na szachownicy, w tak osobistej rozgrywce, wobec obserwujących - takim mistrzowskim posunięciem w pojedynku, najlepszy z mistrzów szachowych ma dylemat w postawieniu kolejnego przemyślnego ruchu w stosunku do godnego przeciwnika, w nie jednym przypadku poddaje partię, tak uczyniła (Ww) w mistrzowskim TWOIM zagraniu, rozłożyłeś przeciwnika - BRAVO jesteś WIELKI !!! 
« Ostatnia zmiana: 01 Luty, 2019, 14:19 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Brat Kardyga

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #81 dnia: 01 Luty, 2019, 14:28 »
Ciekaw jestem czy w dobie RODO nadal ogłaszają z mównicy po imieniu i nazwisku, że taki a taki nie jest już... Można by tym zainteresować odpowiednie władze jakby co.


Offline Adam_73

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #82 dnia: 01 Luty, 2019, 14:30 »
Powiem tylko ze masz gościu jaja😁
Nie znam Cie osobiście ale chętnie zaproszę na flache. Czuj się zaproszony!

no jest herbatnik ;-) zapraszam i ja jakby co
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline Sebastian

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #83 dnia: 01 Luty, 2019, 14:37 »
Ciekaw jestem czy w dobie RODO nadal ogłaszają z mównicy po imieniu i nazwisku, że taki a taki nie jest już... Można by tym zainteresować odpowiednie władze jakby co.
to ciekawa kwestia, a nie ma ustalonego orzecznictwa w tej sprawie.

Niewątpliwie związek wyznaniowy może przetwarzać dane osobowe w zakresie niezbędnym do ich celów statutowych (i np. pastor lub pop lub koordynator może mieć odnotowane kto jest jego owieczką a kto nie jest) ale właśnie...

czy wygłaszanie komunikatu "imię nazwisko nie jest już świadkiem Jehowy" napewno należy do "niezbędnego zakresu" przetwarzania danych?!

chciałbym, aby władza świecka np. UODO zajęła w tej sprawie pisemne stanowisko.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline ewa11

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #84 dnia: 01 Luty, 2019, 15:55 »
Sprawa Butelczyka już pozamiatana, a ja od kilkunastu lat poza organizacją więc nie mogę sam na sobie przećwiczyć pomysłu który przyszedł mi do głowy.

Marzy mi się sytuacja, gdy przesłuchiwany nie wspomina ani słowem o tym że przyjdzie z osobą trzecią, ale pojawia się na sali królestwa w obecności dwóch policjantów, którzy wyrażają wolę uczestnictwa w komitecie. Całość jest nagrywana kamerką w okularach, które nosi oskarżony.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że komitet nie odbędzie się. Przypuszczam, że starszyzna kłamałaby że dzisiaj nie było zaplanowanego żadnego komitetu itd. itp. Ale chciałbym obejrzeć film w którym widać przerażoną starszyznę która blednie, a może i mdleje na widok policji.
Pomysł przedni, tylko czy jakiś policjant zgodziłby się wziąć udział w czymś takim? Idziesz na komisariat, mówisz, że masz zaproszenie na KS u Świadków Jehowy, a oni robią oczy jak spodki, o co się rozchodzi. Gdzie tu przestępstwo? To trzeba by było mieć jakiegoś znajomego policjanta.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #85 dnia: 01 Luty, 2019, 17:02 »
Nie wiem co na takie komitety mówi prawo świeckie. Ale z tego co wiem, to konstytucja zapewnia wolność wyznania. A ostracyzm, jaki następuje po komitecie, jest niczym innym, jak szykanowaniem człowieka. A tego już chyba prawo świeckie nie pochwala, bo w końcu, czy ktoś chce być śJ czy nie to jego osobista decyzja i nikt trzeci nie może wyciągać jakichkolwiek konsekwencji z tego.
Ale pewnie, dopóki rzeczywiście Nadarzyn nie beknie za to płacąc prawomocnie zasądzoną karę to i tak i tak będą robili co chcą.
A tak jeszcze przyszło mi na myśl. Czy nawoływanie do ostracyzmu, nie można podciągnąć pod "mowę nienawiści"? Przecież to jest nawoływanie do wykluczenia społecznego.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline ewa11

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #86 dnia: 01 Luty, 2019, 18:11 »
Nie wiem co na takie komitety mówi prawo świeckie. Ale z tego co wiem, to konstytucja zapewnia wolność wyznania. A ostracyzm, jaki następuje po komitecie, jest niczym innym, jak szykanowaniem człowieka.
Tak samo, jak według Konstytucji każdy ma prawo do decydowania o swoim życiu osobistym, czyli m. in. do decydowania, z kim się spotyka i komu mówi "dzień dobry". Aktualni SJ mogą mówić, że nie chcą się z takim a takim spotykać, i niczyj to interes, z jakiego powodu. I niestety będą mieli rację.

Jeśli ktoś jest zdeterminowany, żeby prowadzić długie i żmudne procesy, to pewnie, może zostać prekursorem. Tak jak Owca Jehowy, która pomimo przegranej sprawy dużo moim zdaniem osiągnęła (chyba jako jedyna w historii WTS została przeproszona). Więc jeśli ktoś ma dużo zacięcia, to why not?


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #87 dnia: 01 Luty, 2019, 19:21 »
Sprawa Butelczyka już pozamiatana, a ja od kilkunastu lat poza organizacją więc nie mogę sam na sobie przećwiczyć pomysłu który przyszedł mi do głowy.

Marzy mi się sytuacja, gdy przesłuchiwany nie wspomina ani słowem o tym że przyjdzie z osobą trzecią, ale pojawia się na sali królestwa w obecności dwóch policjantów, którzy wyrażają wolę uczestnictwa w komitecie. Całość jest nagrywana kamerką w okularach, które nosi oskarżony.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że komitet nie odbędzie się. Przypuszczam, że starszyzna kłamałaby że dzisiaj nie było zaplanowanego żadnego komitetu itd. itp. Ale chciałbym obejrzeć film w którym widać przerażoną starszyznę która blednie, a może i mdleje na widok policji.

Rozwinąłbym ten scenariusz - 'oskarżony' wchodzi sam na komitet, który trwa już jakieś np. 15 min i wówczas przychodzą policjanci z informacją, że jest tu przesłuchanie osoby, i chcą uczestniczyć w tym. Starsi nie powiedzą że nic nie zaplanowane, lub że nic się nie dzieje... i co wówczas??? 


Offline Dietrich

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #88 dnia: 01 Luty, 2019, 20:31 »

A tak jeszcze przyszło mi na myśl. Czy nawoływanie do ostracyzmu, nie można podciągnąć pod "mowę nienawiści"? Przecież to jest nawoływanie do wykluczenia społecznego.

Podciągnąć można, bo dla każdego normalnego człowieka jest to mowa nienawiści wsparta fanatyzmem.
W tym wypadku WTS idzie krok dalej:  jest to  w y m a g a n i e  ostracyzmu.
Rzecz w tym, że betonowy świadek powie: a ja akurat nie chcę utrzymywać kontaktów z tym człowiekiem. I co mi zrobisz? A przedstawiciel WTS-u skłamie przed sądem, że więzi rodzinne nie ulegają rozluźnieniu. 
Pozostaje pokazywać i upubliczniać każdy, najmniejszy nawet aspekt obłudy tego bajzlu stworzonego w imię Boga. 

Chrzanić ten cały WTF-S.


Offline Sebastian

Odp: zaproszenie na przesłuchanie
« Odpowiedź #89 dnia: 01 Luty, 2019, 22:08 »
Starsi nie powiedzą że nic nie zaplanowane, lub że nic się nie dzieje... i co wówczas???
np. starsi mogliby wtedy powiedzieć, że tutaj właśnie trwa wewnątrzwyznaniowe postępowanie dyscyplinarne i że oni żądają aby policja opuściła miejsce kultu religijnego, a niespełnienie tej prośby będzie skutkować pisemną skargą wysłaną do komendanta policji.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)