NA DOBRY POCZĄTEK > OGÓLNIE O FORUM

Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd

<< < (63/63)

janekkowalski:
Info 100% :)

hello_him:
Pierwsze co mi sie skojarzyło z tytułem wątku,  to historia matactwa z mojego rodzimego zboru.

Zbór 40 km od Warszawy w kierunku Siedlec, był u nas pewien poważany nadzorca miasta. Ściśle wspołpracował z Nadarzynem, można było powiedzieć ze był decydentem lub jednym z kilku jeśli chodzi o wszystko co zwiazane z nagłosnieniem. Miał działkę w nagłośnieniu nad Polską i byłymi krajami ZSRR.
Sprawa się działa jakieś 15 lat temu. Ten oto poważany mówca kongresowy i nagłośnieniowiec szybko zaczął się bogacić. Ojciec 3 ki dzieci z żoną która pracą sie nie schańbiła. W krótkim czasie kupił sobie "zachodni" samochód, generalny remont ( wymiana c.o., docieplenie budynku i wymana okien, kostka na podwórku wymiana bramy itp.). Z pensji na sredniej państwowej posadzie nie było możliwości tego zdobyć. W zborze huczało. Wiadomo było że żdnego majątku nie odziedziczył ani nie wygrał na loterii.

Za jakieś 2 lata okazało sie że ten oto miastowy nadzorca starcił wszystkie przywileje a niedługo po tym został wykluczony. Na zebraniu gdzie ogłoszono jego śmierć za życia,  żona się podniosła i zaczęła wykrzykiwać że on tego nie zrobił.

 Sprawa wypłynęła gdy jego nieptrzychylnie natawieni starsi puścili w obieg co sie stało. Chłopina kręcił interesy odchudzając portfel najświętrzej organizacji. Żona niestety musiała iść do sprzatania żeby odrobić za luksusy i błogosławieństwa z Nadarzyna. Być może zwrot pocynionych szkód wiązał sie z pozwoleniem na powrót do organizacji szanownego jegomościa.

Zastanawia mnie czy zbiórki pieniedzy i towarów które robił na rzecz biednych braci za wschodnią granicą trafiły kiedykolwiek do nich.

Smutne i żałosne ale prawdziwe.

HARNAŚ:
Niepojęte .  :'(
Może żona krzycząc na sali , że On tego nie zrobił miała rację ?
Moze faktycznie to nie On zrobił remont i wymienił kostkę na podjazdach przed domem , może wziął fachowców? ;D

Lemuel:

--- Cytat: janekkowalski w 07 Grudzień, 2019, 11:32 ---https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/caryca-ksiegowosci-i-sekretne-pozyczki-reportaz-superwizjera-tvn,989467.html
Kobieta będąca sj, w momencie kiedy sprawa ujrzala dziennie automatycznie ją wykluczyli.  Swego czasu bardzo zaangażowana,  posiadająca duża wiedzę, udzielala się. Nagle czar prysl,  a sprawa naprawdę  gruba. Wczoraj o 20 był superwizjer o tym na tvn24. Ciekawy jestem ile osób że zboru wplacilo pieniążki  :)
_
Info 100% :)

--- Koniec cytatu ---

Jakiś dowód na to, że to Ś.J ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej