Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska  (Przeczytany 17758 razy)

Offline Sebastian

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #120 dnia: 16 Styczeń, 2019, 01:50 »
niech ci będzie, antykieracie, czuj się zwycięzcą tej dyskusji ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


antykierat

  • Gość
Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #121 dnia: 16 Styczeń, 2019, 01:56 »
Wykaż jakikolwiek błąd w moich czy zacytowanych wypowiedziach.
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń, 2019, 02:19 wysłana przez antykierat »


Offline Sebastian

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #122 dnia: 16 Styczeń, 2019, 02:07 »
ja z Tobą dyskusję już skończyłem
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sługa Pozaoczny

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #123 dnia: 16 Styczeń, 2019, 05:58 »
ja z Tobą dyskusję już skończyłem

Brawo Ty :)


BetMen

  • Gość
Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #124 dnia: 16 Styczeń, 2019, 07:47 »
Nie przyjmuje żadnego duchownego,czy to starszego zboru a już tym bardziej księdza! Dość "niby przedstawicieli Boga" w moim życiu i domu...


puma

  • Gość
Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #125 dnia: 16 Styczeń, 2019, 08:48 »
Nie przyjmuje żadnego duchownego,czy to starszego zboru a już tym bardziej księdza! Dość "niby przedstawicieli Boga" w moim życiu i domu...

I masz do tego prawo :) Super jest to, że nie trzeba się chować czy wyłączać lub blokować telefonów jak przychodzi ksiądz. Można mu w oczy powiedzieć, że się go nie przyjmie i on po prostu wychodzi i nie przychodzi po raz drugi .Nie wyczekuje w krzakach jak Świadkowie Jehowy pod moją pracą.Nie udaje, że spotkanie jest przypadkowe.Chociaż wysłałam pismo do mojego zboru i do samego Nadarzyna, że nie życzę sobie wizyt ani zaczepiania mnie odnośnie tematów religijnych na ulicy.


Offline Marsellus Walles

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 13
  • Polubień: 8
  • Amerykańskie imiona gówno znaczą
Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #126 dnia: 28 Styczeń, 2019, 08:41 »
Zapraszam do domu każdego kto jest miły.
Kto jest debeściak ? Pan Wąski jest debeściak i jego mafia też.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #127 dnia: 28 Styczeń, 2019, 17:33 »
Zapraszam do domu każdego kto jest miły.

Tylko nie zapraszaj Zed'a i Maynard'a.
Chociaż podobno Zed zszedł.  8-)


Offline dziewiatka

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #128 dnia: 29 Styczeń, 2019, 02:18 »
Księżulo omija mnie szerokim łukiem jak najgorszą zarazę,a i ja nie pałam chęcią rozmowy.Był czas kiedy to ja szedłem na farę by dokonać wizyty pasterskiej,raczej była to wizyta łupieżca .Przez jakiś czas miałem mściwą satysfakcję z takich rozmów.Nie żeby nie było takich miałem powód,pierwszy to taki gdy ksiądz odwiedził mnie w momencie gdy przeprowadziłem się do Rybnika i byłem zainteresowany świadkami to pocieszył mnie tym że tacy jak ja będą wisieli na każdej latarni.drugi powód  był wcześniejszy ,ksiądz obsmarował mnie za to że spuściłem wpi...ol gwałcicielowi i to taki że na kilka miesięcy wylądował w szpitalu.Jako takich konsekwencji nie poniosłem,wielebny bał się donieść na milicję bo pobity był jego siostrzeńcem,ja bym dostał zawiasy a synek siostruni wielebnego tym razem by się nie wywiną.Teraz nawet czasami bym pogadał ale oni nie chcą.


Offline sawaszi

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #129 dnia: 15 Listopad, 2020, 02:09 »
Mam dobrą nowinę
W TYM ROKU kolędy nie będzie
Jak ktoś chce porozmawiać z duszpasterzem to tylko przez internet , lub telefonicznie .
Pandemia światowa trwa i zmienia oblicze tego świata .


Offline sawaszi

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #130 dnia: 22 Styczeń, 2021, 18:13 »
Kolęda 2021
Drodzy parafianie i ci innej wiary
- jest rozwiązanie na przyjęcie duszpasterza i kolędy w czasie pandemii ;
Księdza przyjąć na podwórzu , a kopertę z datkiem pozostawić przed domem
- w ten sposób proboszcz pobłogosławi ten dom a kolędy i machania w podziękowaniu za błogosławieństwa można sobie przesyłać wzajemnie przez okno  :)
Tradycja musi być - nawet w dobie pandemii  ..
A cha - z proboszczem mam zamiar się umówić telefonicznie a do koperty włożę symbolicznie 1 złoty (na rozmnożenie , bo na tyle mnie stać) - ale nie powiem jemu co jest w tej kopercie
 Co myślicie o tym ?
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń, 2021, 18:46 wysłana przez sawaszi »


Offline Stanisław Klocek

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #131 dnia: 22 Styczeń, 2021, 18:41 »

Kolęda 2020/2021. Biskupi proponują różne formy wizyty duszpasterskiej ...

... "Zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach należy zaprosić mieszkańców do kościoła w mniejszych grupach na wieczorną Mszę św."
... Wskazane jest też rozdanie modlitwy do odmówienia w domach oraz książeczki kolędowej" – dodał Gądecki.
... może być "wizyta duszpasterska na zaproszenie parafian"
... Poprosił jednocześnie wiernych "o ile jest to możliwe, o złożenie np. w którąś z niedziel na tacę w kopercie (z napisem +kolęda+) rocznej ofiary, ... 
tu więcej
PS
W dwu miejscach na zaproszenie odwiedzali bez maseczek.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #132 dnia: 22 Styczeń, 2021, 19:44 »
A propo kolędy:


Offline Asia1984

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #133 dnia: 23 Styczeń, 2021, 22:02 »
Kolęda 2021
Drodzy parafianie i ci innej wiary
- jest rozwiązanie na przyjęcie duszpasterza i kolędy w czasie pandemii ;
Księdza przyjąć na podwórzu , a kopertę z datkiem pozostawić przed domem
- w ten sposób proboszcz pobłogosławi ten dom a kolędy i machania w podziękowaniu za błogosławieństwa można sobie przesyłać wzajemnie przez okno  :)
Tradycja musi być - nawet w dobie pandemii  ..
A cha - z proboszczem mam zamiar się umówić telefonicznie a do koperty włożę symbolicznie 1 złoty (na rozmnożenie , bo na tyle mnie stać) - ale nie powiem jemu co jest w tej kopercie
 Co myślicie o tym ?

moze to  jest dziwne, ale ja koledy  nie lubie i najczesciej wtedy siedze cicho. ta rozmowa nic mi nie wnosi, bo to chwila rozmowy i same tylko ogolniki. ja wole porozmawiac z jakims ksiedzem w kancelarii czy kaj, bo to dopiero wnosi cos w moje zycie, jest wiecej czasu na rozmowe i poruszam temat ktory mnie interesuje...


Offline sawaszi

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #134 dnia: 23 Styczeń, 2021, 22:51 »
moze to  jest dziwne, ale ja koledy  nie lubie i najczesciej wtedy siedze cicho. ta rozmowa nic mi nie wnosi, bo to chwila rozmowy i same tylko ogolniki. ja wole porozmawiac z jakims ksiedzem w kancelarii czy kaj, bo to dopiero wnosi cos w moje zycie, jest wiecej czasu na rozmowe i poruszam temat ktory mnie interesuje...


 Czas pandemii jest czasem wyjątkowym dla duszpasterzy i tu potrzeba rozeznania
- czy parafianin potrzebuje rozmowy i pobłogosławienia ?
- czy tylko pogadać o pogodzie i sąsiadach
 A właśnie - czy kolędowanie odejdzie do lamusa tradycji ?
- wszak (w dobie pandemii) nawet starsi nie odwiedzają swych "owieczek" bo mają zakaz do tego  :(
Pożyjemy - zobaczymy , jak sytuacja światowa dalej się rozwinie