BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Czy bezpieczne jest przygotowywanie się do studium Strażnicy?

(1/8) > >>

Roszada:
Czy bezpieczne jest dla organizacji samodzielne przygotowywanie się do studium Strażnicy?

Nie wiem jak Wam, ale pod wpływem Waszych niektórych wypowiedzi, wydaje mi się, że samodzielne przygotowywanie się do studium Strażnicy jest niebezpieczne dla organizacji.  :)

Przecież człowieka myślącego nachodzą różne myśli, gdy sam sobie coś czyta.
W myślach nie zgadza się z organizacją w tym czy owym.
Na zebraniu w tłumie i jednolitości by nie zauważył swoich wątpliwości.
Jak to jest? :-\

Zlikwidowano kilka lat temu grupowe przygotowania,
Może znieść i te samodzielne? ;)

Sebastian:
kiedyś przed laty wielką konsternację na zebraniu strażnicy w Karpaczu wywołał zainteresowany ktróry zgłosił się do odpowiedzi na jakiś pogmatwany temat (bodajże inspekcji Jezusa w 1919 roku) i palnął "oto wielka tajemnica wiary"

ciężko mi osądzić czy faktycznie tak myślał czy sobie jawnie zakpił z nauczania straźnicy

ale (wracając do tematu wątku) dla strażnicy byłoby bezpieczniej gdyby niektóre tematy nie były roztrząsane i rozkminiane rozmowo ale traktowane właśnie jako tzw. tajemnica wiary

Roszada:
Widzę Mroki napisał:

--- Cytuj ---U mnie było podobnie, po przygotowaniu się do tak zwanego studium Biblii przy pomocy strażnicy ;D, a robiłem to by zrozumieć, nie zaś wiedzieć gdzie co pisze, to właśnie na żebraniu :D zauważałem jak sprytnie pewne kwestie się pomija inne zaś uwydatnia,
--- Koniec cytatu ---

Właśnie to jest ta refleksja myślących i prawdziwie studiujących, a nie tylko udających, że studiują, a w rzeczywistości powtarzających slogany. :-\

puma:
Sami się niekiedy wkopują tzn strażnica :) Niezmiennie mnie to bawi :) Np ten film dla głuchoniemych o masturbacji normalnie hit:D co włączę to płaczę ze śmiechu :)

Technolog:

--- Cytat: Roszada w 24 Grudzień, 2018, 12:29 ---Właśnie to jest ta refleksja myślących i prawdziwie studiujących, a nie tylko udających, że studiują, a w rzeczywistości powtarzających slogany. :-\

--- Koniec cytatu ---
Ostatnie studium akapit o urządzeniach elektronicznych. Tylko starsi wiedzą, że w 2011 roku zakazano używać tabletów na scenie. Ale sprytnie to zmanewrowano i wmówiono głosicielom, że to oni mieli złe podejście.
W Paście jest o przebiegu Strażnicy jest napisane:

--- Cytuj ---Prowadzący nie skupia się na szczegółach, lecz na temacie, głównych myślach artykułu oraz jego praktycznej wartości. Artykuł jest rezultatem wnikliwego studium, dlatego prowadzący nie będzie dodatkowo omawiał obszernego materiału, który sam wyszukał w publikacjach teokratycznych czy świeckich.
--- Koniec cytatu ---
Więc nie ma co liczyć na prowadzącego, że coś ruszy w temacie. Trzeba samemu... ale do tego trzeba się przygotować...
Kilka lat temu, powiedziałem, że Franz z CK został wykluczony, więc nawet w CK może się to zdarzyć... lekka konsternacja prowadzącego...
Ale trzeba było się przygotować ze świeckich źródeł :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej