BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Czy bezpieczne jest przygotowywanie się do studium Strażnicy?

<< < (6/8) > >>

Gandalf Szary:

--- Cytat: Adam_73 w 13 Luty, 2019, 22:00 ---ale jak to ''wlasnym cialem''? :)

--- Koniec cytatu ---
[/b][/size]
W polityce jest takie pojęcie jak zderzaki. Mają za zadanie przyjąć wszelką krytykę osoby znajdującej się za zderzakiem. Nie chcę oceniać, ale zderzaki rzeczona żona ma wystarczające heheh:)
Ale poważnie jako pionierka stała się rzecznikiem domu. Nawet NO nie poskąpił odwiedzinami w tej rodzinie pomimo lewizny męża. Otrzymuje przywileje w stylu podwózki pionierek na kurs pionierski itp. I sam nie ogranicza się do oceny innych osób,które np nie przychodzą na zebrania.

Johnny:

--- Cytat: LEOLDOTT w 13 Luty, 2019, 01:59 ---Jakiś  czas temu ok.roku  ,starszy miał przemówienie w potrzebach zboru odnośnie prowadzenia studium  strażnicy. Pamiętam to przemówienie bo była wtedy obsługa nadzorcy .Dziwilem się że takie głupoty gada w obecności nadzorcy ,jednak było to odgórne ustalenie. Na takim studium nie powinno się odczytywać  wersetów nie przytoczonych w artykule  , nie powinno się wracac do akapitów  które były już omówione ,jesli prowadzący widzi ze ktoś odbiega od tematu to powinien  zareagować  .Bylem już wtedy ,,przebudzony " i odebrałem to jako sygnał ze nakłada się jeszcze większą cenzurę .Rozmawiałem  potem o tym z jedną siostrą i stwierdziła ze już więcej nie będzie się zgłaszać na zebraniach i faktycznie nie widzę żeby się zgłaszała. Pare miesięcy temu odwiedził nas ten starszy z innym bratem na tzw .wizycie  pasterskiej .W rozmowie odniosłem się do wypowiedzi tego drugiego z innego zebrania który powiedział ze ,, rodzice którzy wysyłają dzieci na studia , to tak jakby oddali je w ręce szatana" .pytałem czy to jego wypowiedz. Stwierdzi że muszą ściśle trzymać się wytycznych  niewolnika i mówią to co mają w szkicu .Ten pierwszy dodał , ze w każdym zborze jest wyznaczony starszy  ( on był tym wyznaczonym ) który pilnuje żeby każde przemówienie czy wykład  , nawet przyjezdnego  brata było ścisle  zgodne ze szkicem który otrzymują .Czy ktoś z was lub jakiś starszy. może to potwierdzić .
.

--- Koniec cytatu ---

Ja mogę coś powiedzieć na ten temat. Czasami brat daje innym „zaufanym” też usługujących siedzącym na audytorium szkic wykładu który jest przedstawiany w danym tygodniu i podczas wykładu można sprawdzać czy mówca trzyma się szkicu. Sam brałem udział w takim procederze w zborze.

Jeśli chodzi o wytyczne z „kanału”(to określenie też uwielbiam ;D ;D) To we wskazówkach do zebrania w tygodniu możemy przeczytać:”Jeśli przedłużone zostaną inne punkty zebrania, z prowadzącymi je braćmi powinien na osobności porozmawiać doradca.”

I jest to prawda, że w zborze jest wyznaczony jednen z usługujących jako „doradca”, który kontroluje niejako innych usługujących.

 Myślę jednak że taka jedna osoba nie jest w stanie kontrolować wszystkiego, każdego punktu czy jest zgodny z doktryną, znaczy szkicami.

Gandalf Szary:

--- Cytat: Johnny w 13 Luty, 2019, 22:55 ---Ja mogę coś powiedzieć na ten temat. Czasami brat daje innym „zaufanym” też usługujących siedzącym na audytorium szkic wykładu który jest przedstawiany w danym tygodniu i podczas wykładu można sprawdzać czy mówca trzyma się szkicu. Sam brałem udział w takim procederze w zborze.

Jeśli chodzi o wytyczne z „kanału”(to określenie też uwielbiam ;D ;D) To we wskazówkach do zebrania w tygodniu możemy przeczytać:”Jeśli przedłużone zostaną inne punkty zebrania, z prowadzącymi je braćmi powinien na osobności porozmawiać doradca.”

I jest to prawda, że w zborze jest wyznaczony jednen z usługujących jako „doradca”, który kontroluje niejako innych usługujących.

 Myślę jednak że taka jedna osoba nie jest w stanie kontrolować wszystkiego, każdego punktu czy jest zgodny z doktryną, znaczy szkicami.

--- Koniec cytatu ---
[/b][/size]

Witaj Johnny!  A w temacie: Kto skontroluje kontrolującego?

Johnny:
Witaj Gandalfie!

Może ten kontroler ma „rok wolnej woli” ;D
A może wybiera się lojalnego, który nigdy nie odbiega od doktryny, nie wiem.

Co roku powinien się zmieniać człowiek jeśli chodzi o funkcje doradcy. Jak jest bardzo mało usługujących to nie wiem jak to może funkcjonować.

dziewiatka:
Doradca czyli ten kontrolujący jest kontrolowany przez kontrolowanych, choć dziwnie to brzmi ale warto pamiętać przez logo został wybrany.Wracając do tematu,każdy samodzielnie przygotowujący się do studium strażnicy mało jest zainteresowany treścią strażnicy tylko odpowiedzią na pytania,jedni czytają to co podkreślili jak leci inni starają się odpowiedzieć własnymi słowami.Jak w treści akapitu jest werset to ci którzy są uważani za gwiazdy starają się go powiązać z pytaniem,są też tacy ,którzy pamiętają o myśli przewodniej i temacie podtytułu i do tego nawiązują w swojej odpowiedzi.Tak ,że jak widać nie ma czasu na samodzielne myślenie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej