Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Biuletyn Dominikańkiego Centrum Informacji o Sektach  (Przeczytany 12909 razy)

Offline Sebastian

Odp: Biuletyn Dominikańkiego Centrum Informacji o Sektach
« Odpowiedź #60 dnia: 16 Lipiec, 2021, 09:47 »
Tworząc inicjatywę antysektową, trzeba wiedzieć jaki profil antysekciarstwa wybieramy, np:

- próbujemy "udowodnić", że wszystko co jest niekatolickie jest sekciarskie, a więc złe, gdyż "poza Kościołem nie ma zbawienia"...

- próbujemy przeciwdziałać czysto ziemskim złym skutkom działalności sekty, takim jak śmierć po odmowie transfuzji, itd itp.

- próbujemy prowadzić kampanie informacyjne, przeciwdziałając temu że ktoś nieświadomy wstąpi do sekty...

- próbujemy "po rosyjsku" zakazać działalności sekt, a potem zamknąć oczy i powiedzieć, że sekt nie ma...

- próbujemy uczestniczyć w sądach jako czynnik społeczny w rozprawach sądowych...

- próbujemy osobom dotkniętym ostracyzmem zapewnić nowe towarzystwo...

- próbujemy realizować jakiś pomysł inny niż powyższe...

itd. itp.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Biuletyn Dominikańkiego Centrum Informacji o Sektach
« Odpowiedź #61 dnia: 16 Lipiec, 2021, 10:47 »
każdy z tych rodzajów działalności antysekciarskiej ma inne cele i realizuje inne potrzeby człowieka więc wszystkie wg mnie są potrzebne

myślę że warto zaangażować się w te, które osobiście uważamy za najważniejsze...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NNN

Odp: Biuletyn Dominikańkiego Centrum Informacji o Sektach
« Odpowiedź #62 dnia: 16 Lipiec, 2021, 10:51 »
  - Tak, to prawda. Moi przedmówcy piszą prawdę. Może są jeszcze inne formy. Ale pamiętajmy, że sekty już dawno to wszystko wiedzą. I wtedy sama obojętność religijna to za mało. Chociaż akurat w sprawach świadków Jehowy jest skuteczna. Nie wiadomo jednak, czy organizacja nie przeistoczy się wkrótce całkowicie w grupę ekonomiczną. Na razie prowadzą sprzedaż nieruchomości w sposób zawoalowany. Ale zachodni świat miał to już dawno i się do tego modelu orga już przyzwyczaił. Wygląda to tak, że religia i Biblia to tylko parawan organizacji, a głównym zadaniem są cele ekonomiczne.

Dlatego istnieją już od dawna różne rodzaje grup i zjawisk destrukcyjnych:
religijne, ekonomiczne, terapeutyczne, uzdrowicielskie, edukacyjne oraz toksyczne związki - wszelkie, nie tylko małżeńskie.

Te różne rodzaje grup i zjawisk destrukcyjnych przyjmują różne formy:
 związek wyznaniowy, fundacja, stowarzyszenie, firma - działalność gospodarcza, grupa wirtualna (fora dyskusyjne, blogi, strony internetowe), wspólnota "widmo"- nigdzie nie zarejestrowana oficjalnie, np. grupa znajomych zrzeszona wokół jakieś osoby lub idei.

Tak, tak. Dobrze kojarzycie. Nasze forum też może być zjawiskiem destrukcyjnym. Szczególnie wtedy, jak prowadzi hejt względem jakiejś osoby, czy wielu osób, wyśmiewa i deprecjonuje. Ale też wtedy, jak jest  w wobec jakiejś osoby czy tematu zawsze nadmiernie krytyczne. To się działo na naszym forum. Pewna osoba posuwała się tak daleko, że osaczała swoją ofiarę poza forum, w życiu realnym, wysyłała jej kartki z urlopów, telefonowała, wysyłała pozdrowienia. A na forum ją ciągle atakowała. Poza forum telefonicznie i mailowo gromadziła swoich zwolenników. Przestrzegam przed takim postępowaniem na forum i w sieci. Osoba taka zawsze zostawia za sobą  namacalny ślad, jak płynący statek. Tylko w sieci ślad jest o wiele trwalszy. Zawsze są dowody na jej szkodliwą działalność. Można się zwrócić o pomoc właśnie do DCI w W-wie, lub obecnie do Fundacji "Dominik". To tak na marginesie. Nie spekulujcie, bo więcej się nie dowiecie. Pomoc zawsze jest udzielana z dyskrecją.

Jeszcze dodam tylko to, że instytucje pomocowe do których zgłasza się osoba twierdząc że jest krzywdzona, lub to wypłynie w czasie udzielania pomocy, są obowiązane zgłosić to organom ścigania. Często same cały czas współpracują z policją, prokuraturą i sądami, bowiem wiedzą, że w sektach destrukcyjnych dochodzi do przestępstw. 
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec, 2021, 11:04 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Biuletyn Dominikańkiego Centrum Informacji o Sektach
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Lipiec, 2021, 12:03 »
Moje spojrzenie o różnych inicjatywach informujących o sektach jest następujące. Owe ruchy informacyjne organizują się, aby podważyć nowo powstałe ideologie, sugerując, że może istnieć tylko jeden prawdziwy zbiór idei. Który? To już zależy od światopoglądu samych założycieli tej grupy zajmującej się takimi informacjami o sektach. Uwzględniam przy tym, iż obecne wyrażenie "sekta" jest oderwane historycznie od swej wcześniejszej definicji, która to definicja ulega ciągłej ewolucji znaczeniowej. Otóż do "sekty" w obecnej formie definicji teoretycznie można by podciągnąć każdą społeczność, jak nie w obecnym czasie, to na pewno w przeszłym. I tak dla przykładu pierwotne chrześcijaństwo powstałe w wyniku działalności  reformacyjnej Jezusa i jego uczni, którzy byli traktowani jako sekta (Dz 24:5, 28:22).


Dalej, każdy rozłam w chrześcijaństwie włącznie z katolicyzmem w jej początkowej fazie był uważany za sektę w wyniku dokonywanych zmian interpretacyjnych. Zauważyć można w sposób podobny w religiach niechrześcijańskich. Tak samo jak w ideologii ateistycznej są poważne różnice między nimi, gdzie jeden ateista nie zgadza się z innym ateistą pod wieloma względami. W sumie tak, czy owak, słowo sekta ma negatywny wpływ na relacje między między ludźmi. Wobec tego wielu etyków proponuje używać mniej drażniącej frazy "nowe ruchy społeczne". Jednak mimo tych i innych dylematów powstawanie różnic były i będą. Ale cóż, nie widzę końca, że któraś ze zwaśnionych stron zwycięży i powstanie jeden bezkolizyjny światopogląd. Zatem pozostaje dalej się przekabacać, tylko aby odbywało się w sposób kulturalny ku naprawianiu przekonań z wykrytych błędów na te poprawniejsze w wyniku postępu naukowego.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Biuletyn Dominikańkiego Centrum Informacji o Sektach
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Lipiec, 2021, 20:16 »
Najbadziej potrzebne jest wszelkie działanie w celu zagwarantowania obrony praw tych którzy z różnych przyczyn nie są w stanie sami z tych praw skorzystać.

Pracuję (między innymi) z taką kategorią ludzi, ona w terminologii angielskiej nazywa się "vulnerable", nie wiem czy jest już coś takiego w polskiej praktyce, najlepiej mógłbym to przetłumaczyć na "osoby wrażliwe" lub "bezbronne" albo "zagrożone". To są dzieci, osoby niepełnosprawne, upośledzone, ciężko chore, w podeszłym wieku, ofiary przestępstw, wypadków, oraz osoby które się nimi opiekują. Myślę że niektóre osoby izolowane społecznie też się łapią. Ogólnie są to ludzie którym jest trudno się obronić przed agresją, także w formie manipulacji.

Byłoby super móc stworzyć takie antysektowe stowarzyszenie, przynajmniej w celach o których Sebastian pisze w punktach 2,3, 6 i może też 5. Ja bym z chęcią tym się zajął.
nihilista


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Biuletyn Dominikańkiego Centrum Informacji o Sektach
« Odpowiedź #65 dnia: 16 Lipiec, 2021, 21:49 »
Nie wiadomo jednak, czy organizacja nie przeistoczy się wkrótce całkowicie w grupę ekonomiczną. Na razie prowadzą sprzedaż nieruchomości w sposób zawoalowany. Ale zachodni świat miał to już dawno i się do tego modelu orga już przyzwyczaił.

I kto wtedy będzie budował i za czyje pieniądze?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Biuletyn Dominikańkiego Centrum Informacji o Sektach
« Odpowiedź #66 dnia: 16 Lipiec, 2021, 22:37 »
Czy orgowski handel nieruchomościami to coś złego? Zaprawdę powiadam wam, jako i rzecze Pismo, pierwsi chrześcijanie również utrzymywali się z handlu nieruchomościami.  >:D


Offline Sebastian

Odp: Biuletyn Dominikańkiego Centrum Informacji o Sektach
« Odpowiedź #67 dnia: 16 Lipiec, 2021, 23:31 »
Czy orgowski handel nieruchomościami to coś złego? Zaprawdę powiadam wam, jako i rzecze Pismo, pierwsi chrześcijanie również utrzymywali się z handlu nieruchomościami.  >:D
świnto prawdo, :)

nawet Jezus mówił coś że razem z Ojcem posiada jakiś duży dom a w tym domu ma wiele mieszkań czy jakoś tak :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Biuletyn Dominikańkiego Centrum Informacji o Sektach
« Odpowiedź #68 dnia: 16 Lipiec, 2021, 23:37 »
świnto prawdo, :)

nawet Jezus mówił coś że razem z Ojcem posiada jakiś duży dom a w tym domu ma wiele mieszkań czy jakoś tak :)

Jezusa akurat nie miałem na myśli, tylko tych sekciarzy opisanych w Dz.Ap., szumnie nazywanych chrześcijanami.  ;D


Offline janeczek

Odp: Biuletyn Dominikańkiego Centrum Informacji o Sektach
« Odpowiedź #69 dnia: 17 Lipiec, 2021, 01:40 »
Nie zapominajmy że organizacja już mocno oberwała zabrali im możliwość pożyczek na budowę sal to było genialne rozwiązanie, dawałeś pożyczkę na swój majątek grupa zapaleńców budowała tak miło bo w końcu tam muszę być ktoś znajomy zwrócił mi uwagę że ja też w chlewiku z wieprzkami siedzę, budowy odbywał się metodą zrzutki i dawania materiałów budowlanych wszystko na błysk każdy dawał co umiał to jak remont samochodu właściciela warsztatu, ale władze zabroniła i teraz mają składkę ale działek darowanych nie ma materiałów chomikowanych na nowy dom ale 60 na karku i co zrobić w starym zostaniemy a materiały dla Jehowy, oberwali też z drukarniami muszą kodeks pracy przestrzegać składki i inne duperele ubezpieczenie wypadkowe emerytalne fanabeje od Jehowy w nowym świeci było za fri, dużo się w Polsce udało zrobić akcje pod stadionami pokazały zwykłym ludziom że to nie tylko mili ludzie ale zwykła firma zarabiająca kasę że są ci co przez nich cierpią, jest lżej jeszcze w polsacie te 2 odcinki u mnie się mocno odbiły byłem pytany ale u was tak nie ma chodziło że w warszawie dużych miastach ale miejscowi to misie że przytul do serca nikogo by nie skrzywdzili, żeby podnieść temperaturę unikałem odpowiedzi kręciłem że jednak Jehowa zmienia ludzi pokazywałem przykłady że jako katoliczka jeździła na wczasy gościła rodzinę a teraz głosi, i inne od czapy im durniejszy tym lepszy to działa tak mamy że jak kłamiemy to widać czuć szczególnie że wkładałem w to serce zawsze gadatliwy i nie kończący teraz kończyłem i krytykowałem KK brzmiało to jak obrona konstytucji przez Prezesa, pomogło pamiętam że ludzie obchodzili wózki ogólnie niestety co do pomocy to mam czarny scenariusz, balansują na granicy i tak robią żeby się wywijać w Belgi zostali złapani za systemowy ostracyzm ale podejrzewam że w Polsce uszło by im na sucho rozpraw za 2 lata wyrok za 5 i jeszcze nimb ameryaniski         
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline sawaszi

Odp: Biuletyn Dominikańkiego Centrum Informacji o Sektach
« Odpowiedź #70 dnia: 17 Lipiec, 2021, 23:29 »
Moi drodzy - każda sekta karmi się wiernymi jej  :)
- i to jest  prawo i .............
Oczywiście nasza konstytucja nie zabrania sekciarstwa i odmiennych poglądów
-a jaka sekta jest nadzwyczaj seksowna ? - że ostatnio wszyscy ją walą i ładują postami jak akumulator zasadowy i kwasowy ?
Zaprawdę powiadam wam ; krytyka jest potrzebna dla równowagi (systemu) - ale nie wolno w tym przeginać
To co od wieków zawsze się sprawdza ; "a co to jest prawda ? " , "jest moja i twoja prawda  a nawet g.... prawda i to tysz prawda"  :o:D .
Polecam każdemu 'ana litykowi' aby sam stał w równowadze na obu nogach i dawał dobry przykład w otoczeniu swym i społecznym  :) .
Ps. - lubię wszystkich ludzi dobrej woli   :) .
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec, 2021, 00:07 wysłana przez sawaszi »