Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1923 - "Bracia najmniejsi", nowe odniesienie  (Przeczytany 637 razy)

Offline Roszada

1923 - "Bracia najmniejsi", nowe odniesienie
« dnia: 07 Grudzień, 2018, 17:44 »
‘Bracia najmniejsi’ (Mt 25:40) – cała ludzkość i wyłącznie pomazańcy

   Towarzystwo Strażnica miało dwa stanowiska co do tego, kim są ‘bracia najmniejsi’ (Mt 25:40). Pierwsze, do 15 marca 1923 roku i drugie, od tego czasu, aż do dziś:

Do 15 października 1923 roku

„Pierwsi Badacze Pisma Świętego rozumieli, że użyte w tej przypowieści sformułowanie »moi bracia« odnosi się zarówno do osób mających panować z Chrystusem w niebie, jak i do całej ludzkości, która odzyska ziemską doskonałość” (Strażnica 15.03 2015 s. 26).

Od 15 października 1923 roku

„W Strażnicy z 15 października 1923 roku potwierdzono, że »Synem Człowieczym« jest Jezus. Zarazem jednak przedstawiono rozsądne argumenty biblijne przemawiające za zawężeniem grona braci Chrystusa jedynie do tych, którzy mają panować z nim w niebie. Natomiast do owiec zaliczono osoby spodziewające się żyć na ziemi pod panowaniem Królestwa Chrystusa” (Strażnica 15.03 2015 s. 26).


Offline Roszada

Odp: 1923 - "Bracia najmniejsi", nowe odniesienie
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwiec, 2020, 18:57 »
Jak ktoś zauważył i podpowiedział mi, ci bracia najmniejsi, którym udzielono pomocy byli ogólnie nieznani.
Natomiast "braci najmniejszych" i tych 'całkiem najmniejszych z najmniejszych' z CK każdy zna. :)
Biblia ŚJ podaje:

„Wtedy prawi go zapytają: ‚Panie, kiedy widzieliśmy, że jesteś głodny, i cię nakarmiliśmy, albo że jesteś spragniony, i daliśmy ci pić? Kiedy widzieliśmy, że jesteś obcy, i przyjęliśmy cię gościnnie, albo że jesteś nagi, i cię ubraliśmy? Kiedy widzieliśmy, że jesteś chory lub w więzieniu, i cię odwiedziliśmy?’. A Król im odpowie: ‚Wiedzcie, że wszystko, co zrobiliście dla jednego z najmniejszych moich braci, to zrobiliście dla mnie’.” (Mt 25:37-40)

Zresztą ja nie widziałem jeszcze głodnego i nagiego członka CK. ;)
Jednego spragnionego widziałem na filmie w sklepie monopolowym. ;D