W ostatnich latach wydano kolejne śpiewniki, zmieniano je przede wszystkim z powodów doktrynalnych:
2009: Śpiewajmy Jehowie — duży druk bez nut:
Śpiewajmy Jehowie — duży format z nutami:
Śpiewajmy Jehowie — mały format bez nut:
Śpiewajmy Jehowie — mały format z nutami (po polsku brak):
2014-2016: Śpiewajmy Jehowie, nowe pieśni
2016, ‛Radośnie śpiewajmy Jehowie’
Zmiany doktrynalne z roku 2010
„Jaśniejsze światło nieuchronnie prowadzi do zmiany sposobu »śpiewania o prawdzie«. Ponad 20 lat Świadkowie Jehowy w wielu krajach z radością korzystali ze śpiewnika zatytułowanego Wysławiajcie Jehowę w pieśniach. Od chwili wydania go światło prawdy pojaśniało i niektóre używane dotąd wyrażenia stały się nieaktualne. Na przykład rozumiemy, że imię Jehowy będzie »uświęcone«, a nie »usprawiedliwione«. Dlatego też choćby ze względów doktrynalnych trzeba było zrewidować śpiewnik. Z tych i innych powodów Ciało Kierownicze podjęło decyzję o wydaniu nowego śpiewnika, zatytułowanego Śpiewajmy Jehowie. Liczbę pieśni zmniejszono do 135. Ponieważ jest ich mniej, łatwiej nam będzie nauczyć się na pamięć tekstów choćby niektórych z nich” (Strażnica 15.12 2010 s. 23).
Taki tekst o "doktrynalnych" problemach:
„W sierpniu 2007 roku Ciało Kierownicze zaprosiło do współpracy zespół doświadczonych kompozytorów i pisarzy tekstów. Szczegółowo przeanalizował on wszystkie pieśni z poprzedniego śpiewnika, by zaznaczyć wszelkie problemy z doktrynalną stroną tekstów, akcentem wyrazowym i kwestiami muzycznymi” (Rocznik Świadków Jehowy 2011 s. 18).
Zmiany doktrynalne z roku 2014
„Na ostatnim dorocznym zgromadzeniu statutowym Pensylwańskiego Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego – Strażnica, które odbyło się 4 października 2014 roku, poinformowano o zamiarze wydania zrewidowanego śpiewnika. To była naprawdę wspaniała wiadomość! Wszystkim zebranym przypomniano, jak ważne miejsce w wielbieniu Jehowy zajmuje śpiewanie pieśni Królestwa (Ps. 96:2). Może zastanawiasz się, dlaczego trzeba wprowadzić zmiany w śpiewniku. Jest kilka powodów. Przede wszystkim stale pogłębia się nasze zrozumienie Biblii, a to może wpływać na treść naszych pieśni (Prz. 4:18). Poza tym zrewidowano Przekład Nowego Świata w języku angielskim, a wiele wyrażeń i zwrotów użytych w obecnym śpiewniku zaczerpnięto z wcześniejszego wydania. Dlatego trzeba dostosować słownictwo pieśni do zrewidowanego tekstu Biblii. A ponieważ wiąże się to z dużymi zmianami, przy tej okazji zdecydowano dodać do śpiewnika kilkanaście utworów” (Nasza Służba Królestwa Nr 12, 2014 s. 7).
*** w17 listopad ss. 6-7 ***
Wszyscy byli bardzo podekscytowani, kiedy w 2016 roku podczas zgromadzenia statutowego brat Stephen Lett, członek Ciała Kierowniczego, ogłosił, że wkrótce na zebraniach będziemy korzystać z nowego śpiewnika, zatytułowanego ‛Radośnie śpiewajmy Jehowie’. Brat Lett wyjaśnił, że słowa pieśni zostały zmienione między innymi po to, żeby dostosować je do zrewidowanego wydania Przekładu Nowego Świata z 2013 roku. Wymagało to usunięcia lub zastąpienia wyrażeń, których nie ma już w tym przekładzie. Poza tym dodano nowe pieśni mówiące o naszej działalności kaznodziejskiej i wyrażające wdzięczność za okup. Co więcej, ponieważ śpiewanie jest nieodłącznym elementem naszego wielbienia Boga, Ciało Kierownicze pragnęło przygotować wysokiej jakości śpiewnik, który miałby okładkę pasującą wyglądem do Przekładu Nowego Świata. Żeby łatwiej było korzystać ze śpiewnika ‛Radośnie śpiewajmy Jehowie’, pieśni pogrupowano tematycznie. Na przykład pierwszych 12 pieśni jest o Jehowie, następnych 8 — o Jezusie i ofierze okupu. Śpiewnik zawiera też skorowidz tematyczny, który między innymi może pomóc mówcy wybrać pieśń do wykładu. Słowa niektórych pieśni zostały zrewidowane, żeby były bardziej zrozumiałe. Dzięki temu łatwiej jest je śpiewać z uczuciem. Usunięto też wyrażenia, które w języku polskim wyszły z użycia, takie jak „niechaj”, „wszak” czy „wnet”. Tytuł „Wielkoduszna cierpliwość” zmieniono na „Okazujmy cierpliwość” i dostosowano do niego słowa pieśni. Zmiana tytułu „Strzeż swego serca!” na „Pragniemy strzec swojego serca” wynikała z faktu, że na zebrania, zgromadzenia i kongresy przychodzą osoby nowo ochrzczone, siostry, zainteresowani oraz młodzi. Śpiewanie słów pieśni sformułowanych jako nakaz mogło być dla nich krępujące — jakby musieli mówić innym, co mają robić. Dlatego zmianie uległ zarówno tytuł, jak i słowa tej pieśni. Wiele pieśni ze śpiewnika ‛Radośnie śpiewajmy Jehowie’ ma formę modlitwy, co pozwala nam wyrażać uczucia. Inne pieśni pobudzają nas „do miłości i do szlachetnych uczynków” (Hebr. 10:24). Z pewnością chcemy dobrze poznać melodię, rytm i słowa naszych pieśni. Możemy ćwiczyć je w domu, dzięki czemu będziemy śpiewać pewnie i z uczuciem.