Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...  (Przeczytany 4547 razy)

Offline Meszach

Witajcie drodzy  ;)  forum czytam od dawna, ale dopiero wczoraj odważyłem się zarejestrować,.............Póki co, jak wielu z Was, pozostaje formalnie w org ze względu na rodzinę.

Przywitam się niebawem, choć pewnie długa  historia będzie jak wiele innych, bo wszystko już zostało powiedziane i napisane.

Poniżej film o manipulacji, który mną wstrząsnął. Jest genialny. Szukałem go na forum i nie znalazłem, zatem wrzucam bezkarnie.

Nemo: Usunąłem część wpisu, która mogłaby Cię zdekonspirować. Szpiegów tutaj mamy sporo.

« Ostatnia zmiana: 16 Listopad, 2018, 19:40 wysłana przez Nemo »


Ola

  • Gość
Odp: Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopad, 2018, 10:27 »
Witaj Meszach.
Skoro działasz w podziemiu bądź ostrożny, żeby Twoi węszący bliscy znowu nie odkryli Twojego powrotu na łono odstępców.
Pozdrawiam.


Offline Rajski Ptak

Odp: Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Listopad, 2018, 10:37 »
Cześć Meszach  :)
Ciesze się, że ponownie zalogowałeś się na naszym forum. Czytaj, pisz i dziel się z nami swoimi spostrzeżeniami.
Co do materiału wrzuconego przez Ciebie, film jest przerażający. To pokazanie sekty w pigułce.
Jak ktoś nie był w sekcie, może popukać się w czoło i drwić: "jak można się dać tak zmanipulować" A można, zwłaszcza, że te metody są banalne i wykorzystują naturalne mechanizmy człowieka.
Trzeba mieć swój rozum i być czujnym wobez wroga  ;)
"Gdy mówisz prawdę, nie potrzebujesz sobie niczego przypominać."- Mark Twain


Offline Meszach

Odp: Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopad, 2018, 10:41 »
Cześć Meszach  :)
Ciesze się, że ponownie zalogowałeś się na naszym forum. Czytaj, pisz i dziel się z nami swoimi spostrzeżeniami.
Co do materiału wrzuconego przez Ciebie, film jest przerażający. To pokazanie sekty w pigułce.
Jak ktoś nie był w sekcie, może popukać się w czoło i drwić: "jak można się dać tak zmanipulować" A można, zwłaszcza, że te metody są banalne i wykorzystują naturalne mechanizmy człowieka.
Trzeba mieć swój rozum i być czujnym wobez wroga  ;)

Dzięki za miłe przywitanie, rejestracja nie jest łatwa, szczególnie jeśli od dziecka wmawia Ci się, że za sam kontakt z odstępcami grozi grzech przeciw duchowi, zatem niewybaczalny.

Co do filmu - czyż nie jest to typowe "życie zborowe"?


Offline Rajski Ptak

Odp: Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Listopad, 2018, 10:49 »
Oczywiście, że jest. Jednak traktuję to jako moje spostrzeżenie. Każdy sam musi odpowiedzieć sobie na to pytanie.
Kiedy rok temu sie wybudzałam zrobiłam sobie test czy jestem w sekcie. Kiedy odkryłam, że tak, poczułam się jakbym była nieświadomą ofiarą psychopaty, która zaczeła mysleć: " jak stąd teraz uciec?"
To było przerażające uczucie. Teraz kieruję się mottem słów piosenki Kazika  "Świadomość"  :)
"Gdy mówisz prawdę, nie potrzebujesz sobie niczego przypominać."- Mark Twain


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Listopad, 2018, 12:24 »
Witam Ci Meszach.

Film strzelony w dziesiątkę. Brawo :)


Offline Meszach

Odp: Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Listopad, 2018, 12:54 »
Witam Ci Meszach.

Film strzelony w dziesiątkę. Brawo :)

Witaj! Cieszę się, tym bardziej że widzę że póki film co nie jest znany ogółowi. Tam każdy element od pieśni, donoszenia na innych czy nieskazitelnego lidera po straszenie potępieniem za odejście sprawia, że mam ciary na plecach (w org od urodzenia, 3 pokolenie w "prawdzie").


Oglądałem ostatnio film Colonia https://www.filmweb.pl/film/Colonia-2015-728264 jest o skrajnej sekcie, ale znane schematy przyprawiają o dreszcze.



Offline Safari

Odp: Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Listopad, 2018, 12:57 »
Hej Meszach!

Witaj na forum :) Zawsze miło jest zobaczyć nową osobę, która odeszła z organizacji. Na razie mentalnie, ale spokojnie, daj sobie czas. TO jest zawsze bardzo trudne ze względu na rodzine.

Trzymaj się ciepło i pisz jak nawiecej.

Filmik widziałam gdzies w Internatach jakich czas temu, mocny jest i prawdziwy.

Strzeżmy się, bo takich sekt jest dużo (nie tylko religijne grupy moga być sektami) np. niektóre MLMy, grupy terapeutyczne, medytacyjne... dużo tego i łatwo dać się wplątać.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Salome

Odp: Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Listopad, 2018, 12:58 »
Film jest rzeczywiście mocny.
Kiedyś Baran wrzucał go na forum, ale materiał zaginął w gąszczu wątków.
Zresztą na forum wchodzą ciągle nowe osoby i tematy zataczają koło w naturalny sposób.
Witaj!
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad, 2018, 13:00 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Meszach

Odp: Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Listopad, 2018, 13:15 »
Strzeżmy się, bo takich sekt jest dużo (nie tylko religijne grupy moga być sektami) np. niektóre MLMy, grupy terapeutyczne, medytacyjne... dużo tego i łatwo dać się wplątać.

Witaj, w sumie zależy mi tylko na rodzicach - to wieczne poczucie winy by ich nie zawieźć i "nie mieć komitetu"... Wiem. że nie stracą ze mną kontaktu, ale ze względu na stanowiska i znane nazwisko będą musieli się konspirować. Co do innych sekt do takowej należałem, mój dawny guru ad zdrowego odżywiania zmarł niedawno dość młodo ???


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Listopad, 2018, 13:40 »
Witaj-MESZACH

cytat: ''Każdy żyjący na świecie szuka szczęścia. Istnieje jeden pewny sposób, by je znaleźć. Jest nim kontrolowanie swoich myśli. Szczęście nie zależy od warunków zewnętrznych. Ono zależy od warunków wewnętrznych''
Świetnie rozegrałeś partie z (Ww) me-SZACH,zdecydowane posuniecie z Twojej strony.
Spędzaj czas na Forum i odkrywaj Swoje spostrzeżenia, one pokrzepią Nas a Nasze utwierdzą Ciebie w lodowatym spostrzeganiu na sektę (Ww)
FILM z zainteresowaniem oglądnąłem- nic dodać, nic ująć


Offline PoProstuJa

Odp: Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Listopad, 2018, 17:17 »
Cześć Meszach,

widziałam już ten filmik, bo wrzucił go kiedyś Baran. Niemniej jednak warto sobie taki "pokarm duchowy" przypominać częściej - na wypadek gdybyś zaczął mieć wątpliwości czy przebywasz w nieszkodliwej religii czy w destrukcyjnej sekcie.

Twoja żona zachowała się wzorowo jak na Świadka - ona chciała po prostu ratować Twoje zdrowie duchowe!
Ale to jest takie ratowanie niedźwiedzia, który wali Cię łapą z całej siły w głowę, żeby zabić komara na Twoim czole... i przy okazji rozwala Ci czaszkę.

Powodzenia! :)


Offline Agnesja

Odp: Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Listopad, 2018, 20:52 »
Lee Marsh - Była Świadek Jehowy, terapeutka o psychomanipulacji

Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline Meszach

Odp: Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Listopad, 2018, 22:45 »
Lee Marsh - Była Świadek Jehowy, terapeutka o psychomanipulacji


Dzięki Agnesja! Już to widziałem, ale dobrze sobie było przypomnieć - ostatnie zdanie, jakie prawdziwe - im dalej jestem od świadków tym... moja duchowość wzrasta.


Offline DontBeUnkind

Odp: Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Lipiec, 2020, 16:34 »
Zobaczyłam oba clipy i naszła mnie taka myśl - czemu w szkołach nie edukuje się dzieciaków w kwestii rozpoznawania grup destrukcyjnych?

Nie wiem czy funkcjonuje w dalszym ciągu tak zwana „godzina wychowawcza” - za „moich czasów” (🙈) to była po prostu bezsensowna godzina do odbębnienia. Wychowawca dziennik sobie sprawdzał albo nadrabiał zaległości ze swojego przedmiotu z klasą. Poważnie, gdyby poświęcić jedną godzinę lekcyjną w roku na zapoznanie się z materiałami edukacyjnymi na ten temat, zaproszenie psychologa szkolnego na jakąś pogadankę, może kilku dzieciakom oszczędziłoby to trochę życia i nerwów.

Ktoś coś wie na ten temat, bo może to się już zmieniło 🤷🏼‍♀️
Nolite te bastardes carborundorum