INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE

Dzieci księży

<< < (10/11) > >>

Roszada:
No ale dalej to już sami musicie sobie pofantazjować, jaki byście chcieli widzieć kościółek.
Ja już napisałem jakiego bym nie chciał i nic już nie dodam. :)

rychtar:

--- Cytat: Roszada w 06 Listopad, 2018, 20:12 ---Ale ja jako katolik nie życzę sobie by mój Kościół szedł z duchem czasu, jak wyznaczają mu antyklerykałowie. :-\
Wtedy tak jak inni co poszli z duchem czasu bym ten Kościół zostawił.
Tymczasem dopóki nie słucha antyklerykałowych dorad jest moim Kościołem.
Im zostawiam kościoły co poszły z duchem czasów, właśnie takie antyklerykałowe.Ja sklepu nie porównuję z Kościołem.
W sklepie nie muszę kupować. Mogę gdzie indziej.

--- Koniec cytatu ---

Tak szafujesz hasłem "antyklerykałowie" na lewo i prawo, a czy Ty wiesz co ono oznacza? https://pl.wikipedia.org/wiki/Antyklerykalizm

Ponadto w sklepie nie musisz kupować to fakt, pójdziesz gdzie indziej ale to nadal będzie sklep, może już inny ale nadal sklep :)

A ja porównam Kościół do sklepu, na przykład podczas odpustu to całe najbliższe otoczenie budynku kościoła aż kipi handlem.


--- Cytat: Roszada w 06 Listopad, 2018, 20:28 ---wprowadzić do posługi księdza homoseksualistów

--- Koniec cytatu ---

Myślałem, że Kościół Katolicki już dawno zalegalizował tych potajemnych księży gejów. Chyba nie powiesz, że wśród księży nie ma homoseksualizmu...

Roszada:
Amen już powiedziałem wcześniej. :)
Jak źle napisałem, to wejdź na forum antyklerykałów i tam to napisz oraz wrzuć mój tekst, bo pewniej zainteresowani tematyką. ;)

puma:

--- Cytat: Roszada w 06 Listopad, 2018, 19:47 ---To się choć pomódl za niego, bo z samego Twego chciejstwa nic nie będzie.
Ja taką modlitwę mam i domawiam. jakoś moi proboszczowie od lat to poczciwi ludzie.

--- Koniec cytatu ---

A dlaczego miałabym się za niego modlić? czy on mi kiedykolwiek w czymś pomógł?Nie.Ma w nosie swoich parafian.Oni o tym wiedzą.Ja obecnie nie czuje się członkiem żadnej religii chociaż od urodzenia w KK a potem epizod ze Świadkami co się chrztem nie zakończył.Moja  rodzina to zagorzali katolicy,msze co niedzielne czasem i na tygodniu posty itd. A mnie tutaj gorzej niż psa traktują tak samo jak u Świadków jakbym była wykluczona odzywają się tylko jak trzeba coś zrobić albo opierdolić.Jeden ksiądz który tu był na parafii przychodził do mnie do domu.Widział wszystko.Wiedział o wszystkim chociaż nie ode mnie.Nigdy mi nie pomógł tzn nigdy nie powiedział mojemu ojcu że nie wypada żeby on w fotelu siedział i w telewizor patrzał a ja drzewo taczką do piwnicy woziła albo żebym sama ziemniaki wykopywała.Czy tylko ja jem ziemniaki w domu? czy tylko ja nie marznę jak napalę?Dopiero niewierzący sąsiad zwrócił uwagę i zawstydził i teraz jest dużo lepiej choć nie tak jak powinno być do końca...co robił ksiądz? przychodził się nażreć i napić ... więc mi tu nie pitol...

sawaszi:
Załóż swój kościół np 'uwielbienia własnego i obcego ciała' - a zwolenników pewnie tej nowej 'doktryny' znalazło by się wielu ..
W końcu - każdy z nas jest "obdarzony","wolną wolą","sumieniem" itd.
Puma - to tylko moja dygresja w tym temacie - nie obrażaj się na moje przemyślenia . Pozdrawiam Cię serdecznie  :) :-*

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej