Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Podanie krwi dziecku Świadków Jehowy wbrew ich woli!  (Przeczytany 6226 razy)

Mario

  • Gość
Jak zachowują się rodzice będący Świadkami Jehowy, jeżeli ich dziecku lekarze podadzą krew  wbrew ich woli?
Czy ktoś zna z własnego życia takie przypadki?




Mario

  • Gość
Odp: Podanie krwi dziecku Świadków Jehowy wbrew ich woli!
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj, 2015, 23:59 »
Kilka cytatów:


" Przecież świadkowie Jehowy akceptują niektóre operacje - np. przeszczepy narządów litych. A w tych przeszczepianych narządach zawsze trochę krwi zostaje. Akceptują również operacje w krążeniu pozaustrojowym. Jeżeli krew opuszcza ciało pacjenta i powraca, a strumień nie zostanie przerwany, to oni takie działania akceptują."


"Są lekarze, którzy oszukają rodziców i przetoczą. Ale czy my mamy popierać oszustwa? Mamy jeszcze do czynienia z innymi sytuacjami. Chirurg decyduje się przeprowadzić operację bez przetoczenia krwi, ale anestezjolog nie zgadza się na znieczulenie, bo twierdzi, że dziecko bez krwi nie przeżyje operacji. A my mówimy: no tak, ale bez operacji ono w ogóle nie ma szans."


I to najbardziej szokujące:


"Już spotkałem się - choć nie dotyczyło to bezpośrednio mnie - z sytuacją taką, gdy lekarz przetoczył krew w stanie krytycznym. Dziecko zostało wyleczone, a rodzice, świadkowie Jehowy, powiedzieli: teraz to nie jest nasze dziecko. Dostało krew, my go nie akceptujemy.


( dziecko )  Trafiło do domu dziecka. "




Janusz Hieronim Skalski    to uznany specjalista w zakresie kardiochirurgii , jest wybitnym polskim profesorem , który był uczniem m.in Zbigniewa Religi  !!!!
W ogóle film " Bogowie "  super - zachęcam do oglądania.!!!
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2015, 00:13 wysłana przez Mario »


Mario

  • Gość
Odp: Podanie krwi dziecku Świadków Jehowy wbrew ich woli!
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj, 2015, 09:42 »
Spotkałem się z tym, że rodzice próbowali walczyć przed Sądem o odszkodowanie za straty moralne.


Hudson

  • Gość
Odp: Podanie krwi dziecku Świadków Jehowy wbrew ich woli!
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj, 2015, 10:45 »
Podac adres tych 'bogobojnych rodzicow'. Chetnie naplulbym im publicznie, prosto w oczy.


Mario

  • Gość
Odp: Podanie krwi dziecku Świadków Jehowy wbrew ich woli!
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maj, 2015, 20:51 »
Spotkałem się także z wieloletnią pogardą zboru , który uważał, że rodzice podali córce krew świadomie  tylko dlatego ,że ojciec chciał załatwić "operację bezkrwawą" sam bez pomocy starszych zboru. Ojciec stracił przywilej sługi pomocniczego.


Mario

  • Gość
Odp: Podanie krwi dziecku Świadków Jehowy wbrew ich woli!
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maj, 2015, 20:51 »
Podac adres tych 'bogobojnych rodzicow'. Chetnie naplulbym im publicznie, prosto w oczy.

Na priv ??? :0 :) :)


Offline Noc_spokojna

Odp: Podanie krwi dziecku Świadków Jehowy wbrew ich woli!
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Maj, 2015, 21:05 »
Przypomniało mi się:


Ghana: Świadek Jehowy – Kwabena Afum oraz jego żona, Margret Afum alias Abena Oduma, mieli zatarg z policją, co nastąpiło w związku z wywołaniem przez nich niepotrzebnej, chaotycznej sceny, mającej na celu przeszkodzenie w przeprowadzeniu transfuzji u ich syna.

Osłabiony anemią pięcioletni Japheth Asamoah trafił do szpitala (New Edubiase Government Hospital) dnia 25 kwietnia bieżącego roku. W związku ze znaczną utratą krwi, lekarz poinformował rodziców o pilnej potrzebie przeprowadzenia transfuzji, jednak oni sprzeciwili się temu ze względu na swoje przekonania religijne.

Kiedy zespół medyczny rozpoczął procedurę transfuzji, Kwabena Afum wraz z innymi świadkami Jehowy oblegli salę w celu uniemożliwienia personelowi wypełniania zawodowych obowiązków.

Policja wezwana na miejsce przywróciła porządek, natomiast Kwabena Afum został aresztowany za wywołanie paniki i chaosu przez przypuszczalną mobilizację współwyznawców do wzniecenia awantury w szpitalu. Następnego dnia ojcu chłopca prawnicy jego wyznania zapewnili zwolnienie za kaucją.

Z powodu transfuzji Kwabena Afum wyrzekł się syna. Obecnie chłopiec jest pod opieką miejscowego oddziału pomocy społecznej.

http://www.modernghana.com/news/273909/1/jehovah-witness-couple-disown-five-year-old-son-fo.html
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Hudson

  • Gość
Odp: Podanie krwi dziecku Świadków Jehowy wbrew ich woli!
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Maj, 2015, 22:27 »
A to bydlak a nie ojciec. A co na to starsi zboru?


Mario

  • Gość
Odp: Podanie krwi dziecku Świadków Jehowy wbrew ich woli!
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Maj, 2015, 10:41 »
A to bydlak a nie ojciec. A co na to starsi zboru?

Hudson w mojej 20-letniej "karierze" widziałem wielokrotnie jak starsi zborów przymykali oczy na wiele rzeczy złych ale nie na postanowienia teokratyczne. Można by tu zapytać : Co na to Ciało Kierownicze?  Odpowiedź taka sama. Koło się zamyka.


Hudson

  • Gość
Odp: Podanie krwi dziecku Świadków Jehowy wbrew ich woli!
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Maj, 2015, 11:01 »
Hudson w mojej 20-letniej "karierze" widziałem wielokrotnie jak starsi zborów przymykali oczy na wiele rzeczy złych ale nie na postanowienia teokratyczne. Można by tu zapytać : Co na to Ciało Kierownicze?  Odpowiedź taka sama. Koło się zamyka.

Znaczy to, że ojciec wyrzeka się dziecka, któremu na siłę przetoczono krew?  Z jakimi postanowieniami jest to zgodne?  No, tylko pogratulować dobrego samopoczucia tatusiowi oraz takim "pasterzom". Szkoda dalej komentować...


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Podanie krwi dziecku Świadków Jehowy wbrew ich woli!
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Maj, 2015, 11:33 »
Takie dziecko z przetoczoną krwią to przeciez juz pomiot diabła i zginie w Armagedonie, WIĘC EGOIŚCI NIE CHCĄ BYĆ BLISKO ABY I ICH GNIEW BOŻY NIE ZMIÓTŁ jak się omsknie o kilka metrów :)


A naprawdę, PRZECIEŻ ŻRĄ KREW W SWOIM ŻYCIU LITRAMI, wiadomo, że nie da się mięsa w 100% pozbawić krwi........ WIĘC NIECH MI KTOŚ WYTŁUMACZY dlaczego żreć mogą wbrew woli Jehowy!!!!!
NIECH ZOSTANĄ VEGANAMI!!!!!!!


Ogłosmy kampanię Świadkowie, POWSTRZYMUJCIE SIĘ OD JEDZENIA KRWII ZGODNIE Z WASZĄ WIARĄ, PRZESTAŃCIE ŻREĆ MIĘSO!
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline matus

Odp: Podanie krwi dziecku Świadków Jehowy wbrew ich woli!
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Maj, 2015, 13:01 »
Rośliny też mają swojego rodzaju krew.

Proponuję jedzenie kamieni albo skupienie się wyłącznie na strawie duchowej.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Estrella Despierta

Odp: Podanie krwi dziecku Świadków Jehowy wbrew ich woli!
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Czerwiec, 2015, 17:20 »
A naprawdę, PRZECIEŻ ŻRĄ KREW W SWOIM ŻYCIU LITRAMI, wiadomo, że nie da się mięsa w 100% pozbawić krwi........ WIĘC NIECH MI KTOŚ WYTŁUMACZY dlaczego żreć mogą wbrew woli Jehowy!!!!!
NIECH ZOSTANĄ VEGANAMI!!!!!!!


Otóż to. Ile to razy spotkałam sie z pospolity, pierwszym z brzegu mięsem mielonym w paczkach gdzie w składzie jest HEMOGLOBINA...!
A weźmy kawał mięsa wołowego (a pachnie żelazem że aż miło, mmm) i na kilka godzin zamoczmy je w wodzie - zamieni się w krew ;). Mniam


Offline Liberal

Odp: Podanie krwi dziecku Świadków Jehowy wbrew ich woli!
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Czerwiec, 2015, 17:22 »
Hemoglobina jest od roku 2000 dozwolona :P
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!