Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Chrystus był już wcześniej na ziemi ?  (Przeczytany 3754 razy)

Offline Pionier_Szalony

Czy Chrystus był już wcześniej na ziemi ?
« dnia: 13 Październik, 2018, 21:51 »
Na ostatnim zgromadzeniu dowiedziałem się że Wódz Wojska Pana który przywitał Jozuego to był sam Jezus Chrystus we własnej osobie. Przyznam że to dla mnie nowa informacja bo dotąd nikt nie mówił w Organizacji o tym że Jezus pojawiał się na ziemi przed czasami ewangelicznymi. Czy to jest oficjalna nauka Świadków Jehowy czy interpretacja prowadzącego nasze zebranie ?


Offline Roszada

Odp: Czy Chrystus był już wcześniej na ziemi ?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik, 2018, 22:37 »
Oficjalna ale mało przypominana i akcentowana.
Skorowidz podaje.

*** dx86-16 Jezus Chrystus ***
anioł, który prowadził Izraela (Wj 23:20-23): w10 15.9 21; w10 15.12 6; it-1 82, 974; it-2 42; w04 15.3 27; dp 204-205; w91 1.2 17
anioł, który zgładził armię Sennacheryba: w91 1.2 17


Offline ihtis

Odp: Czy Chrystus był już wcześniej na ziemi ?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik, 2018, 00:01 »
Na ostatnim zgromadzeniu dowiedziałem się że Wódz Wojska Pana który przywitał Jozuego to był sam Jezus Chrystus we własnej osobie. Przyznam że to dla mnie nowa informacja bo dotąd nikt nie mówił w Organizacji o tym że Jezus pojawiał się na ziemi przed czasami ewangelicznymi. Czy to jest oficjalna nauka Świadków Jehowy czy interpretacja prowadzącego nasze zebranie ?
Jezus to Michał, anioł. A więc możliwe. Ha ha


Offline Megagelon

Odp: Czy Chrystus był już wcześniej na ziemi ?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Październik, 2018, 09:02 »
Nie ma co do tego żadnej pewności ale świadkowie uwielbiają się popisywać swoją wiedzą biblijną. Dla nich jest to prawda, tak jak pokolenie które nie przeminie z 1914 roku.


Offline Roszada

Odp: Czy Chrystus był już wcześniej na ziemi ?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Październik, 2018, 09:13 »
W Apokalipsie to co drugi anioł to dla nich Jezus:

*** dx86-16 Jezus Chrystus ***
anioł stojący na morzu i ziemi (Obj 10:1, 2): re 155-156

*** dx86-16 Jezus Chrystus ***
zobrazowany przez...
anioła, który związuje smoka (Obj 20:1-3): re 287
anioła mającego wielką władzę (Obj 18:1, 2): re 259-260
anioła otchłani (Obj 9:11): it-1 12, 92, 1103-1104; re 143, 148
anioła wstępującego od wschodu słońca (Obj 7:2): re 115
anioła z tęczą na głowie (Obj 10:1): re 155-156


Offline Stanisław Klocek

Odp: Czy Chrystus był już wcześniej na ziemi ?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Październik, 2018, 10:20 »
Na ostatnim zgromadzeniu dowiedziałem się że Wódz Wojska Pana który przywitał Jozuego to był sam Jezus Chrystus we własnej osobie. Przyznam że to dla mnie nowa informacja bo dotąd nikt nie mówił w Organizacji o tym że Jezus pojawiał się na ziemi przed czasami ewangelicznymi. Czy to jest oficjalna nauka Świadków Jehowy czy interpretacja prowadzącego nasze zebranie ?
Tak, to oficjalna nauka ŚJ, iż Jezus przebywał na ziemi w swym duchowym przedludzkim życiu. Odwołam się np. do tego, jak to Mojżesz wyprowadził Izraelitów z Egiptu, ale w rzeczywistości prowadzeni byli przez anioła utażsamianego z Jezusem. Oto cytaty i ich źródła.
Cytuj
7 Jezus podczas swego przedludzkiego bytu w charakterze Słowa prawdopodobnie był Rzecznikiem Bożym, który prowadził Izraelitów przez pustkowie (Wyjścia 23:20-23; Strażnica 2008 r.  15 luty str. 13 ak. 7 - (Wyj 23:20-23)
Cytuj
9 ... Przecież gdy armia asyryjska zaatakowała lud Boży, tylko jeden anioł w ciągu jednej nocy zabił 185 tysięcywojowników! (2 Królów 19:35). ...
10 ... Na ich czele postawił On swego umiłowanego Syna, „pierworodnego wszelkiego stworzenia” (Kolosan 1:15). Jezus, będący archaniołem — przełożonym wszystkich aniołów, serafów i cherubów — jest najpotężniejszym stworzeniem Jehowy. Zbliż się do Jehowy str. 41


Offline John

Odp: Czy Chrystus był już wcześniej na ziemi ?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Październik, 2018, 17:22 »
ciekawa rzecz z tym jego przebywaniem na ziemi ...

Jeszcze trochę a powiedzą, że tych dwóch pilnujących ogrodu przed dwójką ludzi to też Chrystus tyle że sklonowany a swoją drogą to jeden dał radę prawie 200 000 a tu dwóch żeby pilnować dwoje ludzi ...

a ten co ukazał się oślicy Balaama ... to też Chrystus?

To na pewno będą nowe światła dla 8 aniołów z Warwick  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

John


Offline Mako

Odp: Czy Chrystus był już wcześniej na ziemi ?
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Październik, 2018, 18:51 »
John !
We Warwick nie ma 8 aniołów !
To są Chystusy ( pomazańcy )  :)


Offline Roszada

Odp: Czy Chrystus był już wcześniej na ziemi ?
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Październik, 2018, 19:07 »
John !
We Warwick nie ma 8 aniołów !
To są Chystusy ( pomazańcy )  :)

Była taka wypowiedź kiedyś, dawno temu:

   „Kto jest Chrystus? (...) Wyraz »Chrystus« odnosi się więc nie tylko do Pana Jezusa, ale też do 144 000 świętych, których głową przewodnikiem i panem jest Jezus. Ci wszyscy razem nazwani są w Biblii Chrystusem” (Złoty Wiek 01.03 1929 s. 68).


Offline Mako

Odp: Czy Chrystus był już wcześniej na ziemi ?
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Październik, 2018, 20:46 »
A teraz mamy ZASTĘPCÓW CHRYSTUSA     :D

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2011367#h=9


Offline Roszada

Odp: Czy Chrystus był już wcześniej na ziemi ?
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Październik, 2018, 20:49 »
Piszą tam:

"Współpracuj z tymi, którzy reprezentują Chrystusa".

Ale jednak pomocników sobie wybrali zaledwie kilkunastu:

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2015771#h=8


Offline Sebastian

Odp: Czy Chrystus był już wcześniej na ziemi ?
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Październik, 2018, 22:52 »
A teraz mamy ZASTĘPCÓW CHRYSTUSA     :D

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2011367#h=9
no i gdzie tutaj konsekwencja? Jak papież rzymski jest nazywany "wikariuszem Chrystusa" to jest to wg straznicy niewłaściwe, ale jak swoich "półćwiartków" papieża warwickiego nazywają zastępcami Chrystusa to jest OK?

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)