Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wskaźnik retencji :)  (Przeczytany 5555 razy)

Roberta1

  • Gość
Wskaźnik retencji :)
« dnia: 27 Maj, 2015, 20:10 »
Informacja dotyczy USA, ale podejrzewam, że w Europie jest podobnie.

Odkopałam swój stary wpis na forum łocztałer z 2013 poświęcony temu wskaźnikowi (cały wątek tutaj: http://watchtower-forum.pl/topic/3866-wskaźnik-retencji-u-świadków-jehowy/?p=191244)
(na podstawie: https://www.facebook.com/hereliesthetruth/posts/10151812523159349) .

Cytuj
Napisano 19 maj 2013 - 21:58
Ostatnio wpadł na moją klawiaturę tekst:
Ultimately the film reveals why Jehovah’s Witnesses have the lowest retention rate of any religion with only 37% of those raised as Jehovah’s Witnesses continuing their affiliation with the religion.”
 
Co w wolnym tłumaczeniu  (bo się nie śpieszyłam :) znaczy:
Ostatecznie film ujawnia, dlaczego Świadkowie Jehowy mają najniższy wskaźnik retencji spośród wszelkich religii, bo tylko 37% tych wychowywanych (metrykalnych) w rodzinach Świadków Jehowy kontynuuje swoją przynależność do tego wyznania."
 
Wskaźnik retencji tak mondrze brzmi :), jednak ciekawe jest, że dwoje z trzech dzieciaków urodzonych jako Świadkowie odchodzi od wierzeń swoich przodków. Czy to dostrzegacie w swoich rodzinach?


A dzisiaj odświeżone dane z 2015 roku i widać dalszy spadek. Teraz już 34%:


Na podstawie: http://www.pewforum.org/2015/05/12/chapter-2-religious-switching-and-intermarriage/pr_15-05-12_rls_chapter2-05/
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2015, 20:15 wysłana przez Roberta_2 »


Offline Roszada

Odp: Wskaźnik retencji :)
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj, 2015, 20:15 »
A ja myślałem, że ŚJ mają najwyższy. :-\
Współczuję im. :'(


Roberta1

  • Gość
Odp: Wskaźnik retencji :)
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj, 2015, 20:16 »
Podpowiedzcie, gdzie to wstawić, do którego działu?


Offline Roszada

Odp: Wskaźnik retencji :)
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Maj, 2015, 20:18 »
Podpowiedzcie, gdzie to wstawić, do którego działu?

Może tu:

DZIECIŃSTWO I DORASTANIE WŚRÓD ŚJ. ;)


Offline falafel

Odp: Wskaźnik retencji :)
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maj, 2015, 07:50 »
Fantastyczne badania. Pokazuja skale tego ilu mlldych sj odchodzi. Nie wiemy tylko czy badanue dotyczy USa czy calego swiata. Z tego co slyszalem w Wlk Brytanii duzo mlodych odchodzi od religii rodzicow. W polsce w moim zborze nie jest to az tak zauwazalne


Offline M

Odp: Wskaźnik retencji :)
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maj, 2015, 08:04 »
Niestety można to zinterpretować w taki sposób, że jest to informacja pozytywna dla SJ. Otóż wskaźnik retencji jest tak niski bo... Organizacja trzyma bardzo wysokie standardy i nie wszyscy chcą ich przestrzegać, stąd te odejścia. Widzicie, jaka to święta i czysta organizacja Boża!


Offline falafel

Odp: Wskaźnik retencji :)
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Maj, 2015, 08:17 »
Moj zbor. Badania dotycza osob w wieku powyzej 18 lat, ktore swoja pelnoletnosc osiagnely w okresie badania do 20 lat przed a wiec maja dzisiaj do 38 lat, przynajmniej jeden z ridzicow jest ochrzczonym swiadkmiem, bez znaczenia jest zbor w ktorym teraz przebywaja, badanie dotyczy rodzicow w moim zborze.
Obecnie sj jest 59% (w tym 5% powrocilo bo bylo wykluczonymi)


Roberta1

  • Gość
Odp: Wskaźnik retencji :)
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Czerwiec, 2015, 19:18 »
Niestety można to zinterpretować w taki sposób, że jest to informacja pozytywna dla SJ. Otóż wskaźnik retencji jest tak niski bo... Organizacja trzyma bardzo wysokie standardy i nie wszyscy chcą ich przestrzegać, stąd te odejścia. Widzicie, jaka to święta i czysta organizacja Boża!
Jednakowoż można postawić pytanie, dlaczego "metody wychowawcze" są tak mało skuteczne? ;)
Przecież to o metrykalnych ŚJ chodzi. :)


Offline M

Odp: Wskaźnik retencji :)
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Czerwiec, 2015, 09:17 »
Metody są skuteczne, "odsiewają ziarno od plew" :). Bo niestety każdy człowiek ma wolną wolę i sam decyduje, czy będzie się stosował do wzniosłych zasad organizacji, czy woli samolubnie mysleć tylko o sobie i swoich cielesnych pragnieniach.


Roberta1

  • Gość
Odp: Wskaźnik retencji :)
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Czerwiec, 2015, 10:28 »
Metody są skuteczne, "odsiewają ziarno od plew" :). Bo niestety każdy człowiek ma wolną wolę i sam decyduje, czy będzie się stosował do wzniosłych zasad organizacji, czy woli samolubnie mysleć tylko o sobie i swoich cielesnych pragnieniach.
]
Ale jak tak dalej pójdzie, to już się nikt nie ostanie. ;)


Offline dziewiatka

Odp: Wskaźnik retencji :)
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Czerwiec, 2015, 16:26 »
Ja chyba osiągnąłem sukces,poziom retencji 0%.


Offline Safari

Odp: Wskaźnik retencji :)
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Czerwiec, 2015, 13:48 »
Policzyłam dzieci z mojego dawnego zboru... Z 15 tki nadal trzyma się prawdy 5tka, 9tka w ogóle się nie ochrzcila a jedna, o której wiem, że już odeszła mentalnie ale nadal w strukturze... czyli ile % odeszło oficjalnie lub mentalnie? W zaokrągleniu 67% dzieci z mojego zboru odcięło się od religii rodziców (może być więcej, jeśli nie wiem o kimś, kto być może mentalnie już odszedł alr się ukrywa -wiem tylko o jednej takiej osobie). Czyli wtedy wskaźnik retencji byłby 33%, bo on wskazuje ile % dzieci SJ pozostaje w org? Dobrze to rozumiem? ;-)
Nigdy tak na to nie patrzylam. To byloby pokrzepiające, czy używając świadkowskiego slangu: co za budująca informacja ;-)
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline M

Odp: Wskaźnik retencji :)
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Czerwiec, 2015, 13:50 »
Czyli wtedy wskaźnik retencji byłby 33%, bo on wskazuje ile % dzieci SJ pozostaje w org? Dobrze to rozumiem? ;-)
Nigdy tak na to nie patrzylam. To byloby pokrzepiające, czy używając świadkowskiego slangu: co za budująca informacja ;-)

Tak, jeśli tylko 5 z 15 zostało po latach, to masz tam retencję na poziomie 33%, czyli niemal identyczną, jak w podlinkowanym w pierwszym poście raporcie.


Offline Safari

Odp: Wskaźnik retencji :)
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Czerwiec, 2015, 13:55 »
Jestem bardzo zbudowana ;-)
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris