Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: O Świadkach Jehowy w TV Trwam  (Przeczytany 11060 razy)

Offline gangas

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Wrzesień, 2018, 21:33 »
Mam to do siebie, że potrafię współpracować z różnymi exŚJ.
Nie zawsze rozumiem exŚJ-katolików. :-\

wg. filmu jest ich niewielu. Jak powiedział specjalista od sekt; ostatnią rzecz jaką robi były śj, jest powrót do kk.
Masz tę niespotykaną możliwość wysłuchać tę newralgiczną ( promilową) częśc odstępców. Aż Ci zazdraszczam.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Iwonka

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 46
  • Polubień: 115
  • W trakcie wybudzania po 20 latach
Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Wrzesień, 2018, 21:49 »
Wszelkie mantry, powtarzające się słowa mają udowodniony wpływ na mózg, jego wyciszenie i medytacje, wrócenie do KK bo zdrowaski były fajne jest.... słabe.....


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Wrzesień, 2018, 22:19 »


Wnerwia was że exŚJ stał się katolikiem?
Każdy idzie za głosem sumienia.



Nie wnerwia mnie gdy  ex-SJ zostaje katolikiem  , jezeli to wyplywa z jego przemyslen  i wewnetrznej potrzeby .
To co mnie wnerwia  to  ton  tych panow w programie , ze niby trzeba pomoc  sekciarzom (heretykom)  wrocic na lono  Matki-kosciola .
To jest ton aroganckiej wyzszosci : MY mamy PRAWDE  a wy pobladziliscie ... Ten sam ton przebrzmiewa  w wykladach SJ  o odstepcach  . Oni tez chca pomoc wrocic , na lono Matki-organizacji...


Offline Roszada

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Wrzesień, 2018, 22:22 »
A bo panom się zdaje, że to takie proste. :(
Ja znam ŚJ od 1973 r. i wiem, że nie jest proste. :-\

W latach 1989-2013 działałem w utworzonej przez siebie poradni religijnej. Przeprowadziłem setki dyskusji ze ŚJ. Niewielu pomogłem.
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień, 2018, 22:41 wysłana przez Roszada »


Offline gangas

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Wrzesień, 2018, 22:33 »
A bo panom się zdaje, że to takie proste. :(
Ja znam ŚJ od 1973 r. i wiem, że nie jest proste. :-\

Nie wierzę w religię, co powstała w XXI wieku TO PRYWATA. Takżeś Pan pisał Panie Roszada ;D ;D ;D ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień, 2018, 22:35 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Matylda

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 00:05 »
Prawdę prawi pan Ireneusz Kamiński że u podstaw świadkojehowskiej sekty som :P rozmaitego kalibru dewianci.

Może i katole się wywyższają,może i tak,ale z KK nit cie nie wyklucza,nie przyklucza,nie czołga jak psa(ja nawet psa tak nie traktuję)nie upokarza.Chcesz to chodzisz do kościoła,nie to nie.
Nie chodzisz 30 lat a ksiądz i tak za cołaskę udzieli ci ostatniego sakramentu.
W sumie robisz co chcesz,dajesz z siebie tyle ile chcesz a i tak nikt cię nie odtrąci.
Ja nie wierząca jestem ale w sytuacjach kiedy mi pasuje oddaję się misterium i czuję się z ty doskonale.
A Pan Bóczek o ile istnieje sam sie kiedyś ze mną policzy. Żadne ciało kierownicze :o ;D ;D ;D ;D nie zawladnęło moim życiem.
Jamen
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień, 2018, 00:07 wysłana przez Matylda »


Offline Fantom

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 09:01 »
@Matylda Z tym do końca się nie zgodzę. Inaczej podchodzi się do świeckich w KK i inaczej do tych co byli po święceniach. Ci co byli po ślubach lub święceniach niestety odczuwają swoje odejście.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 11:04 »
[…] z KK nit cie nie wyklucza,nie przyklucza,nie czołga jak psa(ja nawet psa tak nie traktuję)nie upokarza.Chcesz to chodzisz do kościoła,nie to nie.
Nie chodzisz 30 lat a ksiądz i tak za cołaskę udzieli ci ostatniego sakramentu.[…]

Wychowałem się na malutkiej wsi. Tam cały świat kręcił się wokół Kościoła.
W latach 70-tych gdy mojemu ok. 40-letniemu dziadkowi zmarła na raka żona (a wcześniej w domu zmarło w krótkim czasie kilkoro innych domowników) i gdy mój dziadek powiedział proboszczowi, że nie ma na pogrzeb jakiejś tam kwoty, to dostał odpowiedź "ale krowę jeszcze w oborze widzę masz, możesz sprzedać". Dziadek był raczej ubogi i miał dwie krowy więc było to znaczące uszczuplenie jego majątku.


Trzy lata temu zmarł w Wa-wie mój teść. Gdy
Chcę powiedzieć, że moja żona ze swoją siostrą poszły do proboszcza (to był Grabów/Grabowo bodajże) załatwiać sprawy pogrzebowe zostały okraszone na wejściu jakimś jego grubiańskim rechotem i oczywiście cena pochówku była okrutnie wysoka. Człowiek genralnie znany w okolicy ze swojego chamstwa i pazerności na kasę. Kobieta w lokalnej firmie pogrzebowej znałą dokładnie ten temat.


Chcę powiedzieć, że mimo że KRK jest generalnie lajtowym kościołem to i tak jego funkcjonariusze czasami wywierają ogromną presję na wiernych. I że nie jest do końca tak, że zawsze "ksiądz i tak cię za cołaskę pochowa", ożeni, ochrzci  itd. itp.
Jak w każdej denominacji, tak i tutaj władza demoralizuje i można znaleźć księży wporzo i księży buraków.
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień, 2018, 11:12 wysłana przez szymonbudny »
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Natan

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 11:04 »
Dla łatwiejszego oglądania - ten sam program na YouTube:



Offline Natan

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 15:57 »
Współczesny katolicyzm przypomina ogromny gmach z wieloma wejściami i z ogromną rozmaitością pomieszczeń. Można w nim znaleźć rzeczy zachęcające i pociągające, jak i gorszące i zniechęcające. Jest wiele form duchowości, wiele wspólnot przykościelnych, jest wiele dzieł miłosierdzia. Są też rzeczy przykre i skandaliczne, o których wręcz krzyczą niereligijne media.

Są wewnątrz samego katolicyzmu jego różne wizje i nurty. Oto przykład z życia. Pewien mój znajomy, M., wychowywany niegdyś w rodzinie bardzo gorliwych i radykalnych Świadków, przeżył wiele lat jako człowiek niezbyt moralny i praktycznie areligijny. Napotkał jednak w Niemczech mądrych zakonników, dominikanów, którzy potrafili odpowiedzieć na wiele jego pytań i pomóc mu duchowo. Gdy pytał o polski katolicyzm, powiedzieli mu, że nurt narodowo-katolicki jest pewnym lokalnym wypaczeniem polskim, nie odzwierciedlającym globalnego Kościoła rzymskokatolickiego. Człowiek ten przeżył duchową odnowę i przyjął chrzest w wieku 50 lat. Jego rodzony brat, mój bliski Przyjaciel, R., który jest byłym Świadkiem, a obecnie baptystą, wydaje o swoim bracie M. - katoliku, jak najlepsze świadectwo. Ten niegdyś niemoralny człowiek obecnie czyta Biblię, modli się, czyta teologiczne książki i dobrze prowadzi swoją rodzinę. Żyje prawym i dobrym życiem.   

Drugi przykład: miałem znajomą, B., która kiedyś była sympatykiem Świadków, lecz przede wszystkim czciła pewnego hinduistycznego guru jako wcielone bóstwo. Dystansowała się do chrześcijaństwa, przyjmując nauki tegoż guru. Jednakże pracowała potem zagranicą i spotkała mądrych mnichów. Jeden z nich powiedział jej: "Czy Pani dobrze poznała Ewangelie? Czy to nie jest tak, że zbyt pochopnie Pani zrezygnowała z chrześcijaństwa na rzecz religii Wschodu?". Po takich rozmowach B. zwróciła się do Biblii, wyrzekając się ostatecznie swych związków z guru i jego ugrupowaniem.

Tymi przykładami chciałem tylko pokazać, że są także dobre przykłady w ramach Kościoła rzymskokatolickiego.

Chociaż sam jestem mocno przywiązany do teologii reformowanej, protestanckiej, to jednak potrafię dostrzec, jeśli wartościowi przedstawiciele katolicyzmu potrafią pomóc komuś, kto jest na rozdrożu.

W programie sympatyczne wrażenie robi ks. Nowomiejski. Rozmawiałem z nim przez telefon i wymienialiśmy maile oraz SMS-y. Zauważyliście, że ten ksiądz Grzegorz stale odwołuje się do Biblii? Wcale nie jest to takie częste wśród księży. 


Offline Matylda

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 17:34 »
Się zgadza że osoby które dokonują apostazji(tak to sie chyba nazywa)z KK będąc po swięceniach są inaczej traktowani ale oni już sięgnęli wyższych sfer i ponoszą tego koszty.

Co do tego że księża krową nie pgardzą i cenniki mają,to są chyba przypadki bardzo sporadyczne.
Kilka miesięcy temu osobiście z naszym Księdzem Proboszczem wszystkie szczegóły uzgadniałam przed pogrzebem Teścia, a jak dostał 500 zł w kopercie to na kolędzie powiedział teściowej że czy to nie za dużo,że ona teraz sama wdowa i czy to nie jest dla niej za duży wydatek Bo on by Pana Adama za darmo pochował,taki to był z niego przykładny parafianin.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 19:52 »
Współczesny katolicyzm przypomina ogromny gmach z wieloma wejściami i z ogromną rozmaitością pomieszczeń. Można w nim znaleźć rzeczy zachęcające i pociągające, jak i gorszące i zniechęcające. Jest wiele form duchowości, wiele wspólnot przykościelnych, jest wiele dzieł miłosierdzia. Są też rzeczy przykre i skandaliczne, o których wręcz krzyczą niereligijne media.

Są wewnątrz samego katolicyzmu jego różne wizje i nurty. Oto przykład z życia. Pewien mój znajomy, M., wychowywany niegdyś w rodzinie bardzo gorliwych i radykalnych Świadków, przeżył wiele lat jako człowiek niezbyt moralny i praktycznie areligijny. Napotkał jednak w Niemczech mądrych zakonników, dominikanów, którzy potrafili odpowiedzieć na wiele jego pytań i pomóc mu duchowo. Gdy pytał o polski katolicyzm, powiedzieli mu, że nurt narodowo-katolicki jest pewnym lokalnym wypaczeniem polskim, nie odzwierciedlającym globalnego Kościoła rzymskokatolickiego. 

 
Uwarunkowania historyczne spowodowaly  utrwalenie sie takiego katolicyzmu w Niemczech jaki obecnie mamy .
Jest on inny niz w Polsce , ma charakter bardziej intelektualny i nastawiony na  wspolprace ekumeniczna .
Wyjatkiem moze jest Bawaria , gdzie religijnosc jest  czescia  kultury ludowej .

W latach 1618 -1648 trwala w landach niemieckojezycznych  wojna 30-letnia , ktora spowodowala wyludnienie znacznych terytoriow  i byla wojna o charakterze religijnym . Katolicy walczyli z protestantami i podzial na landy protestanckie i katolickie , ktory utrzymuje sie do dzisiaj jest odzwierciedleniem  sytuacji politycznej jaka  wylonila sie po rozejmie .
Po prostu  katolicy i protestanci musieli nauczyc sie pokojowo koegzystowac bo inaczej wybiliby sie co do nogi .

Oczywiscie w Polsce bylo inaczej  na skutek zaborow  i powiedzenie  Polak -Katolik mialo wtedy sens  . Powiazano narodowosc z religia i uczyniono z niej  konieczny warunek  przetrwania narodu.

Byly i sa to procesy historyczne , ktorym podlegaja rowniez organizacje religijne  , tylko troche to dziwne , ze sama ideologia chrzescijanska  nie jest wystarczajaca dla wielu  aby wyzbyc sie podzialow  narodowosciowych  czy politycznych.

Bo przeciez nie tak mialo byc...

Flp 3: 20   Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa ...

Gal 3:28     Nie ma Żyda ani Greka, nie ma niewolnika ani wolnego, nie ma mężczyzny ani kobiety; wszyscy bowiem jedno jesteście w Chrystusie Jezusie...


Offline Sebastian

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 22:44 »
A bo panom się zdaje, że to takie proste. :( Ja znam ŚJ od 1973 r. i wiem, że nie jest proste. :-\
ja jestem przypadkiem osoby która po odejściu od świadków Jehowy świadomie wybrała katolicyzm
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 22:51 »
To TV Trwam jeszcze istnieje? Myślałem, że widzowie nawrócili się na TVP.


Offline Sebastian

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 23:01 »
To TV Trwam jeszcze istnieje? Myślałem, że widzowie nawrócili się na TVP.
z pkt widzenia wyznawcy Ojca Inwestora istnieje duża różnica jakościowa między TVP która jest tylko i wyłącznie dobra i TV Trwam która jest doskonała
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)